Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hívják azok anyósnak és...

Miért hívják azok anyósnak és apósnak a barátjuk szüleit, akik nincsenek összeházasodva?

Figyelt kérdés

"Az anyós vagy napamasszony a házastárs szülőpárjának női tagja. Az úgynevezett házassági rokonságok közé tartozik, amely a leszármazáson alapuló vérrokonsággal ellentétben házasság útján létrejött rokoni kapcsolat."


Tehát házasság esetén használható, a többi típusú kapcsolat esetén NEM.


Ha a házasság nem kell, a hozzá kapcsolódó megnevezések miért kellenek?



2014. jún. 22. 12:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom mert rövidebb így megfogalmazni, mintha mindig azt mondják, hogy a párom anyja/apja.
2014. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk úgy hívják anyósnak való/apósnak való.
2014. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Általában mert:

- rövidebb

- mert ha azt írják, hogy a barátom anyukája, élből átrakják a szex-szerelem kategóriába, ezt pedig nem akarják

- hossszútávú párkapcsolatról vagy élettársi kapcsolatról beszélnek, ahol jogosnak érzik a szó használatát.


Én nem igazán értem miért nem lehet nevén nevezni a dolgokat, de mindegy. A barátom/párom/társam édesanyja/anyukája sem annyira komplikált, hogy ne lehessen leírni vagy kimondani...


A kedvencem igazából az, amikor leírja, hogy anyós/após, aztán a válaszadók férj-feleségként emlegetik őket, és még a kérdező kéri ki magának, hogy nem házas :D

2014. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"hossszútávú párkapcsolatról vagy élettársi kapcsolatról beszélnek, ahol jogosnak érzik a szó használatát. "


Egyik sem egyenlő a házassággal, tehát nem használható a kifejezés.

2014. jún. 22. 12:53
 5/30 anonim ***** válasza:
79%
Baráti társaságban anyóst, apóst használunk, régóta vagyunk együtt, így mindenki tudja kiről van szó. Idegenek között szoktam párom anyukájának, apukájának használni, de ez komplikált, anyósnak, apósnak hívni sokkal rövidebb, kényelmesebb.
2014. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%
Köszönöm a lepontozást, ennyi örömötök legyen az életben, hogy lehet-e apósnak, anyósnak hívni párotok szüleit, ha még nem vagytok házasok. :)
2014. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
56%

Gondolod, hogyha valaki a házasságtól (még) ódzkodik, akkor apóst/anyóst viszont olyannyira akar? :)

Akar a fene.

Viszont házasság nélkül is ugyanúgy viselkedik a legtöbb, nem a papírtól bolondul meg, ha olyan. Így az esetek többségében "kijár" az elnevezés.


Ettől függetlenül én nem szívesen hivatkozom rájuk így, viszont körülöttem mindenki így emlegeti őket velem kapcsolatban.

2014. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagyok házasságpárti, és mégis furcsának tartom.


Az benne a legfurcsább, hogy mellette "páromat" mond. Ha a párja anyja anyós, akkor már igazán írhatná azt, hogy férjem, mi úgysem tudjuk az igazat.

2014. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
19%

Az én baráti körömből csak azok hívják úgy őket, akik ténylegesen házasok. Előtte Zoli anyja/apja-ként hívják a pasijuk szüleit.


De hozzáteszem, hogy a férjüket sem "apázzák", akkor sem, ha gyerekeik vannak. A barátjuk/férjük nem hívja őket asszonynak, és ők sem "az uram"-ként mondják a férjüket.


Nem tudom, mi a csoportképző erő ebben (fővárosi lét, magas végzettség, vagy ilyesmi), de valami biztosan van.:)


26L

2014. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Az benne a legfurcsább, hogy mellette "páromat" mond. Ha a párja anyja anyós, akkor már igazán írhatná azt, hogy férjem, mi úgysem tudjuk az igazat."


Ez már a nevetséges kategória, már bocsi, kedves hozzászóló...

2014. jún. 22. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!