Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Legyen lelkiismeretfurdalásom...

Legyen lelkiismeretfurdalásom amiért egyáltalán nem megyünk át párom szüleihez karácsonyozni, mert rossz a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Párommal három éve vagyunk együtt, már együtt is lakunk, ez lesz az első karácsonyunk. Kedvesem édesanyja sajnos már elhunyt, alkoholista apjával és lecsúszott bátyjával élt együtt.


Valamilyen szinten szereti őket, de neki sincs túl jó kapcsolata velük, nekem pedig egyenesen borzalmas.


Rosszindulatúak, egy percig sem fogadták el a kapcsolatunkat, állandóan engem furkáltak mert mióta együtt vagyunk a párom nem támogatja őket anyagilag. (Diákok vagyunk, mi is nehezen élünk meg és ha őszinte akarok lenni alkoholistának nem is szívesen adok.)


A karácsonyt végre valahára kettesben szeretnénk eltölteni, ami adott is mert sikerült összeköltöznünk. Azonban eszi a máj őket, hogy a párom nem megy át karácsonyozni. Ennek legfőbb oka, hogy én nem vagyok rájuk kíváncsi, nem vagyok hajlandó átmenni hozzájuk, a kedvesem pedig nem hagyna itthon egyedül. (Meghalt az édesanyám)


Ajánlott fel alternatívákat, hogy átmegy előtte de nekik ez jó. Végül abban maradtak, hogy egyik este karácsony előtt átugrik hozzájuk. Persze puffognak rám.


Lelkiismeretfurdalásom van, mert ez így azért nem jó. De végülis miért kéne olyan emberekkel töltenem a karácsonyt akivel nem vagyunk mindketten jóba? Nem a szeretetről kell, hogy szóljon ez az ünnep? Mi szeretnénk megjátszani magunkat.



2013. dec. 18. 11:01
1 2
 1/13 egytüneményvagyok ***** válasza:
81%

"Azonban eszi a máj őket, hogy a párom nem megy át karácsonyozni."


És? Tojd már le. Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt egyáltalán. Azért van lelkiismeret furdalásod mert nem hagyod, hogy valaki rosszat tegyen neked?

2013. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért valahol legbelül mindig arra vágytam, hogy megjavuljon a kapcsolatom velük. Nagyon sokáig igyekeztem, de nem megy és meguntam! Az egészből a páromat sajnálom a legjobban, mert mégiscsak ők is a családja, de ő is így látja jónak. Akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásom?
2013. dec. 18. 11:10
 3/13 egytüneményvagyok ***** válasza:
79%

"Rosszindulatúak, egy percig sem fogadták el a kapcsolatunkat, állandóan engem furkáltak"


Nekem nem lenne lelkiismeret furdalásom egy nanoszekundum erejéig sem. Neked se legyen. Sőt, megtiltom, hogy legyen.

2013. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Karácsony első vagy második napján délután menjen át a párod pár órára hozzájuk kicsit beszélgetni.

Akkor megnyugodhatnak, hogy volt náluk karácsonykor. Gondolom pár óra neked sem gond, ha otthon vagy addig egyedül, biztos feltalálod magad a saját lakásotokban.

És egyébként is karácsony első, második napján szokás a rokonlátogatás.

2013. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Te is ugy vagy mint én, hogyha nem járok a kedvükbe,akkor nekem lesz lelkiismeretfurdalásom, pedig mindent megtettem,hogy jól müködjön a férjem családjával a kapcsolat, de sajnos falra hányt borsó.

Légy erõs, mert ha elmész hozzájuk,annál jobban nem fognak tisztelni.

2013. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod!!! Én 18 éve vagyok házas, apósom már nem volt de az anyósom egy égetnivaló rosszindulatú alkoholista aki mindnennek nevezhető csak épp édesanyának nem meg persze nagymamának sem. Már az elején leszögeztem neki hogy én ha sz...házi akkor csak az évei alapján nem fogom tisztelni, mert az évek száma az csak egy statisztikai adat a tiszteletet ki kell érdemelni és szerintem elég szégyen az hogy ő bő 30 évvel öregebb nálam és még nem tanult meg ember módjára viselkedni. A férjemmel ez miatt sok vitánk volt addig amíg el nem költöztünk külföldre. Az első 2 évben nem tudtunk haza menni aztán mikor hazamentünk akkor a férjem is rájött hogy igazam van. A "tiszteletreméltó édesanya" teljes közönnyel 2 év után azt mondta a fiának, na haza evett a f..ne? Adjál már pénzt! Ja a legszebb meg az volt hogy a gyermekemnek épp aznap volt a születésnapja és ennek hangot is adott erre a nagymamák gyöngye azt mondta neki hogy ne hazudj, mire én mondtam neki hogy nem hazudik utána meg nemhogy legalább szóban felköszöntötte volna hanem azt mondta hogy ki nem sz....ja le. Na még jó hogy sosem volt lelkiismeret furdalásom hogy karácsonykor valahogy sosem tudtam szeretni még egy másodpercre sem. Az ilyenek sosem fognak megváltozni ne reménykedj. Sőt a párodnak ki kellene állnia melletted és ha puffognak rád akkor tegye helyre őket. Nem még azzal jutalmazni hogy átmegy hozzájuk. A helyében megmondanám nekik hogy amíg nem fogadják el a választását addig ő bizony nem megy feléjük sem. És nem ám csak mondani hanem be is tartani.
2013. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Magamra ismertem a soraidat olvasva.Nálunk már csak az anyós él,de ő ahol tud,keresztbe tesz nekünk.Előtte az én férjem is támogatta őket anyagilag,de mióta együtt vagyunk azóta nem.Engem is ugyan így fúrnak.Idén mi sem megyünk hozzájuk,kérdeztem a férjemet,hogy nem bánja e,nem lesz e belőle baj.Azt mondta,ő nem akar velük jó pofizni,mikor máskor meg marnak minket,ha nem tetszik nekik,akkor majd azt mondja,hogy dolgoznia kell és kész.
2013. dec. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok.Ha férjednek jó így,akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod.Élvezzétek együtt a karácsonyt és kész.
2013. dec. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Ez kérdés? Feldobsz egy huszast és eldöntöd, hogy legyen vagy nem?


Ugyan már! Ha rossz a viszony, akkor nem kell szépelegni. Élvezd a karácsonyt a pároddal és ennyi. Ha nagyon márírtkodó alkat vagy, akkor lehet bűntudatod - de minek? A jogos bűntudat mindig amiatt van, mert az ember hibázott. Ugyan miféle hiba, vétek vagy bűn van abban, hogy egy anyós-após, aki nem képes kijönni veled, és nem képes elfogadni téged, ignorálva vagyon, azaz nem akarod látni a képüket sem?


"Nem a szeretetről kell, hogy szóljon ez az ünnep?"


Nem, nem kell, hogy...csak arról szól. Éppen ezért sem szabad szeret címén egybemoslékolni olyan érzéseket, amelyeknek köze sincs ahhoz.


"Mi szeretnénk megjátszani magunkat."


Ha nem maradt ki ebből a mondatból a NEM szó, akkor csak játsdz meg magadat és borítlkolom, hogy újra lesz egy pocsék karácsonyod. A te döntésed és a te karácsonyod, nem az enyém.

2013. dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
71%
Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod, mert a nagynéném férje se jön a nagymamámékhoz karácsonyozni 5 éve a 7-ből, csak azért, mert összeveszett az anyósával.
2013. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!