Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt hallottam hogy, ha születi...

Azt hallottam hogy, ha születik egy gyerek, és nincsenek összeházasodva a szülők, akkor az anya nevét kapja baba. Igaz ez? Valaki segítene ezzel kapcsolatban? (2010 új rendelet) Állítólag az apasági sem elég, csak a házasság.

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez szerintem nem igaz.
2010. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az rtl-en volt a házonkívüliben erről riport, de sajnos nem emlékszem a pontos résletekre, mindig olyan későn van...

meg kell nézni a rendeletet

2010. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
A szülés előtt kell az apának egy nyilatkozatot írnia, hogy vállalja a gyereket és akkor az ő nevére megy.
2010. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
De ha már gyerek van egy kapcsolatban, akkor miért olyan lehetetlen összeházasodni?
2010. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Én is ezt hallottam. Valahol igazuk van, mert ha együtt élnek és születik gyerekük, akkor minek vallja magát az anyuci egyedülállónak? Viszont kicseszés azokkal akik tényleg egyedül vállalják sajnos.

Van egy ismerősöm aki özvegy, van egy közös gyerekük. Most van egy új párja, de nem megy hozzá férjhez. Mert: nem kapja az özvegyit, a gyerek nem kapja az árvaságit. Szóval a mostani párjától van egy gyereke de hivatalosan még mindig egyedülálló. Na, engem ez idegesít...

2010. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] Regisztráció szükséges!
2010. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 katnise válasza:
Igen az anya nevét kapja össze kell házasodni a Nényém is így van
2014. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!