Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyi igazság van abban a...

Mennyi igazság van abban a kissé rosszízű, de gyakran hangoztatott mondásban, hogy "legjobb anyós a porhanyós? "

Figyelt kérdés

Mostanában sokat hallottam ismerősöktől, barátoktól, de még volt osztálytársaktól is ezt a mondást. Mennyi igazság van ebben? Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik képesek a saját érzéseiket őszintén felvállalni.


Én tényleg megkönnyebbültem - de erre csak az anyós halála után 5 évvel jöttem rá -, hogy az anyósom már nem kavar többé, habár soha nem kívántam a halálát.


Más hogy van ezzel?



2014. jún. 10. 18:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom egy kifejezetten kedves asszony. Soha nem szól bele semmibe, és mindig nagyon jó hozzánk. Az ismerőseim körében sem hallok sosem panaszt a házastársuk édesanyjára, és az én férjem is nagyon szereti anyumat.


De biztos vannak kifejezetten "rossz" anyósok, akikkel nehéz az élet.


Szerintem ez is egy általánosítás, miszerint a szőke nők buták.

2014. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont mint az egyes de lehet hogy nem mindeki ilyen szerencsés
2014. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve nem láttam az anyósomat, de biztos vagyok benne, hogy vannak kedves, jó anyósok. Fiam van, remélem nem fognak rám ilyet mondani.
2014. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is biztos vagyok benne, hogy vannak jó anyósok. Csak ők a ritkábbak.
2014. jún. 10. 18:41
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Még ebben sem vagyok biztos. Én úgy látom (nem biztos, hogy igazam van), hogy divat lett utálni a párunk anyját, mindenben csak a rosszindulatot keresni, egy jó tanácsot is beleszólásnak venni. Egy kis toleranciával mindkét, hangsúlyozom mindkét oldalról, sokkal könnyebb lenne az élet. Mondom ezt úgy, hogy nekem aztán tényleg nagyon rossz anyósom és apósom van.
2014. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon emberfüggő. A második házasságomban élek, és nagyon szeretem az anyósomat. Tényleg egy tündéri nő. De az első házasságomban, hát azt az anyóst az ellenségemnek se kívánnám. Nagy szerepe volt a válásunkban is.
2014. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek vele egyet, felnőtt, intelligens emberek tudnak viselkedni és tiszteletben tartani egymást. A mi tágabb családunkban egyetlen egy anyós konfliktus sincs, és a férjek/feleségek anyukái is jóban vannak egymással.


Az más tészta, hogy sok családban komoly konfliktus forrást jelentenek, mint ahogy a gyerek és/vagy házastársa is.

2014. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hű, de sok jó ember van, ennek nagyon örülök. De akadnak itt őszinte emberek is? :)
2014. jún. 10. 18:51
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcas, miért lenne érdekemben egy anonim fórumon mást állítani, mint az igazság?

Pláne hogy itt sokan szeretik szidni az anyósukat, így lepontozzák a hozzászólásom úgyis. De én így is megírom a véleményem a kérdésedre. Egyes voltam.

2014. jún. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Hidd el, én úgy gondolom, ahogy írtam. Nekem is de elsősorban a férjemnek és a fiamnak sokkal jobb lenne, ha a férjemnek normális szülei lennének. Így neki gyakorlatilag nincsenek szülei, a fiamnak pedig nincs apai nagymamája és nagypapája. Miért kellene ennek örülnöm?
2014. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!