Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire normális? A Vőlegényem szerint rendben van. :O

Figyelt kérdés

A minap a vőlegényem hazaért a munkából, és elkezdte mesélni, hogy beugrott hozzá az anyukája délután. Elkezdte kérdezgetni a párom, hogy tudunk-e félretenni, spórolni. (2 éve élünk együtt, közös kasszán vagyunk) Mondta neki a párom, hogy mikor, hogyan, de minden hónapban sikerül valamennyit. Erre az anyósjelöltem előállt az ötletével, hogy adjon neki a párom havi 20-30 ezer forintot és ő majd félrerakja neki, de nekem ne szóljon róla, nekem nem is kell tudnom erről. ?? Szerencsére a párom megmondta neki, hogy ez nem így működik. A másik dolog pedig, hogy van 2 tetoválásom, mind2 kisebb. Az anyuka mondta a páromnak, hogy reméli nem lesz több tetoválásom, mert milyen ronda, és szerinte hiába öltözöm fel csinosan teljesen elcsúfít. (Hozzátenném, hogy csak a lábamon látszódik, a lábfejemen van egy írás, 1 mondat latinul, és szerintem kifejezetten nőies, jól mutat. ) Azóta a párom azzal "fenyeget", hogy ha lesz még egy tetoválásom, akkor bizony elhagy. Szerintetek ez normális??? Nekem abszolút nem esett jól, ez az egész, hogy egyáltalán eszébe jut, hogy a hátam mögött adja neki a pénzt a párom...olyan mintha én költeném el a pénzt, vagy miattam nem tudnánk annyit spórolni amennyit szeretnénk. Főleg, hogy ez a megjegyzése azután volt, hogy hétvégén elmentünk vásárolni, és én is vettem magamnak pár nyári ruhát. Ezen kívül vannak még dolgok amik rendkívül bosszantanak, pl. mindig azt kérdezgeti, hogy mit főzök, mit főztem, mit ettünk 2-3 napja stb. Kicsit elegem van, és szívesen megmondanám a magamét, de tiszteletet adok, mivel mégiscsak a vőlegényem anyukája, így inkább nyelek. Csak már sok....

Szerintetek is én reagálom túl, vagy a vőlegényemnek van igaza, és teljesen normális, hogy anyós már a pénztárcánkban turkálna, és a hátam mögött szervezkedne??



2014. jún. 10. 08:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%
Őszinte leszek, ez még csak rosszabb lesz, hagyd ott a párod, soha nem fog változni, többre tartja az anyját, Nálad...
2014. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ne hallgass azokra akik egyből azt írják hogy hagyd ott(azok már biztos elváltak egyszer kétszer ) :)

Most szerintem ezt az egészet mond el a vőlegényednek,vagy ezt a kérdést egy az egyben linkeld meg neki mondjuk facén vagy emailben ha használja.Őszintének kéne neked is lenni és elmondani neki hogy mi az ami nem tetszik,mert tudod néma embernek apja se érti a szavát.Szóval a semmiből csodát soha ne várj!Ülj le vele és beszéld meg!

2014. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintem ne hallgass azokra akik egyből azt írják hogy hagyd ott(azok már biztos elváltak egyszer kétszer ) :) "


Én nem váltam el egyszer sem, jó férjet találtam magamnak, de én is túl vagyok már anya picifián és volt annyi eszem, hogy elhagyjam és ne kössem hozzá magam. Meg a környezetemben is vannak szerencsétlen rokonok, akik anya pici fiával járnak jegyben/házasodtak és egyértelmű jelei voltak a dolognak, de folyton szemethunytak felette, nem vették komolyan, azt hitték majd változik stb. Az egyik 11 éve szenved már így, és csak ő változott, komoly hátrányára.


A vőlegényednek meg ezt be ne linkeld, mert abból lesz csak a veszekedés, hogy te a háta mögött kibeszéled a drága anyukáját és bezzeg ő biztos nem tenne ilyet, hogy tehetted ezt stb.

2014. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Többször próbáltam neki jelezni, először finoman utalva, célozgatva, mert nem akartam, hogy letámadásnak érezze. Mikor nem vette a lapot, 2x is leültem vele erről beszélni, hogy zavar, kellemetlen a dolog stb. Annyit reagál rá, hogy beszéljem meg az anyjával a dolgot, meg ami nem tetszik. Szerintem meg ez nem így működik, mert annak az lenne a vége, hogy az anyja alá csak tenné a lovat, hogy jaj szegényt félreértem, meg ő jót akar, én meg milyen vagyok...

sajnos előre látom ezt a forgatókönyvet. Csak nem tudom, hogyan tudnám a párom rávezetni, hogy itt neki kellene elbeszélgetni a saját anyjával, és nem nekem. Valamint még bónuszba még a párom is adja alá a lovat, mert rosszul fejezi ki magát.

2014. jún. 10. 13:47
 25/32 anonim ***** válasza:
9%
# 23/23 Mindenki környezete nem ugyan olyan...Na meg soha nem mondhatod meg valakiről hogy nem változik meg.Jó azt aláírom hogy az ember lényegében nem változik,de kisebb változásokra hajlamos.Szóval azt tanácsolod a kérdezőnek hogy inkább hazudjon,minthogy az igazat elmondja? Szép kis világban élünk!
2014. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%

"Szóval azt tanácsolod a kérdezőnek hogy inkább hazudjon,minthogy az igazat elmondja? Szép kis világban élünk!"


Azon mi hazugság, hogy a kérdést ne linkelje be neki? Hol írtam, hogy ne beszéljen vele, meg hazudjon? Vagy te úgy intézed a dolgaidat, mint egy 8 éves, hogy "mer' mások is ezt mondják nézd meg Béla!"

2014. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

"A vőlegényednek meg ezt be ne linkeld, mert abból lesz csak a veszekedés, hogy te a háta mögött kibeszéled a drága anyukáját és bezzeg ő biztos nem tenne ilyet, hogy tehetted ezt stb."

Ezzel gyakorlatilag azt írtad hogy ne mondjon igazat vagy semmit! Ez szerinted megoldás?Az hogy nem vagyunk őszinték a párunkkal?Mert ezzel a viselkedéssel nem vagyunk őszinték!

2014. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Bence_ ***** válasza:
88%

Az látszik, hogy az anyósod bele taposott a lelkedbe. Érthető okokból igen kritikus vagy vele. Mondjuk azt díjazom, hogy a párod ezeket elmondta. Tetoválást témát megbeszélném vele. Mert,érdekes a hozzád állása.

Párodra figyelj ne az édesanyjára. Ti együtt legyetek boldogok. " Boldogság azoknak van fenntartva, akik hajlandóak boldogok lenni, dacára a körülményeiknek"

2014. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
94%

"Ezzel gyakorlatilag azt írtad hogy ne mondjon igazat vagy semmit! Ez szerinted megoldás?Az hogy nem vagyunk őszinték a párunkkal?Mert ezzel a viselkedéssel nem vagyunk őszinték!"


Hát ne haragudj, én inkább nem vitatkozom veled, nem tudom hány éves lehetsz, vagy egyáltalán volt-e már felnőtt párkapcsolatod, de a felnőtt emberek nem úgy intézik a dolgaikat, AKKOR SEM, ha mással is megbeszélik a gondot, hogy "Mert a Katival is kibeszéltem, ő is azt mondja" "Mert anyám is ezt mondja" "Mert az internetre is kiírtam és mindenki szerint nekem van igazam". Akkor minden úgy menne, hogy aki több embert toboroz maga mögé az nyert.


Ez nem hazudozás meg őszinteség kérdése, hanem annak a kérdése, hogy benőtt-e már a fejed lágya, de te ezt nem fogod fel.

2014. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 acelsziv ***** válasza:
97%

Érdekes, amit írsz, kérdező... Nálunk mindkét oldalon próbálkoztak az anyák fúrással... És mi a párommal összezártunk és mindenki leállította a sajátját. Anyám hamar belátta a dolgot és azóta úgy szereti a páromat, mintha a lánya lenne. Az anyósnak viszont megmondta a párom a telefonba hogy ha még egyszer egy rossz szót is szól rólam az lesz az utolsó beszélgetésük és nincs tovább... Azóta ő is leállította magát.

Amit én tennék a helyedben:

Még egyszer leülnék a párommal és a tetkós fenyegetését megfordítva közölném vele: vagy a sarkára áll az anyjával szemben vagy elválnak útjaink. És nem. Nem a te dolgod ezt az anyóssal megbeszélni. Neki kell konfrontálnia az anyjával.

És ha nem hajlandó erre akkor már tudni fogod, hogy olyan emberrel élsz együtt aki soha nem fog melléd állni a kritikus pillanatokban.

2014. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!