Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes kismama vagyok és...

37 hetes kismama vagyok és egyszerűen kiakaszt az anyósom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állandóan kölcsönkéreget tőlünk,hol tőlem,hol a páromtól és utána meg nemadja vissza meg hónapokig kell kerülgetni, meg finoman célozgatni,mert még ő sértődik meg!Tudni kell,hogy egy udvarban lakunk csak mi beépítettük a tetőteret(teljesen különvagyunk)...de ha feljön tudom valami kell neki vagy pénz vagy olaj,liszt és soha semmit nem ad vissza!A párom meg már kellemetlennek tartja,hogy mindig menni kell a pénzünk után,de valahogy nemet sem tud mondani,ha kér valamit(akárcsak én) mindig mindent adunk.Ebben a hónapban is napi ezerforintot osztottam be,mert nemtudta visszaadni a pénzünket!Pedig megígérte!Kivagyok teljesen és egy kanál vízben megfolytanám,de inkább elkerülöm,mert nem akarom magamat mst idegesíten-de így is mindig ezen agyalok!

Mit tegyek?Van valami jó tippetek?


2009. okt. 31. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb megoldás, ha nem adtok neki kölcsönt. Tudom, hogy nehéz, esetleg neked lesz lelkiismeretfurdalásod, de... Most, hogy babát vártok van mire költeni, és miután megszületik pláne. Inkább magatokra költs, mint az anyósodra.
2009. okt. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is a pároddal kell dűlőre jutnod. Ő az, akinek meg kell tanulnia nemet mondani. Két okból: egyrészt az ő szülei, nem a tiéd, ezért neki van joga a szüleit megnevelni, másrészt neki kell leválnia róluk, nem neked.


Ha ilyen párom lenne, mint neked, akkor leültetném, és elbeszélgetnék vele, hogy kit is helyez ő első helyre: az anyját, vagy a feleségét és a születendő gyermekét. Hogy képes elnézni azt, hogy a felesége és a gyermeke szűkölködik, mert az anyja elveszi tőlük azt a pénzt, amiért nem dolgozott meg?


Remélhetőleg képes belátni, hogy neki már elsősorban a családja felé vannak kötelezettségei, nem pedig a szülei felé. A szüleinek is van nyugdíjuk, osszák be.


Mindkettőtöknek fontos lenne elhatározásra jutni és kijelölni a határokat: mi az, amit anyós pajti megtehet, és mi az, amit nem. És ahhoz következetesen ragaszkodni. Ha probléma a sok kunyerálás, akkor megálljt parancsolni neki, vagy határt szabni: pl havi 5000 forintig van hitel, efölött már nincs. 2 tojást még adok neki panírozni, de a 10 tojásos piskótáját már nem én fogom finanszírozni. És ettől jottányira sem szabad eltérni, akármennyire siránkozik, akármennyire megsértődik. Hadd sértődjön. A rossz anyós már csak ilyen, megváltozni sajnos nem fog már.


A lehető legjobb lenne azonban elköltözni onnan olyan távolságra, hogy ne tudjanak csak úgy utánatok-hozzátok szaladgálni minden apró-cseprő üggyel. Mondjuk másik városba.

2009. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kihasznál benneteket. Én nem adnék neki többet, sőt tőle kérnék "kölcsön".
2009. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Remek ötlet! :-)
2009. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!