Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Imádom anyósom, de kiakaszt?

Imádom anyósom, de kiakaszt?

Figyelt kérdés

Vendégeket várunk délutánra, én főzök. Abban a pillanatban, hogy látja, elkezdem darabolni a húst, neki azonnal sajtot kell szeletelnie, meg szalámit, csipszet kell rendezgetnie, stb. Mindezt az amúgy is pici konyha pulton. Kb 10 perc nagyon elhúzva mindenestől amit csinálnia "kell" , tehát simán nekiállhatna akkor is, amikor a vendégek megérkeznek - vagy legalább megvárná azt a fél órát, amíg befejezem amibe bele kezdtem.

Mindig ezt csinálja. Bármihez kezdek, akkor neki is kell valamit csinálni. A párom azt mondja, nem akar haszontalannak tűnni, meg ölbe tett kézzel nézni, amíg én dolgozom.

De ettől a falnak megyek, hát semmire nem lehet haladni tőle. Már szóltam neki többször, de semmi hatása.....


2014. máj. 18. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Két felnőtt nő közös háztartásban nem O.K.

Ennyi az ok.

2014. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is az a baja, hogy nem akar tétlennek, haszontalannak tűnni. Ha ilyen van, inkább adj neki "feladatot", ami a főzéshez kapcsolódik, pl kérd meg, hogy inkább segítsen neked pucolni és szeletelni a zöldségeket a húshoz, vagy rakja fel a rizst főni, ő is jobban fogja érezni magát, te is haladsz előre, és még társaságod is lesz. :)
2014. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na igen.... A probléma csak az, hogy nem véletlenül én végzem a legtöbb házimunkát: ízületi problémái vannak, alig tudja mozgatni az ujjait. Ha megerőlteti, nagy fájdalmai vannak.

Mint társaság feladat nélkül is ott van - a nappali es a konyha egy légtérben van.

2014. máj. 18. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:
És ha úgy szólsz neki, hogy ne azt érezze, hogy zavar, vagy nincs szükséged a segítségére, hanem csak félted az ízületei miatt? Akkor is csinálja tovább? Esetleg a férjed elhívhatná valami egyebet csinálni.. Még egy ötletként megkérheted, hogy inkább az étkezőasztalon csinálja, mert sajtot vágni ott is lehet, húst szeletelni kevésbé, és jobban elfértek. Ha már mindet próbáltad, akkor nem tudom, mi lehetne a jó megoldás sajnos. :(
2014. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ő terítse meg az asztalt, találjon ki díszítést rá, hajtogassa össze a szalvétákat, törölgesse meg a tányérokat, ellenőrizze le az evőeszközöket, tegye ki a csillogóra polírozott (ő általa) poharakat. Ha nem bír nehezet cipelni, hordja ki egyenként, ráér! majd dicsérd meg, és adj neki hálát az alapos, csinos munkája miatt!
2014. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a pàrommal szoktam igy lenni, mindig akkor van ott ahol nem kéne, amikor nekem ott dolgom van:)) Olyankor elküldöm beàgyazni/àllatokat etetni:D
2014. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval. Mindenki a saját háztartásában tevékenykedjen.


Az én anyósom is ilyen, mindent ő akart csinálni nálunk. Én elmondtam a páromnak, hogy ezt nem szeretem, ő pedig szólt az anyukájának, azóta nagyjából rendben van a dolog.


Szerintem következetességgel kellene leállítanotok.

2014. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!