Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kéretlen tanácsok, hogy lehet...

Kéretlen tanácsok, hogy lehet ezt szépen megoldani?

Figyelt kérdés
Nem akarok anyósgyűlölő lenni, mert sokszor jól kijövünk a párom anyjával, de nem bírom elviselni, amikor kéretlenül osztogatja a tanácsait, akár a párkapcsolatunkkal, akár a saját családommal kapcsolatban. Legutóbb azon ment a cirkusz, hogy hogy osszuk be az egyetemi szünetünket..Ráadásul ilyenkor le sem lehet lőni, és annyira belelendül, hogy a végén már olyan stílusban válaszolok neki, ami persze nem tetszik.. Hiába kérem már a példabeszéd elején, hogy váltsunk témát, nem, csakazértis elmondja. Párom szerint hagyjam rá, mindig ilyen volt, nem fog változni. Én nem szeretném, hogy elmérgesedjen a kapcsolatunk az "anyóssal", vagy hogy a párom azt érezze, hogy kettőnk közt kell őrlődnie, de már ott tartok, hogy nem bírok egy légtérben lenni az anyjával, de a szüleinkkel élünk mind a ketten, így muszáj.. Hogy lehet ezt szépen megoldani?
2014. máj. 28. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy

Egyik füleden be, a másikon ki..

Válaszo

" Jó"

És majd ugyis azt csináljátok ahogy ti akarjátok.l

2014. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

igen mama

jól van mama

rendben mama


aztán csinálod ahogy nektek jó

2014. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezzel próbálkozom, de ez is csak olaj a tűzre, mert ha látja, hogy nem hat rám az, amit mond, egyre durvább vagy akár sértőbb dolgokat kezd mondani.. De akkor nincs más megoldás, nyelem :(
2014. máj. 28. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt másképpen pedig nem tudod megoldani, mint úgy, hogy meghallgatod, de aztán úgy csinálod, ahogyan te akarod. Esetleg még a párod beszélhetne vele, de ahogy írod, ő is azt mondja, mindig is ilyen volt, 50-60 x évesen meg nem nagyon változik már az ember....
2014. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Őszödi Ferenc ***** válasza:
49%

Leírásod szerint messze vagytok ti még attól, hogy a hölgyet "anyós"-nak nevezd.

A probléma nem vele van, hanem veled. A szülők szeretik jártatni a szájukat, és mindenbe belekotnyeleskednek. Ilyenkor be kell kapcsolni magunkon a "Nem érdekel" gombot, megköszönni a tanácsait, és elmondani, hogy a döntést ti hozzátok, mert felnőttek vagytok.

A durva, sértő hangnemet NEM kell tűrni, soha, senkinek.

2014. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

"Legutóbb azon ment a cirkusz, hogy hogy osszuk be az egyetemi szünetünket"


A te beosztásodhoz semmi köze. Szerintem hallgasd meg, aztán úgy csinálod, ahogy akarod.

Az eltartott fia beosztásába azért lehet némi beleszólása.

2014. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat! :)
2014. máj. 28. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor én kifogok lógni a sorból!


Sztem meg igenis mond meg neki hogy nem érdekel és hogy te/ ti úgy csináljátok ahogy ti akarjátok!


Mert ha lesz egyszer gyereketek! Akkor fog ez igazán elmérgesedni! Mivel most hagyod hogy mindenbe beleszóljon akkor meg természetesnek fogja venni!

2014. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!