Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek tartja el a szülőt....

Gyerek tartja el a szülőt. Rendben van, és meddig normális/természetes?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Ameddig ő is tenné forditott helyzetben. Élete végéig.Kivéve ha szenvedélybeteg(alkoholista pl). Akkor semeddig.
2011. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Idős, beteg szülő esetén végig. Életerős szülőnél átmeneti munkanélküliség esetén néhány hónapig.
2011. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
élete végéig. Természetesen olyan szülőről beszélünk aki nem tud dolgozni. Nálunk a nagymamámat tartotta így a család, neki nem volt nyugdíja semmi. Összeadtuk neki minden hónapban.
2011. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Én 1 évig munkanélküli voltam egy ideig kaptam járulékot de volt hogy anyuék segitettek ki pár hónapig és most én sokszorosan vissza fizettem nekik,örököltem mamámtól és mint kiderült apu felhalmozott 800.000ft tartozást és felét kifizettem.ami nekem 3 hónapra adtak 20.000ftot.Nem bánom de azt a pénzt másra is költhettem volna.Ja,és még apu feni a fogát még egy kis pénzre.Sztem van hogy egy ideig ki kell segiteni de mint az én példám is ha egyszer elkezdesz adakozni nekik soha nem pattintod le őket!
2011. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Életük végéig tartanám el őket, mert tisztességesen szeretetben neveltek fel. Erőn felül megkaptam mindent. Aki ezt nem tudja elmondani magáról, annak a nevében nem tudok nyilatkozni. Nyilván ő azt fogja mondani, hogy egy fillért se adna a szüleinek.
2011. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Elméletben nyilván bármeddig, de kérdezem én, mégis miből, ha magamat is alig tudom eltartani??
2011. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Igazad van kedves utolsó, de ők se mondták, amikor gyerek voltál, hogy nekünk sincs vacsora akkor hogy lenne neked édes gyerekem. Ez az emócionális része.


A racionális részében sajnos igazad van. De azért jóllakni úgy nem tudnék, hogy a szüleim nem ettek.

2011. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg jó szívvel szeretetből és nem pedig kényszerből teszi.

Ha anyagilag megteheti úgy hogy közben nem hátráltassa a saját életének haladását és a szülők sem követelőznek egyre többet és többet még a saját gyerekük boldogulása árán is akkor természetesen bármeddig lehet segíteni hiszen azért van a család. De ettől függetlenül az a felfogás hogy eddig én adtam most te adj nem helyes. Egyetlen gyerek sem kéri hogy megszülessen és a szülei eltartsák. Ha valaki vállalja hogy gyereket szül azt is tudja hogy mik lesznek a kötelességei hiszen ezzel felelősséget vállal egy másik életért. Amit nem kérhet számon évekkel később. Egy gyermeket felnevelni nem csak kötelesség áldás is egyben. Aki nem így gondolja ne vállaljon gyermeket.

2011. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha önhibáján kívül kerül ilyen helyzetbe, akármeddig, de ha magának köszönheti, akkor sorry, nem az én hibám. Ezt pedig nemlehet összehasonlítani azzal,amikor kiskorodban etetnek. Ott egy önellátásra korából adódóan képtelen emberről beszélünk, itt pedig valakiről, aki munkaképes korú. A szülőnek illik segítenie a gyereket, nem pedig fordítva,nekem a pofám leszakadna, ha a gyerekeimmel tartatnám el magam.
2011. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A tények azok hogy 35négyzetméteren élünk 4en. Én a párom a 2éves kislányom,és az anyósom. A lakáson hitel van,ott a rezsi. A párom 140-160.000ft nettó,én GYED+családi,kb 72.000ft. Ebből/így élünk. A mama kap szociális segélyt,amiből nem sok mindent látok. Sok az adóssága,néha ad egy 10.000est.

Telepakolta ezt a pici lakást mindenféle hasztalan kacattal,alig férünk. A segítséget minimálisra csökkentette. Itt lakik már másfél éve,hízott vagy 20-30kgot. Saját lakás. Felesbe a páromé és az enyém. Anyukám segítségével tudtuk megvenni. Jelzálog van a szüleim házán. Az anyósom 1ftot nem adott segítségnek. Dolgozni nem akar,és válogat.

Szóval nagyon elegem van! Szerintem hamarosan nagy baj lesz,mert anyukám sem nézi jó szemmel.

2011. jún. 21. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!