Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valaki 2008 óta él együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki 2008 óta él együtt a párjával (jelenleg is) és nincsenek összeházasodva, akkor követelhet az egyik fél a másiktól? Van erre törvény?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
lakcimetek egy helyre van bejelentve azóta?
2012. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Amit ő vitt a kapcsolatba, vagy vásárolt, és ezt számlákkal igazolni is tudja. Azt viheti.
2012. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mindenkié az,amije van, legalább itt még nem a potyalesőket védi a törvény.
2012. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Anyukám párjáról van szó, és azóta állandóra van hozzánk bejelentve.
2012. jún. 18. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha bizonyítható az élettársi kapcsolat, akkor igen, különben nem.
2012. jún. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ugyanmár. azt viheti, amit hozott. be is baxna, ha 4 év után már a fél házat követelné.

az az övé, ami a lába között van, meg a ruhái, esetleges műszaki cikkei.

2012. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha bizonyítható az élettársi kapcsolat (ebben az esetben igen), akkor mindenki a saját maga által a kapcsolatba hozott ingóságokat viheti. A közösen vásárolt termékek pedig általában vagy 50-50 vagy pedig fizetésarányosan oszlanak meg.
2012. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dottorre ***** válasza:

Én nem vagyok otthon a témában, de nem tudom elképzelni, hogy egy berendezett lakásba befogadott ember túl sok dolgot kaphat négy év együttélés után.

A komment írása közben utánaolvastam, a lakásból semmit nem követelhet, ahogy az ingóságokból sem.


Az élettársak vagyoni viszonyai


Az élettársaknak az együttélésük alatti közös gazdálkodása eredményeképpen megszerzett ingóságok és ingatlanok közös tulajdonnak minősülnek, amelyből az élettársak tulajdoni hányada a szerzésben való közreműködésükkel arányosan alakul. Amennyiben a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. Érdemes tudni, hogy a háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít .


Az élettársi kapcsolat fennállása alatt szerzett, illetőleg az együttélés megszűnésének időpontjában meglévő vagyonszaporulatot (ingó és ingatlan, pénz stb.) a felek közös tulajdonának kell tekinteni, feltéve, hogy az nem tartozik valamelyik élettárs különvagyonába. Azt, hogy mi minősül valamelyik fél különvagyonának - vagyis ami nem vonható az élettársi közös vagyonba - annak kell bizonyítania, aki erre hivatkozik .


Az élettársak különvagyonába tartozik az a vagyontárgy, amely

1.az élettársi viszony létesítésekor már megvolt,

2.az élettársi viszony alatt öröklés vagy ajándék útján került az élettárs tulajdonába,

3.személyes használatra szolgál és szokásos mértékű, mennyiségű,


a különvagyon értékén szerzett (pl. a vagyontárgy eladásából kapott vételárból vásároltak) .


A különvagyon haszna - ellentétben a házastársi vagyonközösségi szabállyal - nem számít az élettársak közös vagyonába . Ha az élettársi közös vagyon megosztása során a bíróságnak a közös vagyon természetbeni megosztására törekszik, vagyis például a közösen vásárolt autót a férfi, a műszaki cikkeket pedig a nő tulajdonába adja.

2012. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dottorre ***** válasza:

Opp, a forrás lemaradt:

magyarorszag.hu

2012. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 8 év bizonyított együttélés után kérheti az osztozkodást. És nem kell hozzá még közös lakcím sem, elég, ha tanúkat hoz. Nekem legalábbis ezt mondta egy ügyvéd pár éve, hacsak azóta nem változott.
2012. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!