Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha nagyon rossz a kapcsolat...

Ha nagyon rossz a kapcsolat az anyósotokkal/apósotokkal, akkor hogy oldjátok meg a fontosabb családi ünnepeket (karácsony pl. )?

Figyelt kérdés
A rossz kapcsolat alatt azt értem, hogy folyamatosan megy az adok-kapok, semmi sem jó, mindenbe belekötnek, miközben tévedhetetlennek és hibátlannak tartják magukat. Levegőnek nézik a menyüket, beleszólnak a gyereknevelési elvekbe ( nem vélemény formálnak, hanem minősítenek) és utálják a menyüket. A légkör mindig fagyos, a hangulat robbanásig feszül, minden alkalommal.

2014. júl. 24. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kötelező 1 órát tölteném velük, a párom örömére. A gyerekre hivatkozva indulnék is haza.
2014. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A karácsonyt a férjemmel (meg a gyerekekkel) töltöm, a szülökhöz csak röviden (max. 1-2 óra) megyünk látogatóba.


Egyébként meg elkerülöm.

2014. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Az én menyem nem jön,de jól is teszi.Sosem szóltam a dolgaikba.Egy savanyú hisztis idióta nő.Én elfogadtam olyan amilyen,volt amikor megis védtem.Csak orvul hátba döfött.Onnantól levegőnek nézem,viszonzom a köszönését ha össze futunk aztán se tovább.Annak meg örülök otthon marad vagy megy ahová megy.Nem csinálok belőle ügyet nélküle folynak le a családi események.Max bánhatja kár volt a szemétkedése savanyodhat otthon,azt úgy is nagyon érti.
2014. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem találkozok velük többet, és a fiam sem fog. Nem a rossz viszony miatt (pedig régen jó volt), hanem amiatt, ami miatt a mostani rossz viszony kialakult. Olyan életvitelt folytatnak, aminek én nem akarok a része lenni, mindig is kerültem én is és a családom is az ilyet, és azt sem fogom engedni, hogy a fiam ennek része legyen. A férjemnek szülei, ha akar mehet (nem tilthatom meg), de ő sem találkozott velük tavaly karácsony óta.
2014. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz a viszony, fagyos a légkör és nem lehet rajta változtatni (bár mindig lehet), akkor a lehető legkevesebbet mennék a lehető legrövidebb időre. Az is befolyásolná a viselkedésemet és hogy mennyit tudok "tűrni", hogy a helyzethez a férjem hogy áll hozzá.
2014. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mi nem egy helyen lakunk, hanem 300 km-re egymástól, ami egy egészséges távolságnak tekinthető. Szóval a kötelező 1-2 órát nem tudom megoldani, mert 1 éjszakát minimum ott kell aludnunk... Évről évre rosszabb a helyzet és a kapcsolat.


4. válaszoló! Arra lennék kíváncsi, hogy te és a férjed ezt mi módon beszéltétek meg (érvek, ellenérvek), köztetek okozott-e konfliktust a döntésed, mely szerint nem mész anyósékhoz. A férjed támogatta-e, megértette-e a döntésed?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

2014. júl. 24. 22:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mi is így lakunk a családtól, hidd el, nem kell egy éjszakát se maradni. Mi sokszor megyünk úgy, hogy korán elindulunk reggel, délután meg vissza. Többnyire mondjuk a háziállatok miatt, nem a rossz viszony miatt, de hidd el, lehet úgy szervezni, hogy a kötelező 1-2 óra legyen letudva. De amúgy nem kötelező egyáltalán menni. Figyelj, ha annyira gáz a viszony, akkor rosszabb azzal már nem lesz, hogy nem mégy. Attól félnek az emberek, hogy jaj mit gondol/mond ha nem megyek. Hát ki nem szarja le? Úgy is utál. Úgy se vagy jó sose. Úgy is szapul. Akkor legalább téged ne bosszantson.
2014. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Mi egy fedél alatt lakunk az anyóssal. Volt már jó pár konfliktusunk a gyermeknevelésből kifolyólag. Számtalanszor beleszólt a abban, hogy mit csinálak, hogy csinaljam, ezen kívül minősített is engem elég szépen, amit soha többé nem engedékeny meg egy olyan embernek, mint ő. Szóval nálunk is puskaporos a levegő, költözni fogunk 1 éven belül mindenképp. Én nem hiszem, hogy látogatni fogom. Nem tiltom el sem a férjem, sem az unokáit. Majd bizonyos időközönként meglátogatják, én meg addig otthon rendbeszedem a lakást vagy pihennek. Ha utál, akkor utáljon rendesen :)
2014. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!