Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te rábíznád ezek után a...

Te rábíznád ezek után a gyerekedet anyósra?

Figyelt kérdés

4 hónapos fiunk van,sógornőéknek 6 hónapos,egy városban lakunk anyósékkal.

Mi eddig mindig meg tudtuk oldani a fiunk felügyeletét,sógornő viszont már hagyta ott anyósnál a kicsit.

Anyósnál voltunk tegnap,erre eldicsekedett,hogy sógornő kisfia milyen ügyesen ette a danone-t meg a húslevesből a répát,májat,de nehogy mondjam a sógornőnek,mert a lelkére kötötte,hogy csak tápszert adjon,mert még most kezdte el almával kostoltatni.

Sógornőmmel barátnők is vagyunk,így szóltam neki,tudjon róla,én is tudni akarnám.

Anyósnak annyit mondtam,hogy most felejtheti el,hogy kettesben marad a mi gyerekünkkel,nekem nem fog direktben full ellentétes dolgokat csinálni.(főképp,hogy nekem van többféle ételallergiám,párom is tejallergiás, a gyerekorvos szerint ne csodálkozzunk ha a fiunknál is jelentkezni fog valamelyik).

Azóta háborog,hogy de ő jó nagymama...


2013. nov. 18. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 Kései Sirató ***** válasza:
47%
Én 3 éves kor alatt nem bíztam anyósomra a gyerekeket. Volt más lehetőségem is, anyukám szívesen vállalta őket és benne természetesen jobban meg tudok bízni. 3 éves kor fölött pedig a gyerek mindenről beszámol. Szerintem tedd ezt te is!
2013. nov. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
28%

Miért ne bíznám? Tápszer helyett répát adott neki. 6 hónaposnak az anyja is adhatna már. Így legalább olyan tápos, felfújt lesz a gyerek, meg gyenge, mint a tápos csirke.

Anyós azért minimum két gyereket felnevelt. A "régi" anyák sem voltak hülyék, meg lusták főzni a 6 hónapos gyereknek. Igaz, akkor még nem is volt ennyi műsz@r kaja.

2013. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:

Anyukám ajnos már nem él.

De sógornővel megbeszéltük,vigyázunk egymás gyerekére,ha a másiknak dolga van.

Akkor egyszer hagyta ott az anyjánál a kicsit,ő se gondolta,hogy a saját anyja ilyen.

Szerencsére csak egy kis hasmenése lett a picurnak a gagyi joghurttól és a fűszerektől,májtól.

2013. nov. 18. 11:48
 4/77 anonim ***** válasza:
67%
OFF. Ikreim tápszeresek voltak, de egyik sem felfújt és még csak nem is gyenge, tápos csirke
2013. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 A kérdező kommentje:

2-es: nem a répával volt baj,bár elsőre nem fűszeres levesből kivett répa az ideális.

Hanem a gagyijoghurt, a máj,a rengeteg delikát.

2013. nov. 18. 11:50
 6/77 anonim ***** válasza:
53%

Én rábíznám, de megbeszélném az anyóssal, hogy szóljon nekem, ha szeretne adni valamit a gyereknek, ami nincs benn az átlagos étrendjében. Vagy a biztonság kedvéért a férjem beszélne vele, rá talán jobban hallgat.


Szerintem az anyós nem akar rosszat, ráadásul nem egészségtelen vagy tilos dolgokat adott a gyereknek. Egy 6 hónapos már nyugodtan megeheti ezeket a dolgokat.

2013. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:

6 hónapos hol ehetne már ilyen joghurtot? És delikátot?

Hol élsz te?

2013. nov. 18. 11:53
 8/77 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként nem tudom nálatok hogy van, nálunk a húsleves egyáltalán nem fűszeres, hisz pont ez a lényege, hogy a hús és a zöldségek adják meg az ízét, ezenkívül maximum egy kis só, bors, petrezselyem van benne... az egyik legfűszermentesebb leves. Persze még így is jó lenne, ha a répát, májat letörölgetné, lecsepegtetné mielőtt a gyereknek adja, egy pici gyomra sokmindenre érzékeny lehet.


A danone meg nem tudom mitől "gagyijoghurt"

2013. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 A kérdező kommentje:

Anyós húslevese inkább delikátos vizben megfőzött csirkemell,csirkemáj és répa tésztával.


A danone - nem az activia,hanem a sima világoskék dobozos)- az igenis gagyi.Olvass utána.

Ráadául 10-11 hónapos kor alatt nem ajánlott a tej a gyereknek.

2013. nov. 18. 11:59
 10/77 A kérdező kommentje:
És a tejre nem kérem azt a választ,hogy de régen is a 2 napos baba is a bociból itta a tejet,mert épp ezért van ennyi laktóz vagy tejfehérjeérzékeny,párom is az.
2013. nov. 18. 12:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!