Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rászóljak anyósra? Többi lent

Rászóljak anyósra? Többi lent

Figyelt kérdés
Kezdem ott a történetet hogy a párom egyke, szóval rendesen ki volt nyalva neki :) Mi összeköltöztünk pár éve, van kislányunk is, na mondanom sem kell hogy mióta megvan a kisbabánk anyós az szerintem kifordult magából! Neki szerintem nem tetszik a kislányunk neve, így csak babának szólítja, azt is úgy tudja mondani mint ha egy fogyatékoshoz beszélne :( Mondta hogy a főnök asszonyának hogy hívják a gyerekét, egy kutyanévről beszélünk, hogy legyen az a kislányunk!!! Na mondom szó sem lehet róla.. A telefonba az első kérdése az mindig az hogy mit csináltok?! Szerintetek így kell kezdeni egy telefonbeszélgetést? És engem fel sem hív már, általában nem veszem fel már fel, ( hadar, szarik rá mit mondok, nyomja a rizsát) erre nem vagyok kíváncsi! Páromat hívogatja, mit csináltok, sétáltok, gyereket is viszitek ???!!! mit evett a baba ma, és egymás után jönnek a kérdések mint vmi faggató műsorban!! A gyereknek nem tudok egy zoknit úgy venni hogy ne legyen ott, ha kap egy ruhát, ezt ki vette??-mondom neki nem mindegy? Mindenről tudni akar állandóan! A gyereknek a szájában van, a kislányom meg sír mert egyfolytában fogja és nem engedi mászkálni :( Mondom neki ne korlátozd azért sír! Meg úgy akar viselkedni mintha ő lenne az anyja! Az én szüleim ha bele akarnak szólni (szerencsére nem sűrűn) gyorsan rájuk szólok! Szerintetek ez normális? mÁR egyszer beszéltem vele, de úgy látom nem sokat ért! Nincs is kedvem menni hozzájuk egyáltalán, apósom is kíváncsi, ha az én szüleimnél vagyunk jön oda és hogy ő elvisz minket magukhoz, mondom ide jöttünk, majd oda is megyünk.... De most mit csináljak, legyek dúrvább? vagy mi? Azt vettem észre hogy gyakorlatilag irányítva vagyunk... Hogy éljek így egyáltalán?
2014. máj. 30. 11:28
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
54%
Na szegény anyós kifogta az aranyhalat.Milyen bunkóság már nem fel venni azt a telefont.Ha nem érdeklődne azért nyafognál.
2014. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
83%

"így csak babának szólítja"

Ez szerintem aranyos, nem gondolom hogy nem tetszik neki a név. Apám babámnak hív a mai napig, pedig mindjárt 40 leszek.


"A telefonba az első kérdése az mindig az hogy mit csináltok?"

Ezt hívják úgy, hogy érdeklődés. Telefonál, mert fontosak vagytok neki.


"És engem fel sem hív már, általában nem veszem fel "

Mi a fenének hívogasson, ha nem veszed fel a telefont. Ez a gondolkodás kb óvodás szinten van. Nem veszem fel, majd panaszkodok amiért nem próbálkozik még évekig.


"A gyereknek nem tudok egy zoknit úgy venni hogy ne legyen ott,"

Miért? Szólsz neki, hogy megyek zoknit venni? Vagy hogy kell ezt elképzelni mégis?


"ha kap egy ruhát, ezt ki vette??-mondom neki nem mindegy? "

Érdeklődik újfent, megkérdezi kitől kapta azt a szép ruhát. Teljesen emberi, nem úgy mint a nem mindegy reakció egy ilyen kérdés után.


"Azt vettem észre hogy gyakorlatilag irányítva vagyunk.."

Miben vagy irányítva? Azzal nem lehet senkit irányítani, hogy kérdéseket tesznek föl neki, hogy érdeklődnek.


Vedd tudomásul, hogy a férjed az egyetlen gyermekük, így Ti vagytok az ő családjuk. Hárman. Semmi mást nem látok az irományodból, mint hogy egy alkalmazkodni totálisan képtelen hisztérika vagy. Szerintem elsősorban neked kellene változnod. Rögtön stresszmentes lenne az életed. A kákán is csomót keresel fölöslegesen.

2014. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
63%
A telefonbeszélgetéssel nem tudsz mit csinálni, ő ezt szokta meg, nálunk meg az van hogy "mi újság?Nincs semmi különös" de ha van akkor is ezt mondja. Szerintem üljetek le beszélni, mond el,hogy neked mi nem tetszik, mi bánt stb, ha nem tanul belőle, ne engedd,hogy mindennap ott legyen nálatok!
2014. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
82%

Általában nem szeretem az anyósokat, de itt nekem úgy tűnik, hogy te vagy a hunyó.

Az pl. kifejezetten bunkóság, hogy megkérdezni, hogy ki vette a ruhát, te meg úgy válaszolsz, hogy nem mindegy? Elég flegma vagy vele. Én csodálkozom, hogy még nem osztott ki. Amiket meg a telefonban kérdez, teljesen természetes érdeklődő kérdések. Nem is értelek.

2014. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem hülye p*csaként viselkedsz...
2014. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
". én sem vagyok tökéletes, tudom... DE szerinted nekem kötelességem mindenről beszámolni??? és a hisztériára visszatérve tudod mióta vagyok ilyen? mióta ebbe a családba bekerültem! Ezt mostanában vettem észre! Az én szüleim nem faggatnak, beszélünk szinte minden nap, és az én anyámék nem hívják fel, és halandzsáznak neki, Nem tudom elolvastad e, szinte a semmiről beszél, ha megkérdez vmit, meg sem várja mit válaszolok! A ruhát azért kérdezi ki vette, mert mindig versenyezni akar a másik mamával, és ő erre vesz egy rakás ruhát! Múltkor felhívtam hogy akkor hol vannak jó cipők a kislánynak, erre mondja hogy gyertek ide meg ide mert bent vagyok a városban! Na mondom ezt azért nem gondoltam, és megvetetni sem akarta vele... Erre mondtam hogy zoknit sem tudok venni neki mert mindenhol ott vannak! Az szerintem irányítás ha valaki mindenbe beleszól, és annak kell lennie amit anyós mond!
2014. máj. 30. 11:54
 7/52 anonim ***** válasza:
70%
Mondd már meg a kislány nevét, lehet, tényleg olyat adtatok, amit sokan kutyanévként használnak, és ezért csinálja, nálunk is van ilyen a környéken. Nem bántásból írom.
2014. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
80%
Nem az Ő gyerekük neve hasonlít kutya névre, hanem amit az anyós szeretett volna adatni :)
2014. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 Imola Ágnes ***** válasza:
72%

Hihetetlenül idegesítő lehet anyósod! Segíteni akar, érdekli, hogy mi van veletek, törődik az unokával, "versenyzik a másik nagyszülővel", hogy ő legyen a jobb, megvesz mindent a gyermeknek, amire szüksége van.

Ez mind csúnya, gonosz, házsártos nagymamára vall, vagy nem????

Most komolyan, az anyósod helyében már rég pontratettelek volna, mert nem tudsz viselkedni, nem tudod értékelni azt, amit más ad. Leírtak alapján max 20-21 éves lehetsz, és nem értelmi szintről beszélünk. Olyan szinten vagy pofátlan, hogy engem is felidegesítettél. Már bocs, de anyásodnak ép sierült egy olyan gyermeket nevelnie, akivel hajlandó voltál összekötni az életed...azért ez talán jelent valamit. Szerintem húzd meg magad, és adj hálát az égnek, hogy van egy olyan anyósod, akit érdekel, hogy mi van veletek, és az unokával.

2014. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem te se vagy egy túl toleráns ember kérdező. Az anyák/anyósok jó része ilyen, és nem rosszindulatból ilyen.

Nyilván rosszindulatból hívogat titeket hogy mit csináltok, hogy vagytok, stb... rossz indulatból akar tudni mindent, hogy ki vette neki a ruhákat, stb. stb... Sőt a gyereket is direkt fogja az ölében, hogy sírjon, és ne tudjon mászkálni...


Egyszer és mindenkorra fel kéne már ismerni mindenkinek, hogy az utálkozás, gyűlölködés nem vezet jóra soha senkinek. Nem szereted őt? Ok.. akkor korlátozd vele minimálisra a kapcsolatot, de ahogy beszélsz róla... Mégis a férjed anyja, és a gyereked nagyanyja.


Azért írtam ezeket a sorokat le, mert az én sógornőm ugyanezt csinálta az anyósával (aki jelen esetben ugye az én édesanyám), és ami a legrosszabb, hogy állandóan nekem panaszkodott (a sógornőm a saját anyámra!). Hogy miért veszi ki a járókából, miért ad neki fagyit, miért beszél hozzá így, meg úgy... istenem annyira rossz volt hallgatni, de nem állítottam le soha, mert nem akartam az öcsémékkel rossz viszonyt emiatt.. Szegény anyu meg olyan szomorú volt mindig, mert bármit csinált, a sógornőmnek semmi se volt jó.


Aztán mit ad isten.. visszament dolgozni a sógornőm, és na találd ki kinél van a gyerek, ha beteg és nem mehet bölcsibe? Na gondolom kitaláltad..


Szóval tolerancia.. ezt jó lenne mindenkinek megtanulnia.

2014. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!