Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti a gyereketeket rábíznátok...

Ti a gyereketeket rábíznátok egy ilyen anyósra? Én nem szeretném, de nem tudom hogy beszéljem ezt meg a férjemmel.

Figyelt kérdés

Nem vagyok rosszban az anyósommal, nagyon kedves, aranyos, jól megvagyunk, de vannak olyan dolgai, amik miatt ha olyan helyzetbe kerülnénk a férjemmel, nem hagynám nála a gyerekemet egyedül.


A páromat is elég furcsán nevelte fel. Meghalt a szerelme, aztán összejött egy férfival aki a párom apja, de mikor még kicsi volt a férjem, akkor ketten maradtak, mert az apja elhagyta őket (vagyis inkább ki lett dobva). 40 évesen szült, szóval a férjem volt "anyuci szeme fénye", alaposan elkényeztette, ennek sokszor még mindig meglátszik a hatása. Az anyjával is fura, mindig szervez közös programokat ahol hárman leszünk, aztán a vége mindig az hogy a férjem felidegesíti magát az anyja hülyeségein és tiszta ideg, de néha már én is fogom a fejem...


Csak pár példával hozakodnék fel.

Férjem elvágta az ujját késsel, elkezdett vérezni, ragtapasz persze nincs anyósomnál, ha betegek is voltak, inkább szenvedtek, de nem ment volna el a patikába a falu végére hogy gyógyszert vegyen... Én vittem állandóan nekik a gyógyszert otthonról. Szóval elvágta az ujját, erre azt mondja a férjemnek, hogy kenje be szúnyogriasztó kenőccsel (a krém nevét mondta, de nem jut most eszembe a neve).


A tányérok, poharak is állandóan piszkosak, mert egy lavorban mosogat és nem cserél vizet, csak ha végzett a mosogatással.


Akkor -és ez aggaszt a legjobban- ugye vannak macskák és egy kutyus a háznál. De szegények még sosem láttak állatorvost, semmi oltás, féregtelenítés, ha rühes valamelyik, majd elmúlik mentalitással téblábolnak. A kutya van veszettség ellen beoltva, de sajnálom nagyon szegényt, anyósom erősködött hogy kell a házhoz egy kutya mert ha beállít a férjem apja akkor be fog törni és le fogja őt szúrni ha nincs kutya aki elriassza... Had ne írjam le mi erről a véleményem... Szóval anyósom elé rakja a moslékot és ennyiben kimerül a felelős állattartás. Mikor még megtehettem én nevelgettem a kutyust, tanítottam, vittem sétáltatni a párommal, de így hogy elköltöztünk, anyósom nem viszi sehova, csak ül a tv előtt, nem tudom kinek ártana az a napi 1 óra séta...


Közben meg magában beszél, vagy nem tudom. Meglátja a macskát és már rákezd hogy "mi van cirmike, megjöttél? mindjárt mehetsz a kazánházba csicsikálni, rossz gyerek, rossz gyerek" és még 5x magában elmondja hogy "rossz gyerek a cirmi"... Meg ha elmegyünk látogatóba, aztán menni készülünk, a kutya is kikísér minket, aztán nézelődik a kerítésen, mire anyósom menetrendszerűen rákezd "jóóóóól vaaan Buksikaaa, jóóóóóóóóól van, nem törődik vele kiskutya se, ő nem megy seeeeeeehova". Én ilyenkor meg csak nézek... és megkérdezném, hogy akkor ugyan miért nem viszi el ő sétálni a kutyát? Tud sétálni, semmi baj nem lenne vele... De inkább lenyelem....


Aztán belegondoltam hogy ha a gyerekemnek is ilyen hanglejtéssel fog vernyogni, hát én kiugranék az ablakon....

Bocsánat hogy hosszú lett, kicsit elragadtattam magam.

Szóval ti kettesben hagynátok vele a gyereketeket?


2014. jan. 8. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Ne adódjon úgy,hogy rá kelljen bízni. Sok szülő felneveli a gyerekét nagyszülő nélkül.
2014. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intrepid ***** válasza:
70%
Nem igazán merném. Szándékosan nem tenne benne kárt, de hogy képes lenne - e vigyázni rá, abban nem vagyok biztos.
2014. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
nem hagynám ott...együtt meglátogatnánk, de nem hagynám, h vigyázzon rá.
2014. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, meg sem fordult a fejemben hogy bántaná vagy bármi, nagyon szelíd asszony. Csak ahogy írták, szerintem se tudna vigyázni rá megfelelően, amikor valamelyik macska felmászik az asztalra és beleeszik a kajába azon is csak kacag egyet, de nem csinál semmit.
2014. jan. 8. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer majd te is megöregszel és egy kicsit flúgos leszel.


Bár én fiatalon is beszélek a háziállataimhoz. Nincs abban semmi pláne.


Az, hogy erősen falusi szokásai vannak meg gondolom a környezetből adódik.


Meg aztán lehet, hogy egy gyerekkel jobban vigyázna..., de te tudod.

2014. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Azt mondják az egészséges immunrendszer kialakulásához meg kell enni pár kiló koszt, - de hát én se bíznám rá a gyereket. kedves, az OK, de mondjuk az állatok, meg az egész feeling...
2014. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez nem annyira gáz. Az én anyósom azt mesélte nevetve, hogy a férjem mikor kicsi volt, olyan 3 éves, akkor kint hagyta az udvaron és arra ment ki egy órával később, hogy a kútra (igen, rendes, mműködő, vödörleeresztős) rakott pozdorja lapon kúszik mászik. Az azóta is úgy van. Apósom meg iszik és a sógornőm mesélte, hogy anno fogdosta őt és anyósom soha nem hitt neki, mindig após mellé állt.

Na náluk én ezért nem hagynám ott.


De most ilyen indok, hogy beszél hülye hangon a kutyához, amit nem visz sétálni, meg csak veszettség ellen van beoltva. Nézd én nagy macskás vagyok, ivartalanítottak, agyon vannak oltva, chipesek, csak kifutóba mehetnek ki stb. ezért én nagyon harapok a falusi állattartásra, de az, hogy valaki így tartja az állatokat, ami (sajnos) a mai napig NORMÁLIS Magyarország nagy részén az nem azt jelenti, hogy a gyerekkel rosszul fog bánni.


Nagyanyámnak mikor először mondtam, hogy elviszem ivartalaníttatni a macskáit, akkor egyszerűen nem hitte el, hogy az állatorvos foglalkozik macskákkal. Nekik arra az állatorvos a disznóval, tehénnel foglalkozik, meg beoltja a kutyát ők el se tudják azt képzelni, hogy tényleg csinál mást is. Viszont mindig látta, hogy én adok nekik féreghajtót, én elviszem, elmagyaráztam neki dolgokat és onnantól kezdve ha látott valamit a macskán telefonált, hogy jöjjek és fogjam meg, vigyem el orvoshoz még ki is fizeti. Persze állhattam volna én is úgy hozzá, hogy jaj rohaggyon mög nagyanyám nem viszi el az állatait, de helyette normálisan barátságosan megmutattam neki, hogy így is lehet mama és vevő volt rá.

2014. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ne adódjon úgy,hogy rá kelljen bízni. Sok szülő felneveli a gyerekét nagyszülő nélkül."


Amúgy itt nem arról van szó, hogy "kell" rábízni. A nagyszülők általában természetesnek veszik, hogy megy a gyerek, vigyáz rá, nyaral, majd ő elhozza stb. Tehát ha nem is KELL rábízni, akkor is adódhat kellemetlen helyzet.


Néma gyereknek amúgy az anyja sem érti.... És úgy szólj neki, ahogy te elvárnád, hogy szóljanak. Mint írtam, az egyik megoldás, a tapintatosan MEGMUTATÁS, hogy máshogy is lehet és szépen elmagyarázni, NEM lekezelően, NEM kioktatóan, hogy az miért jó NEKI IS. Meg lehet szóban is rendesen tanácsot adni, úgy ahogy te örülnél neki. Sok meny felhúzza az orrát, ha anyós beleszól, meg hogy hogyan szól bele, de ők maguk sem képesek másképp. Vagy egyáltalán nem mondanak semmit, nem segítenek, csak puffognak, vagy ha szólnak abban nincs köszönet. A sétáltatást is lehet úgy mondani, hogy hát az milyen jó lenne a kutyának, meg a mamának is, egy kellemes séta, az milyen jó, ha attól tetszik félni, hogy elhúzza, vagy ilyesmi, akkor tessék szólni elmegyünk együtt, kipróbáljuk, segítünk és meglátjuk. Nem az, hogy odaböfögöd, hogy mé' nem viszi ki akkor sétálni, hát látja, hogy menne. Ugyanígy az összes többivel.

Ha neked anno odaszólt volna, hogy fordítsad hasra, ha ordít a gyerek, akkor neked se esett volna jól, hogy milyen arrogánsan beleszól, de ha úgy kezdi, hogy annak idején mikor a Pista sírt ilyen keservesen, akkor a hasrafordítás hatott, mert úgy jobban ellazult a kis pocakja és kijött a puki, megpróbáltad már a Jancsikánál, nem biztos, de hátha segítene, akkor te se sértődnél meg úgy. Na anyóst is így kell kezelni, ha valamit el akarsz érni..

2014. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az a baj hogy engem elsősorban egy bizonyos felfogása zavar. Hogy mondjam... Maradjunk meg az állatok-témánál.


Szóval amikor az előző kutyájuk (rettenetesen elhanyagolt pára) elpusztult, akkor én megpróbáltam elmagyarázni anyósomnak, hogy a kutya nem biztos, hogy képes lesz majd megvédeni őt ha netán rá is támadna valaki, mert az örző-védőzést kutyaiskolákban tanítják, nagyon kevés kutya rendelkezik önmagától olyan ösztönnel, hogy ne meneküljön el a támadó elől. Magyarról magyarra fordítva nem lesz "hamis" ahogy arra mondják, bár én azt vallom hogy egy hamis kutya a saját gazdájára is veszélyes... A másik meg hogy ha be akarnak törni, nem fogja őket megakadályozni egy kutya, nem feladat kiiktatni, mert megmérgezik és annyi. Ezt hasonlóan, kicsit szájbarágósabban megpróbáltam elmagyarázni neki, és hogy inkább szereltessen be egy riasztót (azzal tényleg nem kell foglalkozni). De nem, az nem jó, neki kutya kell. A férjemmel is beszéltem erről, de ő a végére csak annyit mondott hogy "hagyd, ennek lehet mondani ha bolond az agya".


Másik példa hogy vettünk a cicáknak etetőtálat és mondtuk anyósomnak hogy abba tegye bele nekik a kaját, ne a földre szórja szét a konyha közepén. Na most, ott van a macskatál a tűzhely mellett és továbbra is a földre, a _tál mellé_ szórja el a macskakaját! A férjem nem annyira türelmes mint én, ezért meglehetősen hevesen megkérdezte hogy miért nem a tálba teszi a tápot ha azért van? Erre azt felelte, hogy azért mert koszos lesz. Ezután a férjem szemléltette hogy el lehet mosni a tálat ha piszkos lesz, erre meg már nem felelt semmit....


Szóval én már feladtam hogy bármit is megpróbáljunk elmagyarázni neki...

2014. jan. 9. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nem látok extrém dolgot a mamában.

Persze idős, falusias, stb. De nem rosszindulatú, nem gonosz, nem elmebeteg...

Nem értem, van már gyermeketek, vagy kicsi még?

Egyébként teljesen lényegtelen, megvédi-e a kutya, neki arra kell, hogy ne legyen egyedül, és biztonságérzetet adjon éjszakára is.

2014. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!