Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen előnyei, illetve...

Milyen előnyei, illetve hátrányai vannak egy gyereknek, ha a szülők nincsenek összeházasodva?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a szülőknek nem fontos a papír, és mondjuk nem házasodnak össze, úgy vállalnak babát. Milyen előnyei, illetve hátrányai vannak ennek a dolognak? Hogy jár jobban az ember? Ha házasságban vállal gyereket, vagy nem? Nem a társadalmi részére gondolok, hogy ki hogy tekint emiatt a másikra, hanem mondjuk anyagiak, támogatások, juttatások, kedvezmények szempontjából.
2012. szept. 11. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Emelt családi, kedvezményes étkeztetés, olcsóbb tankönyv... Sógornőmék is ezt csinálják... :S
2012. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na akkor az egyik rokonunk is ezek miatt nincs összeházasodva! :-S
2012. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi nem házasodtunk össze, de semmi anyagi előnye nincs. Mivel közös hitelünk van így nem játsszuk el +1000 vagy 2000Ft-ért azt, hogy egyedülálló anya vagyok (csp ennyivel magasabb) Mert aztán csak kicsit néz utána valaki, hogy hogy is van és máris gáz van.

Arról viszont nem is hallottam, hogy egyedülálló szülőként tankönyv vagy egyéb kedvezményt kaphat valaki. van ilyen tényleg?

2012. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A lányunk 9 hónapos koráig nem voltunk házasok.

Én ismerem személyesen az egész polgármesteri hivatalt nálunk.

Körbejártam ezt a témát, de az eset már ott megbukott, hogy a férjem törvényesen felvállalta a gyermeket (nevére vette, gondviselője, stb.), valamint bejegyzett élettársi kapcsolatban éltünk a gyermek születése előtt 2 évvel.


Ha még kérvényeztem volna is, nem kaptam volna meg. Plusz, nehogy egyszer rájöjjön valaki és fizessek vissza mindent kamatostul.


Egyik volt kolléganőm járt így. GYED mellett könyvelt magánba 5 hónapon keresztül. Erre rájöttek és több, mint 700ezret kellett visszafizetniük.

Ezen már volt kamatos kamat is!

2012. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
66%
undrodom azoktol az emberektol akik kapasbol azt mondjak, hogy a nem hazas szulok a juttatasokert tesznek igy... kerdezo! mi semmifele hatranyat nem ereztuk annak, hogy nem hazasodtunk meg!
2012. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Semmilyen elonnyel vagy hatrannyal sem jar szamunkra az, hogy nem vagyunk osszehazasodva.

A gyerekek a parom neven vannak es a lakcimuk is ugyanaz. En nem jelentkeztem at arra a cimre, de csak mert nem szeretnek orvost valtani.

Semmivel sem kapok tobb tamogatast, h papiron egyedulallo vagyok, igaz nem is kertem, mert nem lenne pofam hozza... Viszont a hazassaggal sem jar semmi plusz, de ha jarna, sem kene.

Szoval semmi ertelme, csak egy csokeveny a multbol es a lagzi meg egy hatalmas felhajtassal jaro felesleges penzkidobas...

2012. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 12. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha pofátlan a szülő,akkor gyerekenként 1000 ft -tal több a családi,egyedül állóként igényelhet az önkormányzatnál támogatásokat.

Viszont ott van a hátulütője,ha egyszer kiderül a dolog,+ a gyermek általában az apuka családnevét kapja,akkor együtt be kell mennie a leendő szülőknek megcsináltatni az apasági nyilatkozatot. Ha össze vannak házasodva,akkor a születendő gyermek után is jár az adókedvezmény,ha nincsenek,akkor csak a meglévő után jár. -legalábbis ha jól tudom.


Üdv: 3 lányos,19hkm

2012. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!