Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire normális? A Vőlegényem szerint rendben van. :O

Figyelt kérdés

A minap a vőlegényem hazaért a munkából, és elkezdte mesélni, hogy beugrott hozzá az anyukája délután. Elkezdte kérdezgetni a párom, hogy tudunk-e félretenni, spórolni. (2 éve élünk együtt, közös kasszán vagyunk) Mondta neki a párom, hogy mikor, hogyan, de minden hónapban sikerül valamennyit. Erre az anyósjelöltem előállt az ötletével, hogy adjon neki a párom havi 20-30 ezer forintot és ő majd félrerakja neki, de nekem ne szóljon róla, nekem nem is kell tudnom erről. ?? Szerencsére a párom megmondta neki, hogy ez nem így működik. A másik dolog pedig, hogy van 2 tetoválásom, mind2 kisebb. Az anyuka mondta a páromnak, hogy reméli nem lesz több tetoválásom, mert milyen ronda, és szerinte hiába öltözöm fel csinosan teljesen elcsúfít. (Hozzátenném, hogy csak a lábamon látszódik, a lábfejemen van egy írás, 1 mondat latinul, és szerintem kifejezetten nőies, jól mutat. ) Azóta a párom azzal "fenyeget", hogy ha lesz még egy tetoválásom, akkor bizony elhagy. Szerintetek ez normális??? Nekem abszolút nem esett jól, ez az egész, hogy egyáltalán eszébe jut, hogy a hátam mögött adja neki a pénzt a párom...olyan mintha én költeném el a pénzt, vagy miattam nem tudnánk annyit spórolni amennyit szeretnénk. Főleg, hogy ez a megjegyzése azután volt, hogy hétvégén elmentünk vásárolni, és én is vettem magamnak pár nyári ruhát. Ezen kívül vannak még dolgok amik rendkívül bosszantanak, pl. mindig azt kérdezgeti, hogy mit főzök, mit főztem, mit ettünk 2-3 napja stb. Kicsit elegem van, és szívesen megmondanám a magamét, de tiszteletet adok, mivel mégiscsak a vőlegényem anyukája, így inkább nyelek. Csak már sok....

Szerintetek is én reagálom túl, vagy a vőlegényemnek van igaza, és teljesen normális, hogy anyós már a pénztárcánkban turkálna, és a hátam mögött szervezkedne??



2014. jún. 10. 08:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%
Mond el a vőlegényednek, hogy mi bánt és kérd meg, hogy beszéljen az anyukájával és állítsa le! Ha ezt nem teszi meg, akkor menekülj! Anyuci pici fia, ha most nem mond ellent anyunak és nem áll melléd, akkor soha nem is fog és csak megkeserítik az életedet!
2014. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
45%
mondjuk ez nálunk nem történhet meg, szerintem nõnek nincs helye a konyhában, nálunk én fõzök, minden nap. Mondjuk ez az egyik szakmám is.
2014. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%

Az igazi szakácsok szinte mind férfiak :)

Csajok rutinból főznek,mi meg szívvel lélekkel! :)

2014. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
A születésnapos incidenskor utána mondtam a vőlegényemnek, hogy nem éppen tetszett ez a megnyilvánulás, még ha akár viccnek is szánta az anyukája, mert nekem írtó rosszul esett. Akkor is lerendezte annyival, hogy szerinte csak viccelődött, de ha annyira zavar, beszéljem meg az anyjával. És mégis hogyan? Egyébként amikor a pénzes dolog volt, még mondott pár dolgot az anyja. Például fogyókúrázom és mostanában fehérjét eszem, zöldségekkel, salátát stb. Hétvégén el akartak menni ebédelni és felvetette a párom, hogy menjenek az apjával kettesben, a testvére pedig jöjjön át hozzánk enni. Erre az anyja annyit reagált, hogy tudjuk jól, hogy a párom tesója nem eszik olyan sz***kat mint mi...(??) Erre a vőlegényem megint csak annyit mondott, hogy ő szereti ezeket...de hozzátenném, hogy ő nem azt eszi amit én, hanem 2 félét főzök, neki rendesen. De természetesen ezt egy szóval sem mondta az anyjának..meg megint a feltételezés, hogy azért mert én így eszem, akkor mindenkinek ezt adok?? áh....
2014. jún. 10. 09:56
 15/32 anonim ***** válasza:
94%
11-es vagyok. Mint írtam, ha a vőlegényed most nem áll melléd az anyjával szemben, soha nem is fog! Tehát ültesd le még ma, mond el neki, hogy mi bánt és határozottan közöld vele, hogy ha nem változtat ezeken, bármennyire is szereted, nem fogsz hozzá menni, sőt... Ha igazán szeret, megembereli magát és megteszi, ha nem, akkor nincs miről beszélni.
2014. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
93%

Az a része,hogy anyósod ilyen,nem tudsz mit kezdeni,ignorálni kell (enyém is ilyen,már a lakásunkból is dobtam ki,miután elkezdett kutakodni a hivatalos papirjaink között,mert nem voltunk hajlandóak megmondani,mennyi a fizetésünk).


viszont a vőlegényed viselkedése eléggé gáz.

Miért nem véd meg?

Oké,nő is legyen erős,magabiztos,én az vagyok,simán megmondom anyósnak,hogy tipli van,ha kezd sok lenni ,de ezerszer hatásosabb ha a férjem szól rá,akkor hetekre meghúzza magát.

2014. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
11%
És Te letolnád a saját anyukád a férjed kedvéért?
2014. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
54%

Nincs rendben, de ő anyuka pici fia. Ez csak rosszabb lesz. Jobb nem. Egy felnőtt férfi már eleve azért konfrontálódna az anyjával, mert ő felnőtt és mi az, hogy lefikázza az ő életét és döntéseit? Ő nem mer/nem akar, mert úgy van vele, hogy végül is anyuci úgy is jobban tudja.


Legalább annyi jó van az egészben, hogy egyelőre elmondja, az anyja miket mond, így tudsz a dolgokról.


Amúgy jól látod, hogy a fiának gyűjtene, ne hidd, hogy TI vagytok a fejében. Pont azért is nem tudhatnál róla. Ha szétmennétek az ő pici fiacskája járjon jól, ne az a nőszemély, aki ruhákat vesz magának, meg nem főz rendesen...


Én úgy örülök, hogy az én férjem az első perctől rendezi az anyját, nekem mondani sem kellett semmit soha.

2014. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nem a letolásról van szó, vagy arról, hogy küldje el melegebb éghajlatra. Hanem mivel a saját anyja, úgy gondolom, hogy könnyebben tudna vele beszélni ilyesmiről, vagy kedvesen hárítani, "helyre tenni a dolgokat". Mert ha azt a leendő meny tenné, rögtön támadásnak venné mindenki, mert ugye ha már más a vélemény mint az anyósé, akkor a meny egy szörny aki ellent mer mondani a drága anyukának. (Legalábbis a legtöbb esetben.) És igen, ha az én szüleim mondanának vagy tennének ilyesmit, akkor igen is kiállnék a vőlegényem mellett, és megmondanám nekik, ha túl messzire mennének, vagy esetleg megbántanák őt. Itt a legnagyobb probléma az, hogy a párom egy szentnek nézi az anyját, és nem látja be, ha esetleg már túlzásokba esik..
2014. jún. 10. 12:44
 20/32 A kérdező kommentje:
Én sem néztem volna ki az elején az anyukájából, hogy direktbe kérdezget dolgokról és fogást akar rajtam találni, de most már egyre inkább így látom. Annyi, hogy a fiától kérdez rá a "kényes" dolgokra, hátulról jön. Érdekes az is, hogy amikor a párom otthon van, sosem hívják telefonon, vagy sosem ugranak fel hozzánk, hanem mindig akkor hívják vagy a párom is akkor telefonál nekik ha dolgozik, vagy ha éppen beugranak hozzá a munkahelyére. Mindent tudnak rólunk, hogy mit vettünk, mit főztem, hol voltunk a hétvégén, hova megyünk..és sosem értettem, hogy honnan tudják, mire kiderült, hogy hát így... Nekem ez is fura. És ki tudja, hogy még miket mondanak neki, mert a 3 év alatt most az 1x jött ez így ki a páromból, hogy anyuci miket mond/gondol..na meg persze azt is kérdezgette a fiától, hogy jól megvagyunk-e..szoktunk-e veszekedni..miken. ??? Ehhez is mi köze van? A mi magánéletünk, a mi pénztárcánk, a mi életünk..nem is értem.
2014. jún. 10. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!