Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnánk anyóst finoman...

Hogy tudnánk anyóst finoman leállitani?

Figyelt kérdés

A párom anyja(és mamája is) igazi irányitásmániás.Mindenről tudni akar, pénzügyekről, a kapcsolatunkról.Imád faggatni, utasitgatni (pl.hova menjünk,mit illene tennünk,stb.),és mindezt úgy, hogy anyagilag semmi közünk egymáshoz és kb 200 km választ el.

Felém is voltak nem túl szép megjegyzései, de csak rámosolyogtam, vagy témát váltottam.Neki rengeteg hitele van, és mindig újabbat vesz fel, nem értem miért gondolja, hogy majd az ő tanácsait vesszük alapul.(Ráadásul nem csak elmondja a véleményét,megharagszik ha aszerint cselekszünk.)

Nem tudom mire fel csinálja ezt.Minket a mai napig az én szüleim segitnek anyagilag, plusz kaját is hoznak(pl 10 kg hús 1-2 havonta, tojás, zöldség).Segitsenek persze, ha megtehetik, de ennek ellenére soha semmibe nem szólnak bele.

Ez a helyzet a páromnak a legkellemetlenebb.Jó ideje(kb 2 hónapja) nem tudtuk a két családot meglátogatni, anyukámék megértik, mert tudják hogy mennyire elfoglaltak vagyunk, a párom anyukája meg már meg van sértődve, és egy erre járó rokonnak mondta hogy ha elviszi, küldene a fiának egy pofot, mert nem látogatja.

Namár most: Hogy állitsa le finoman a párom?Nyilván nem szeretné hogy megharajudjon, ezért általában csak bólint. Ha veszekedik vele az anyja, akkor csak meghallgatja, ha kombinál, csak nekem mérgelődik.Attól fél hogy megharagszik a mama és nem áll majd szóba vele.Ha normális hangnemben nemet mond neki, akkor jön lelki a "lelki terror" része, hogy 'ezért neveltelek fel', 'ezt érdemli anyád', és társai.


2014. jún. 10. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem a haragot kell elkerülni, hanem a behódolást. Nincs semmi értelme bólogatni, ha közben vagy titeket esz a méreg, vagy őt, vagy mindenkit. Meg kell mondani, hogy miért nem tudtok menni, mentek, ha lesz rá alkalmatok, és saját felnőtt életet éltek, azt csináltok, amit akartok, nem rajtuk élősködtök. Egyszer max kétszer elég elmondani, onnantól teljes nyugodtsággal le lehet magasról... az megjegyzéseket. De azért nem szólni, hogy ne haragudjon meg... már kinőttétek a tinikort, nem kell felvenni sem a zsarolást, sem az "anyucipicifia" szerepet. :)
2014. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Azért én is megzakkannék ha 2hónapig nem látnám a gyerekem.Akár milyen elfoglalt is,az embernek arra van ideje amire akar.Na de majd te is megzakkansz ha 2hónapig te se látod majd a gyereked.Az egy dolog családja lesz,de akkor is a tied.A többit engedd el a füled mögött.
2014. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze, de nem hiszem hogy a fenyegetés a legjobb megoldás.A párom igazából nem kivánkozik, évi 3-4 alkalom nekünk elég is lenne.Kedves második, kétlem,hogy te igy viselkednél anyaként(bár nem tudhatom), mert akkor rád sem lennének már kiváncsiak a gyerekeid.

Igazábol vizsgázom+dolgozom, háztartást vezeket. Nem fogok órákat utazgatni. Ráadásul kb. 20.000be kerülne.

2014. jún. 10. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az jött be, hogy meglátogattuk a szüleimet, amint nem tettszettek a kérdések felkiáltottam (én és nem a párom!) "Te jó ég mennünk kell" és azonnal indultunk. Néhány alkalom után vették a lapot
2014. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

"Azért én is megzakkannék ha 2hónapig nem látnám a gyerekem.Akár milyen elfoglalt is,az embernek arra van ideje amire akar."


EZ ÍGY NEM IGAZ!!!


Amennyiben az anyós a szomszßed házban lakik, akkor tényleg csak atól függ, hogy akarnak-e a "gyerekek" menni hozzá, de ha már messzeb él és utazni kell, attól kezve nem.

Ezen kivül itt NEM gyerekekröl, hanem FELNÖTT emberekröl van szó, akiknek megvan a saját élete és ebbe nem tartozik bele, hogy állandóan a szülöket látogassák.


Ha hét közben sok munkájuk van, akkor hét végén jogos az igényük arra, hogy kettesben lehessenek, mert ök egy pár. Ebbe nem igazán fér bele az anyós (egyik részröl sem).

2014. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
93%

Szerintem a párodnak le kellene ülnie az anyukájával beszélgetni. Ha a problémák feltárása és átbeszélése nem segít, a legegyszerűbb hanyagolni a nénikét. A véleményét akkor is el fogja mondani - sosem bírják magukban tartani.

Jó stratégia lehet, ha ti kéritek ki néha:-) a véleményét, akkor megnyugodhat, hogy ő is ér valamit, aztán egyre kevesebb dologban tanàcsokat kérni. :-)


DE a legtisztább az, ha a szemébe mondjátok a vele való problémákat, kihangsúlyozva, hogy esélyt kap a változtatásra.

2014. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem lehet sajnos szépen megbeszélni velük.A párom mamája is ilyen.Két felnőtt 50 körüli fia van, egyik sem házas.Egyik otthon él 45 évesen, leadja anyukának a pénzt stb, a másik pedig albérletben, de ő is szinte mindig az anyjánál van. Olyan mogorva, beszólogatós tipusok, nehéz leirni is.Anyósom csak mostanában kezd eldurvulni ilyen téren.

Egy példa:Egyszer voltam a párom mamájánál, bemutatott neki(2 év együttlét után), nem köszönt, nem szolt hozzám, volt sütemény az asztalon, mondogatta is a páromnak hogy vegyen, nekem nem.Rosszúl esett.

Nem gondolom, hogy csak velem lenne gondjuk, mert állitólag mindenkivel ilyenek.Mégis illendő lenne valamilyen formában tartani velük a kapcsolatot.

2014. jún. 10. 15:18
 8/8 acelsziv ***** válasza:
A párodnak keményen a sarkára kellene állnia az anyjával szemben. Meg kell neki mondani, hogy vagy felhagy a beleugatással, vagy többé nem lát titeket. Ebből lesz egy oltári nagy hőbörgés de az ilyen elnyomó emberkéket következetességgel kell kezelni.
2014. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!