Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rányissam még anyósra az...

Rányissam még anyósra az ajtót, valamint hogy adjam tudtára, hogy aljas módon viselkedik?

Figyelt kérdés

Sosem voltunk szoros viszonyban. Én sosem bántottam, de ő egy hárpia. Elég sokszor beszólt már nekem, amit mindig lenyeltem. Végülis távol lakunk egymástól, nem akartam vele sosem vitázni.

A másik gyerekéhez állandóan fut (pont olyan messze laknak tőle, mint mi), mert ott gyerekek vannak és "ott van rá szükség". Hozzánk még látogatóba se jön. Egész nyáron hívtuk, mert új házban lakunk, egyszer jött el, de csak azért mert egyéb okok miatt muszáj volt. Most babát várok, kértük, hogy jöjjön el megint látógatóba és segíteni nekem a kertből bedolgozni egy-két dolgot. Nem tudott jönni, mert máshol szükség volt rá. Most idén még lesz egy nagy munkánk, mely után a párom kérte, hogy jöjjön el nekem segíteni kitakarítani, meghát a baba érkezése előtt jó lenne egy nagy takarítás a házban. Látszott rajta, hogy nem akar jönni és nem is mondott semmit. Majd két nap múlva szólt, hogy akkor majd jön! De én nem akarom ezek után a segítségét. Ezt hogyan tálaljam a páromnak, valamint anyósnak azt, hogy nem szép tőle ahogy hozzánk viszonyul. Nem akarok veszekedni, de a tudtára akarom adni finoman, hogy kapja be..


2013. szept. 18. 16:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Ha megteszed, vesztettél! De nagyon.
2013. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%

én eddig egyszer nyitottam rá az anyósra az ajtót, épp akkor p ncit borotvált.

na akkor mit látta, hát a feleségemre, nem tudtam hetekig ránézni, ő meg nem tudta mi baja van.

az anyós meg??

azóta egy hangos szót sem mer kimondani előttem, mert ha csak ránézek, paprika vörös lesz a feje:)

2013. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele. Ha megy, jo, ha nem megy, nem baj.

Te szüleid nem tudnak segíteni?

2013. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Kedves Első, miért gondolod így?


Kedves Harmadik, nem akarok vele foglalkozni, csak a sokadszori szemétségét nem akarom szó nélkül hagyni!!!

Nem tudnak sajnos segíteni az én szüleim!

2013. szept. 18. 16:35
 5/27 anonim ***** válasza:
42%

Csak akkor jó az anyós, ha segíteni kell?

Talán csak szimplán nem bír téged, és akit nem bírok, ahhoz nem járok látogatóba.

2013. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Mért kéne neki menni segíteni neked? Elhiszem, hogy terhes vagy de ezzel még páran vannak így és mégsem ugrasszák anyóst, hogy menjen segíteni. Én pl a harmadikkal vagyok terhes, anyósom meghalt már de ha élne sem jönne, mert régebben sem jött. Túl tudtam ezen lépni, nem kattogott ezen az agyam. Egyszer hívtam volna, ha akkor nem jön akkor én tuti nem könyörögnék neki. Szerintem egy anyósnak és egy anyának sem abban kell segíteni, hogy takarítani, hanem majd a babát babusgatni. Anyukám ha jön sose Őt fogom be takarítani vagy bármi házi munkába. Inkább Ő unokázik, addig én meg megoldom amit kell. Lehet ha nem lennének elvárások akkor menne.
2013. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Látom páran nem értik a kérdés lényegét. Lehet, hogy engem nem bír, de van egy fia, aki az én párom, akit illene meglátogatni. Meg tudom oldani a problémámat, eddig is sikerült. Mellesleg azért hívtuk segíteni, mert ő azt mondta, hogy ülni nem akar eljönni, hát kitaláltunk neki egy kis feladatot. A baba azért volt fontos infó, mert a másik oldalon is vannak gyerekek, tehát nem hivatkozhat arra, hogy mi csak ketten vagyunk... Nekem akkor is jó volt ő, amíg éveken keresztül mi mentünk neki segíteni mindenben, a másik tesó meg semmit. Na mindegy, ez teljesen mindegy, elég ha a kérdésre válaszoltok!
2013. szept. 18. 16:59
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

A történet alapján csak akkor hívod, ha segíteni kell. Ilyenért csak a hülyék mennének.


Jól teszed add a a tudtára, hogy jól megszívta, mert nem hívod mostantól ingyen munkára!

2013. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg a gyengébbek kedvéért: hozzánk nem jön se segíteni, se látogatóba! És nem kiosztani akarom, csak középfinoman szeretném a nem tetszésemet kinyilvánítani. Miért??? Mert látom a férjemen, hogy bántja a dolog!
2013. szept. 18. 17:03
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
És ha megosztod vele, hogy nem tetszik, hogy nem megy akkor gondolod majd menni fog? Szeretetet nem lehet kierőltetni. Ha szereted a párodat, akkor ne erőszakoskodj az anyjával, mert akkor mindig rádöbbented, hogy na megint nem jön az anyukám. Tapasztalatból mondom. Mikor mi elköltöztünk párom anyját azt sem érdekelte, hogy van - e fedél a fejünk fölött. Tudta, hogy el akarunk költözni, de végül kitettet minket a nagymama, mert nem tetszett neki, hogy megszűnik a bevétel amit adtunk neki. Akkor sem jött senki a részéről hogy segítsenek nekünk. Akkor már terhes voltam mégis én cipekedtem. 3 hónap múlva jelentkezett anyós, hogy jól vagyunk - e. 3 hónapig semmit nem tudott Rólunk és nem is érdekelte, hogy mi van velünk vagy a fiával. Szóval tudom milyen az mikor le sem szarják a páromat. Ja mellette meg folyamatosan azt látta, hogy az én szüleim meg mennyire mellettünk vannak. Aminek nagyon örül azóta is és nagyon hálás, de azért ez által eszébe jut, hogy neki nem ez jutott. Mikor megszületett a gyerek és látta a képet facebookon akkor felhívta és megkérdezte, hogy vagyunk. Ismét eltelt akkor 3 hónap. Utána nem sokkal meghalt. Szóval már nem is találkoztak. Inkább próbáltam eleinte beszélni párommal, hogy mi mért történik, mert én kívülről máshogy láttam a helyzetet. Majd egyre jobban elmaradtak ezek a beszélgetések, mert láttam, hogy egyre kevésbé van igénye rá. Családjából azóta sem találkoztunk senkivel. Nem keresik Őt. Én meg nem erőltetek semmit, mert az folytonos kudarc lenne az Ő szemszögéből.
2013. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!