Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Leendő anyósom "közénk áll"?...

Leendő anyósom "közénk áll"? Mit tehetnék? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
a helyzet a következő. Párommal már több mint 1 éve együtt vagyunk (én 20, ő 25) de leendő anyósom majdnem hogy dróton rángatja a páromat. amit ő kigondol azt adj uram de egyszerre módon véghez is viszi. ezzel nem egyszer keresztülhúzva az előre eltervezett programunkat. sajnos együtt még nem élünk együtt (még csak nemrég kezdtünk el dolgozni). Semmi bajom a párom szüleivel, jól ki is jövünk, de ez a mindent egyszerre, hirtelen akarok stílusa az agyamra megy lassan. Párom nem nagyon akar ellenkezni és vitatkozni vele a békesség kedvéért de én kezdem nagyon unni, hogy össze-vissza rángatják és ugráltatják ahogy nekik tetszik. Párom meg megy és ugrik, mert segíteni kell nekik. Igen, segítsen is de van 2 bátyja akkor ők is segítsenek már! Nekik mindig mindent szabad ami miatt párom szív. Ezt már többször mondtam is neki de akkor mindig azzal hárít, hogy ők is sokat segítenek csak én nem látom. Nem tudom mit tehetnék. Félek, hogy ha ez még sokáig így megy akkor megunom az egészet. A páromat viszont nem akarom elveszíteni, mert nagyon szeretem és ő is szeret engem.
2014. ápr. 30. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
A párodnak kell a kedves szüleinek nemet mondani. Írod 25 éves, mikor akar felnőni. Ha anyuci pici fia akar maradni, akkor menekülj, vissza se nézz!!!
2014. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
25 éven át élt abban a családban, nem könnyű hirtelen szembefordulni velük.S te most el akarod szakítani a szeretteitől, és választásra kényszeríteni, s úgy, hogy téged válasszon? Eddig nem tűnt neki fel, hogy kihasználják? Mi lenne, ha téged is megakadályozna abban, hogy pl a szüleiden segíts,ha szükséges lenne. Vigyázz, mert ha jelzed, hogy meguntad, esetleg azt mondja, hogy a szüleimet választom.Ők így éltek eddig, hogy most és azonnal.Most forduljon szembe a szüleivel?Hosszú idő, türelem, míg minden fél belátja, hogy egy új család alakul, s tekintettel kell lennetek egymásra.
2014. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én nem azt akarom hogy hátat fordítson nekik vagy, hogy ne segítsen. Én egyszerűen csak azt szeretném, hogy ne rángassák már dróton. Valahogy úgy kellene lennie ennek az egésznek, hogy ha az anyukája akar valamit amibe páromnak segíteni kellene akkor megbeszélnék, hogy ki mikor ér rá mikor lehetne megcsinálni. de nem mer leendő anyósom gondol egyet és akkor azt egyszerre kell megcsinálni. az már nem érdekes, hogy a másiknak arra programja van és nem körülötte forog a világ.
2014. ápr. 30. 18:02
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Amikor olyan helyzet van, hogy nektek programotok van, mondjon nemet a párod. Ne durván, csak kedvesen. "Anyu, most nem jó mert moziba megyünk, majd szombaton megcsinálom".


Nem kell túlbonyolítani.

2014. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

"A páromat viszont nem akarom elveszíteni, mert nagyon szeretem és ő is szeret engem."

Mennyire szeret? Mennyire megbizhato? Mennyire szavahihetö?

Minek kell 3 felnött fiunak ilyen intenziven 2 öregnek segiteni? Szerintem nemcsak a pàrodat, hanem a màsik két testvért is alaposan kihasznàljàk. De csak azt lehet kihasznàlni, aki hagyja magàt.

"...ezzel nem egyszer keresztülhúzva az előre eltervezett programunkat." Én nem hagynàm. Ez abszolut "NO GO"!!!

Ha nem is éltek együtt, az nem jelenti azt, hogy a baràtnöt be lehet csapni. Ez nem vall felelösségteljes, komoly partnerre. Sorry, hogy ezt kell irjam. A baràtodnak vàlasztania kellene, mielött még összeköltöznétek. Két irányba - egy idöben - nem lehet futni.

2014. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Az én nemsokára férjemmel is ez volt, őt tiltotta is az anyja tőlem, nem utazhatott( 140 km-re voltunk egymástól, 18 évesek voltunk akkor), csupán azért mert én lettem A nő a fia életében. 1 évig szenvedtem ezzel, mert nem vagyok vitás típus inkább nem mentem hozzájuk, de 1 év után kiakadtak az idegeim hogy a párom tipikus anyuci pici fiaként viselkedett és csak sajnáltatta magát. Mikor megérezte a súlyát, hogy megszakítom a kapcsolatot akkor és ott felnőtt és 19 évesen hozzánk költözött.

Ez 6 éve volt, azóta rendben van minden, mikor elköltözött párom akkor sírva hívott fel az anyja hogy ne haragudjak és nem tudja mi volt vele...azóta is tartom a távolságot ezt nem lehet elfelejteni.


Én azt mondom, hogy ha akkor és ott a párom nem lép akkor mostmár nem lennénk együtt.

Te hiába küzdesz és mondod hogy mit kellene tenni ebből csak az jönne le , hogy uszítod az anyja ellen.

Ha ő sem akar leszakadni vagy a hajlandóság sincs meg benne akkor nincs értelme szenvedni. Ezt csak ő tudja megoldani hisz az ő anyja, a férfiaknak ez nehéz pont, hisz felépítenek egy várat a tökéletes anyjukról és nagyon nehezen ismerik be ha esetleg mégse tökéletesek....

2014. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Én azért nem örülnék egy olyan győzelemnek, hogy na, csak enyém lett a párom, megtagadta a szülőanyját. Az összecsiszolódás nem csak két pár között történik, hanem az anyós/meny között is például, és úgy kellene történni, hogy az érintettek maguk lássák be, miért nem mehet úgy tovább, ahogy eddig. De amit felvázoltam, az korrekt, értelmes emberek közötti viszony. Ha ellenben az anyós valóban zsarolja a fiát, s mérgezi a fia kapcsolatát, s neki is az a célja, hogy na, majd megmutatom, hogy engem választ a fiam, akkor attól valóban tisztes távolságot kell tartani. Marad az anyák napja, karácsony, névnap - amik rendszeresen veszekedéssel zárulnak. A menynek meg sem kell szólalnia, a fiú maga fog dönteni, pláne, ha új otthonában semmi gond. Akkor szembesül, hogy éltek ők eddig otthon?Csak ezt is ki kell várni, nem azonnal és most.
2014. máj. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Ez eleve nem a győzelemre megy.

Ha igazán szeretsz valakit akkor nem kidobod az első alkalommal hanem próbálsz tenni , hogy jobb legyen. Nálunk miután a szép szó nem használt a fia részéről, továbbra is tiltott egy nagykorú embert még 1 évig és tönkretette a saját fia lelkivilágát közvetlenül az érettségi előtt ,mert őt az érdekli csak ,hogy ne legyen a fia mellett senki úgy gondoltuk ez abnormális viselkedés.

És nem történt semmi megtagadás, egyszerűen költözés amit minden normális ,nem anyuci pici fia megtesz ha eljön az idő.

2014. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a dolgot csak a pároddal együtt tudod megoldani. Vele beszéld meg ezt, mondd el neki hogy ez neked rosszul esik és aggódsz a kapcsolatotok miatt. Kössetek kompromisszumot, hogy segítsen a szüleinek de csak akkor amikor nincs előre megbeszélt programotok. Ha dolgotok van, akkor legyen az az első, utána is biztos meg lehet csinálni a munkát anyóséknak. Egyszóval éreztessétek anyóssal hogy nem ő diktálja a tempót és nem ő ossza be az időtöket, pláne nem akkor amikor ő kér tőletek segítséget. Idővel majd csak észre veszi magát.
2014. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ilyen ismerősnél is volt


a párja képes volt barátnőmért 600 km-eket utazni, erre az anyja fogta magát és megkérte a fiát, hogy hozzon el neki egy kutyát a netről 1000 km-ről!!!!

hogy a lány nehogy azt higyje, hogy ő a fontos, amikor egy kutyáért is levezet ennyit.


de állítólag anyós megváltozott, amikor gyerekük lett

2014. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!