Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos, hogy egy kicsit csalódo...

Jogos, hogy egy kicsit csalódott vagyok? Ti nem lennétek azok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy magunknak vállaltunk gyereket a férjemmel és hogy nem lehet semmilyen elvárásunk a nagyszülők felé. Nem is haragszok igazán, csak szomorú vagyok.


Anyósom óvónő. Nyáron 8 hetet lesz szabadságon ( 5 hét "normál" szabadság, de mivel felújítják az ovit, így idén van +3 hete). Megkérdeztük, hogy 1 hetet tudna-e segíteni nekünk úgy, hogy reggel visszük a 4 éves lányunkat és délután megyünk érte. Nemet mondott.

Azért lett volna jó, mert a férjem munkahelyet váltott és egyenlőre nem mehet szabadságra, nekem pedig nincs annyi szabadságom ami lefedi a mi ovink szünetét. Így ügyeletes oviban lesz a lányunk, ami nem tragédia, de mégis jobb lenne neki a nagymamájával.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 21. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 Őszödi Ferenc ***** válasza:
26%

"magunknak vállaltunk gyereket a férjemmel és hogy nem lehet semmilyen elvárásunk a nagyszülők felé"


Egy véleményen vagyunk.

2014. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem jogos. Mondjuk tuti van azért ennek valami előtörténete is.
2014. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
83%

Én is csalódnék. Igazából nem is magunk miatt, hogy nekünk lenne ez nagy segítség, hanem, hogy lehetősége lenne együtt lenni az unokájával, akinek ráadásul ez jót is tenne, hiszen, mint írtad, mégiscsak jobb lenne a nagyinál, mint az ügyeletes oviban, és ő nem akar élni ezzel a lehetőséggel.


Anyukám és anyósom is ezt az opciót magától ajánlaná, és örülne, hogy együtt lehet az unokájával, nemhogy visszautasítják, ha esetleg a segítségét kérjük.

2014. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
80%
Rákérdeztetek, hogy miért mondott nemet?
2014. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
35%
És persze igen, magatoknak vállaltátok, elvárásotok nem lehet feléjük. És a csalódottság sem mondható jogosnak...ugyanakkor érthető.
2014. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudok róla, hogy lenne előzménye. Szokott néha nála aludni, jól kijönnek. Eddig azt mondta hogy majd ha nyáron nem tudjuk megoldani, ő segít.
2014. máj. 21. 14:51
 7/90 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha nem óvónő lenne, akkor más lenne a véleményem, de így megértem.


Az amit kérsz tőle /annak ellenére hogy az unokájáról van szó akit tutira imád/ az annyi, mintha egy könyvelőt megkérnél a régen várt szabadság alatt, hogy könyveljen neked. Ha már egyszer úgyis otthon van.


Persze egy-két napra bevállalhatná, hiszen az unokája, de megértem ha hosszabb időre nem teszi, hiszen neki az a szabadság, ha végre nincs kicsik közt. Egy kis felnőtt társaság, egy kis csend. Ez hiányzik neki.


Na ez volt az egyik része a mama szemszögéből, a másik a ti oldalatokról, nekem is sz.rul esne, ha 8 hét szabiból nem tudna egyet az unokájára szánni. Persze megérteném hogy miért nem akarja, de rosszul esne.

2014. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
71%
Te szüleid nem tudnának egy hétig vigyázni rá?
2014. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
91%

Én is csalódott lennék.

Nálunk mindig úgy volt, hogy a nagyik szívesen vigyáztak az unokákra, kérni sem kellett őket. Ők kérték, hogy a szünetben lehessenek náluk egy-két hetet.

Bár lehet, hogy anyósod úgy van, hogy ő egész évben gyerekezik, ezért a nyáron látni sem akar gyereket. :)De azért fura. A nagyik szokták szeretni az unokájukat.

2014. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is szokták mondani, hogy a nagyszülőnek semmi nem kötelező, de azért nekem is rosszul esik anyósom hozzáállása. A másik gyereke családjához napi rendszerességgel megy egész napra segíteni, nekünk pedig nemhogy nem segít, de még látogatóban sem volt 4 hónapja, ami egy másfél évesnél elég nagy idő. Persze mondhatnánk, hogy nekem nincs szükségem segítségre, mert még nem dolgozom, csak sajnos van elég sok egészségügyi problémám és nem nagyon jutok így el orvoshoz. Megmondom őszintén én nagyon haragszom anyósomra.
2014. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!