Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak én fújom fel vagy tényleg...

Csak én fújom fel vagy tényleg lenéz minket?

Figyelt kérdés

A férjemnek van 1 bátyja, aki külföldön él a családjával, nagyon jól keresnek. Mi sem élünk itthon rosszul, de mivel most veszünk saját házat, így mi idén nem mentünk hosszabb nyaralásra, és sokat spórolunk, mivel minden forintra szükség van jelenleg. (pl. tönkre ment a telefonom, nem kellett a legdrágább új, vettem egy tök átlagos árkategóriájú telefont)

Anyósom meg állandóan azzal van elfoglalva, hogy a másik fia merre nyaral épp, új kocsit vett, stb. direkt mondja előttünk, míg minket szinte szabályosan lenéz. Mikor kérdezte, hogy miért nem megyünk nyaralni, mondtam neki, hogy most spórolunk a ház miatt, majd mehetünk még máskor is, egyből az volt a válasza, hogy: akkor meg majd más miatt nem lesz pénzetek, azért nem fogtok menni...

Vagy bármit felhoztam eddig előtte, amihez pénz kell (pl. milyen bútorok lesznek a házban stb.)mindig csak mosolygott, mintha azt gondolná magába, hogy csak hülye vagyok, álmodozok össze vissza.

Komolyan, néha úgy érzem, mintha mi tiszta csórók lennénk a szemében.

Mivel egész gyerekkorom nélkülözésben telt, és emiatt sokan lenéztek, egyszerűen nem tudom elviselni, ha valaki így viselkedik velem.

A férjem szerint csak felfújom, szerinte nem akar az anyja semmi rosszat.


2014. júl. 27. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kinek nem inge... egyszerüen ne foglalkoz vele
2014. júl. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Megkérdezném az asszonytól, hogy és maga miért nem megy el kirándulni?
2014. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak te fújod fel.


Az anyósod egyértelmen egy rosszindultú, irigységkeltő sz_rkeverő banya - tessék szépen leállítani. Ha a te férjed egy mamakisfia-plüssnyuszika, akkor neked kell határozottabban lépni.


Beszélj a férjeddel, hog ez rosszul esik neked, beszélj a küldölön élő testvérrel vagy annak a házastársával ÉS közös erővel a mamát tessék helyrerakni.


Ha ez nem megy, mert már sikeresen szétfúrt titeket, akkor legközelebb az első ilyen mondatnál hagyd ott az anyóspdat faképnél - előtte egyszer mondd meg neki, hogy törődjön a maga dolgával -, vagy egyszerűen dobd ki a lakásodból te peidg ne menj hozzá, unokát - ha üzenetrögzítónek használja - ne engedj hozzá.


"Mivel egész gyerekkorom nélkülözésben telt, és emiatt sokan lenéztek, egyszerűen nem tudom elviselni, ha valaki így viselkedik velem."


Ez egy nagy bibi. Tessék helyrerakatni ezt egy szakemberrel, mert erre a bibidre nem csak az aljadék anyósod játszik rá, hanem hamar rájönnek mások is, mert nagyon látszik a fájó pontod.


A férjed téved: az anyaja CSAK ROSSZAT akar, mert aki más fájdalmára rájátszik, az szándékosan fájdalmnat AKAR OKOZNI. A férjed egy vak szamár, és még mindig a mama irányítja. Nagyon oda kéne erre figyelni, mielőttt baj lesz. Nem véletlenül lépett le a másik gyerek jó messzire...


Egyet jegyezz meg: aki a szegény embert - azt, aki önhibája miatt szegény -, pláne egy szegénységben felnőtt gyereket LENÉZ, AHELYETT, hogy segítené, vagy legalább sajnálná, az csak önmagáról állít ki egy szép nagy, pecsétes szegénységi bizonyítványt.


Állj szépen a sarkadra, és tedd ki a mamát a ti kettőtök közös életéből. Nincs neki ott semmi keresnivalója.

2014. júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem is felfújod.
2014. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem fújod fel..én rájöttem, hogy az olyan anyósok mint amilyen a tiéd is, rendelkeznek egy olyan tulajdonsággal, hogy rejtetten teszik a megjegyzéseket, hogy a személy akinek szánja, tudja, érezze, hogy hányadán is állnak, viszont a fia/más családtagok szemében úgy tűnik mintha semmi hátsó szándéka nem lenne, vagy hogy csak "viccelődik", meg hogy hiszen "csak jót akar".

Az én anyósom dettó ugyanez, a vőlegényem születésnapján beállított egy asztalnyi tortával, úgy hogy minden évben rendelek neki én is tortát, és még csak meg sem kérdezte, hogy idén rendelek-e vagy sem, vagy nem is jelezte, hogy ő szeretné ezt intézni..Ja, és ugyanolyan ízű volt a 2 torta, és megjegyzem, hogy 10-en ünnepeltünk csak, de akkora tortát odahozott, hogy vagy 30 embernek is bőven sok lett volna..Persze a vőlegényem szerint nincs ezzel semmi baj, hiszen csak anya jót akart.....

Állandóan azt kérdezgeti, hogy mit főztem, mit fogok főzni, mit ettünk a hétvégén, majd amikor egyszer nem főztem, mert más alkalomra készültünk épp, megjegyezte, hogy hát nem adok rendesen a fiának enni? Persze félig viccelődve, és a fia ebben sem látott semmi rosszat..

Állandóan a munkámmal vannak elfoglalva, hogy beérek-e idben vagy sem, mert hogy x órakor még látják a házunk előtt az autómat, hát én tuti nem érek be pontosan dolgozni stb. Ja és a legjobb, hogy képes felhívni a fiát szombat délelőtt 11kor (amikor már lassan végzek az ebéddel), hogy kér-e ilyen kaját, vagy olyat, mert akkor éthordóba rak neki és menjen át érte...vagy vasárnap menjen át kajáért, hogy hétfőre legyen neki ebéd..holott nagyon jól tudja, hogy én is főzök. Az őrületbe kerget már, de senki nem lát benne semmi furcsát, vagy "rosszat", hiszen az anyuka csak jót akar....pf.

Bocsi, de ki kellett panaszkodnom magam. :D

2014. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
" azért nem megyünk nyaralni mert az új ház minden szobáját fel szeretnénk avatni..többször" cinkos kacsintás ;) anyukát verje csak le a víz :D
2014. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!