Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom szerint én csak azért...

Anyósom szerint én csak azért lettem terhes mert a pénzükre fáj a fogam. Hagyjam el a páromat miatta?

Figyelt kérdés

Párom családja elég jó módban él. Az igaz, hogy nem terveztük a babát, de megtartottuk (páromnak már van két lánya). Reggel a boltban bevásároltam főznivaló stb (5000 forintot költöttem) erre anyósom nekem állt az utcán, hogy direkt felcsináltattam magam, hogy a páromat magamhoz láncoljam és a pénzüket költsem. Jelzem, párom amióta megtudta, hogy terhes vagyok nem enged dolgozni!

Teljesen le vagyok törve, már arra is gondoltam, hogy elköltözöm a páromtól, hogy ezzel is bizonyítsam, hogy nem kell a pénzük.

Ti mit tennétek a helyemben?


2014. júl. 8. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem érdekelne anyós, az előző felesége se tudta magához láncolni a gyerekekkel, így én megmondanám neki, hogy erre alapozva nem gyerekkel akarnám megfogni. Egyébként anyós tartja el a párod, Hogy az ő pénzük?
2014. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

1. a férjedhez mentél hozzá, nem az anyósodhoz.

2. a gyerek nemzéséhez két ember kell (ezt anyós is felfoghatná)

3. 5000.-t ma már nem hívnak semminek. Egy átlagos bevásárlás simán elmegy eddig.

4. hogy ki dolgozik és ki nem a családotokban, az kettőtökre tartozik. Nem is értem, anyósnak ehhez mi köze van?

5. azzal, hogy elköltözöl terhesen a férjedtől csak megbántod. Nem tartozol bizonyítani senkinek semmit.


Mit tennék? Nem találkoznék az anyósommal, amíg bocsánatot nem kér, és ezt a férjemnek is megmondanám. Nem vagyok köteles sértegetéseket hallgatni. Akárkitől is származnak. N30

2014. júl. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az egész család apósom vállalkozásában dolgozik. Bár már régen elvált apósom anyósomtól, de a ház amiben anyósom lakik közös. A lényeg az, hogy apósom az egész családot segíti anyagilag.
2014. júl. 8. 10:12
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
Első körben elmondanám a páromnak mi történt, és megkérném, hogy beszéljen az anyjával, tegye rendbe a dolgokat a fejében. Második körben nem foglalkoznék azzal, hogy ki mit gondol. Harmadik körben pedig megpróbálnám a kapcsolatot leredukálni a minimálisra, mert nekem nem lenne szükségem ilyen "családi kapcsolatokra". Pláne, hogy ezzel mindent elmondott, hogy valójában mit is gondol rólad, tehát ezek után nem hiszem, hogy nagy érvágás lenne neki, ha nem érdekelne mi van vele. Ha elköltöznél a párodtól azzal csak neki tennél rosszat, ő pedig nem tehet arról, hogy milyenek a szülei. Szerintem itt senkinek nem kell bizonygatni, hogy miért vagytok együtt, vagy miért nem, senki másra nem tartozik csak is rátok.
2014. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
en biztos a fejehez vagnam hogy ot is apos tartja el, ugyhogy vegyen csak visszabb.
2014. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
39%

Tipikus anyos, beleköt mindenbe.

Meg kell tanulni lekezelni s a lehető leg ritkábbra korlátozzni a találkozást.

A párodnak el kell mondani hogyan viselkedik, ha segit a helyzet kezelésében akkor mellette maradni, ha nem segit akkor elköltözzni. Kérdés, ha e hová és miből?


De ha nem áll melléd akkor ugyis csak ez a választás marad jó választásnak.

Ha együtt kezelitek le az anyját az pedig az, amiről egy kapcsolatnak szolnia kellene.

2014. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
Azért azt még leírhatnád, hogy mióta vagytok együtt a pároddal, ill. mióta laksz náluk?
2014. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
23%
Anyósod helyében én is ezt gondolnám. Sőt én is azt gondolom. De egy kitartott nő mégis mire számít?
2014. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
30%

egyébként a 8-as nem beszél butaságot! Az anyósodnak talán nem az a baja, hogy te létezel, hanem nézd meg, hogy az ő szempontjából hogyan vannak a dolgok:


Jön a lány, gyerekük lesz "véletlenül", majd a lány nem dolgozik többé. Esetleg csak gyest kap, mert előtte se dolgozott valami sokat. Vagy ha GYED-et kap, akkor sem dolgozik a terhessége alatt, mert nem engedi a párja.


Mi az amúgy, hogy nem engedi? Egy felnőtt hogyan mondja meg neked, hogy mit tehetsz és mit nem? Ez nagyon fura. Szóval a pénze miatt engeded meg ezt neki, ezért tud uralkodni rajtad.


Anyósod szemszögéből ez elég világos szitu...

2014. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Nem lennék együtt egy olyan férfival, aki meg akarja határozni nekem, hogy dolgozhatok-e vagy nem:

" Jelzem, párom amióta megtudta, hogy terhes vagyok nem enged dolgozni! "

Először majd csak ezt fogja megtiltani, aztán azt is hogy kimozdulj a házból.

Én nem anyósban látom a legnagyobb problémát, hanem a párodban. Jókis függőségi kapcsolat lesz, neked nincs egy filléred, majd ő megmondja mit csinálhatsz....

Anyósodnak igaza van, h nem ártana dolgoznod. Egy felelősségteljes ember úgy vállal gyereket, h maga is el tudja tartani, ha a párjával történne valami.

2014. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!