Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Ti hajlandóak lennéte...

Férfiak! Ti hajlandóak lennétek erre, a párotok kedvéért?

Figyelt kérdés

Ha az épp aktuális párotok, és az édes anyukátok nem jönne ki jól egymással, akkor hajlandóak lennétek egy nő miatt (aki benne van a pakliban, hogy elhagy, kiszeret belőled), megszakítani a kapcsolatot, vagy kevesebbet találkozni az anyukátokkal.


Például sok olyat olvasok, hogy a nőt zavarja, hogy külön élnek, és az anyós sokat jár oda, nem szól semmi rosszat, vagy nem uszít, csak gyakran van ott.

Megjegyzem, hogy egy kérdésben azt is olvastam, hogy az édesanya segítségével jutottak a házhoz ( és egy válaszoló pofátlanul odaírta, hogy a segítség nem jogosítja fel az anyukát arra, hogy odajárkáljon! ez milyen undorító szöveg már? persze ő is ott lakik benne)

Szerintem egy édesanya akkor látogatja a saját fiát, amikor csak akarja (nem, nem vagyok anyós, csak idegesítenek az ilyen gondolkodású nők).


A másik, hogy a birtoklási vágyra hivatkoznak!

De írja a nő, hogy őt zavarja hogy az anyós el akar menni velük kirándulni, zavarja hogy közös programokat akar velük... :D akkor most kiben van birtoklási vágy?


Nyilván vannak olyanok is, akiket tényleg ok nélkül piszkál, megaláz az anyós, de kihangsúlyoznám, hogy én most nem az ilyen esetekre gondolok. Szörnyű látni, hogy milyen sok rosszindulatú nő van, aki írja, hogy:


- "Az anyósom folyton segíteni akar rajtunk, de nem veszi észre, hogy nem kérünk belőle!"

- "Az anyósom semmiben sem akar segíteni, olyan szemét..."

- "Az anyósom nem hajlandó vigyázni a gyerekünkre, mondván hogy sok a dolga, milyen szemét!"

- "Nem akarom az anyósomra bízni a gyerekem, hogyan mondhatnám ezt el neki, anélkül hogy megsértődne?"


Rengeteg ilyen kérdés van, csak utána kell nézni.

Azért sokszor nem értem ezeket a nőket....



2014. márc. 22. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem kérdés, hanem leírtad a véleményedet. Amúgy meg véleményem szerint az az élet rendje, hogy ha két fiatal összeházasodik, akkor a kedves mama max annyira folyik bele a pár életébe - mind két oldalról - mint akármelyik másik rokon. Sógor, unokatestvér, régi jó barát. Ennél jobban még akkor sem illik beleszólnia, ha ő vette nekik az egész házat, és ő a szomszédban lakik. Mindenkinek megvan a saját élete. Az én párom jól megvan anyámmal, és én is az övével, de mégis évente ha kétszer találkozunk velük. Ennek ez a rendje. 33/F
2014. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

"Megjegyzem, hogy egy kérdésben azt is olvastam, hogy az édesanya segítségével jutottak a házhoz ( és egy válaszoló pofátlanul odaírta, hogy a segítség nem jogosítja fel az anyukát arra, hogy odajárkáljon! ez milyen undorító szöveg már? persze ő is ott lakik benne) "


Pedig valóban nem jogosítja fel. Nagyon szép dolog a segítség, de a napi szintű, bejelentés nélküli odajárásra valóban nem jogosít fel. Vagy szerinted igen? Ha te ajándékot adsz valakinek, akkor jogod van a nyakán ülni kéretlenül és kellemetlen időpontokban?


"Szerintem egy édesanya akkor látogatja a saját fiát, amikor csak akarja"


Szerrntem meg nem, és ez a saját édesanyámra is vonatkozik (nőként). Szépen telefonáljon előtte, közölje, hogy szeretne átjönni, ráérünk-e, otthon vagyunk-e. Gondolom te sem állítasz be hívatlanul másokhoz, akkor az édesanyádnak miért kellene?


"De írja a nő, hogy őt zavarja hogy az anyós el akar menni velük kirándulni, zavarja hogy közös programokat akar velük... :D akkor most kiben van birtoklási vágy? "


Néha-néha remek ötlet, ha jól kijönnek. ha nem jönnek ki jól, kevésbé jó ötlet. Helyzetfüggő. Kíváncsi lennék a kérdésre. Az is lehet, hogy a gyakorisággal van a baj, vagy hogy az anyós akarja meghatározni a programot, és sértődés van, ha a párnak nem tetszik.


"Az anyósom folyton segíteni akar rajtunk, de nem veszi észre, hogy nem kérünk belőle!"


Igen, a kéretlen és haszontalan segítség sokszor zavaró. Nem egy olyan példát olvasni, ahol az anyuka azzal szeretne segíteni, hogy kéretlenül főz, mos, stb. a párra, holott szerintem iszonyatosan zavarbaejtő, ha valaki más szennyesében turkál pl.

2014. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ritkán válaszolok ebben a kategóriában, mert hihetetlen indulatosak itt a válaszolók, sokan erőszakosan győzködnek a saját véleményükről. (off)

Ez nem kérdés, illetve úgy is mondhatnám, a szembenállást fokozó hozzáállás süt belőle, valamint az, hogy a pároddal menyire parttalan vitákat folytathattok erről. A véleményem az, hogy egy párkapcsolat akkor fog jól működni, ha mindkét fél jobban elköteleződik a párja felé, mint a szülők felé.

Ultimátumok helyett beszélgessetek az érzéseitekről.

2014. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen egyetertek azzal hogy talalkozni kell a ferfinak is az anyukaval, de azert ne telepedjen ra a fiatalokra. Kirandulasnal is ha nem hivjak a mamat akkor ne akaszkodjon ra a fiatalokra mert lehet hogy kettesben szeretnenek nyaralni.
2014. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan rólam van szó, hanem a testvéremről. Nemrég buktak ki belőle a dolgok.Olyanokat mesélt, amiket én nem is gondoltam volna a "sógornőmről" Lassan egy éve él együtt vele. A nő eleinte nem volt ilyen ( a kezdeti csendes időszak, mikor mindenki a kedvesebbik arcát mutatja), aztán tesóm szerint már abba is belekötött, ha fél órára felhívta az anyukánkat (megjegyzem hogy ingyen beszélnek), mert neki mindkét lába be van dagadva, igaz nem messze laknak, de sűrűn telefonálnak egymással, ez zavarja a nőt,és folyton azt kérdezgeti tőle, hogy „miért kell ennyit beszélned vele?” de ha tesóm kérdezi hogy miért, nem tud semmit se mondani rá, csak hogy "ne legyél már ilyen gyereke!" A nő jelenleg munkanélküli, anyukám annyival segít nekik, hogy minden nap küld 2 adag ebédet, amit a nő is jóízűen megeszik. Állítólag sokszor azért is cseszteti testvéremet, ha egy héten 1x, vagy max 2x átmegy hozzá.

Amúgy jól megvannak, legalább is azt mondja, mégis ha szóba kerül az édesanyánk, akkor mindig veszekednek....

2014. márc. 22. 16:07
 6/14 A kérdező kommentje:
Régebben néha átjárt hozzájuk,az anyánk, mikor még nem fájt ennyire a lába, de most már inkább a testvérem megy hozzá ( a nő egyszer sem látogatta meg, csak eszi a kajáját, de még telefonon se hívta fel soha, hogy "jól van mama?")
2014. márc. 22. 16:10
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát ne haragudj, de szerintem kevés egyed van a világon, nemtől függetlenül, akit nem zavarna, hogy a heti többszöri látogatások mellett a párja napi félórákat telefonál a szüleivel. Ez tipikusan az anyucipicifia eset, amikor anyukával kell megosztani a mindennapi eseményeket, kakilni sem lehet anyuka tudta nélkül.


A lány munkanélkülisége egy teljesen más kérdés szerintem, nem látunk bele, hogy csak lusta-e, vagy elvesztette a munkáját és épp buzgón keres újat.

2014. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért szerintem elég hálátlan anyánkkal.

Soha nem bántotta meg, nem mondott róla rosszat.

Ja, és egyszer az is kibukott a testvéremből, hogy az is zavarja, ha én ott vagyok (megjegyzem én viszont tényleg csak hetente egyszer, ha elmegyek, és nem viselkedek úgy, hogy bárkit is zavarnék)

2014. márc. 22. 16:12
 9/14 A kérdező kommentje:

"napi félórákat telefonál a szüleivel."


Te tudsz olvasni?

Írtam hogy be van dagadva anyukám lába. Konkrétan a duplájára.....ezért hívja, de nem mindennap jár át hozzá tesóm!

2014. márc. 22. 16:13
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Most előbb még heti 2x átjárt és félórákat telefonált.Persze, hogy felhívja, ha fáj valamije, de mindennap fél órákra? Minek?


Szerintem ti vagytok a kisfiúk, akik nem bírnak elszakadni anyuci szoknyája mellől...

2014. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!