Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most ez tényleg olyan nagy...

Most ez tényleg olyan nagy kérés volt? Tényleg mi vagyunk a hálátlan bunkók?

Figyelt kérdés

Anyósom nemrég vett egy kétszintes nyaralót. A két szintnek külön bejárata van, mindegyik szinten van két szoba, fürdőszoba és konyha.

A párommal kaptunk hozzá kulcsot, hogy mehessünk bármikor. Be is jelentkeztünk, hogy akkor mennénk 10 napra a párom kislányával.

Anyósomék csak hétvégén vannak lent, hétközben még dolgoznak.

Két hete vasárnap délután értünk oda, és akkor vettük észre, hogy a nyaraló kulcsát itthon hagytuk.

Anyósom mondta, hogy jó, akkor odaadja az övét, és a következő hétvégén amikor jön le, majd visszaadjuk neki.

De ugyanakkor közölte, hogy a felső szint kulcsát magával viszi. Ezen a ponton eszembe jutott, és öntudatlanul is kicsúszott a számon, hogy "akkor nem fogok tudni mosni". Mosógép ugyanis csak a felső szinten van, a gyereknek pedig csak 5 váltás ruhát vittünk. (Hozzáteszem, azért, mert anyósom azt mondta, amikor ő volt lent a gyerekkel 3 hetet, hogy ne cipeljünk 3 bőröndnyi cuccot, majd kimossa és kész.)

Erre anyósom valami irtózatosan ordenáré stílusban elkezdett ordítozni velünk, hogy mégis milyen emberek vagyunk mi, hogy szennyes ruhát viszünk a nyaralásra (???), és hogy nekünk semmi sem elég, mégis mit képzelünk, hogy a felső szintre fel akarunk menni, amikor ő nincs ott. Mert hogy az az ő lakása, az ő otthona, és ott aztán ne mászkáljanak idegenek (milyen idegenek? a fia meg az unokája?), az ő fürdőszobájában és az ő konyhájában ne sétálgasson senki. És hogy egyébként is, én milyen koszos és lusta nő vagyok, miért nem mosom ki kézzel a szennyest. (Biztos én vagyok a béna, de a gyerek cuccait, amit nyilván összeken meg összesároz, kézzel nem tudom tisztára mosni.)

Ez nagyon rosszul esett nekünk, nem is feltétlenül az, amit mondott, hanem maga a stílus, ahogy előadta. (Ja, és mindezt úgy, hogy a nyaralóban a páromnak is van egymillió forintja, mert anyós pénze nem volt elég rá, hát kisegítette.) Ha a gyerek nem lett volna velünk, azonnal elhúztunk volna, de már beígértük a nyaralást, nem akartunk neki csalódást okozni. Végül a párommal végigszenvedtünk 5 napot, és pénteken, mielőtt anyósom a hétvégére lejött volna, összepakoltunk és hazajöttünk. Végig pocsékul éreztük magunkat, és úgy döntöttünk, hogy soha többé nem tesszük be oda a lábunkat.


Én tényleg elfogadom, hogy az anyósom esetleg így gondolja, de jó lett volna, ha mondjuk nem az egy darab rozsdás lábosban egy ezeréves villanyrezsón kellett volna két óra alatt kifőznöm egy adag tésztát, amikor a felső részen ott a jól felszerelt konyha. Meg ha ő ennyire nem akarja, hogy használjuk a felső részt, amikor ő nincs ott, akkor egyáltalán minek adott a felső szinthez kulcsot? És miért nem lehet ezt normális stílusban, nem pedig ordítozva és mocskolódva közölni?


A történtek óta folyamatosan ezen rágódom, és én továbbra sem érzem úgy, hogy pofátlanok lettünk volna, se nekem, se a páromnak nem fordult meg a fejünkben, hogy a felső szintet nem használhatjuk. Ha anyósom mondta volna előre, akkor nyilván úgy készülünk, viszünk edényeket, több ruhát a gyereknek, stb.


Szerintetek neki van igaza? Én már tényleg nem tudom eldönteni.



2014. júl. 28. 09:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem tök igaza van. Nyaralóba hordod le a szennyest mosni? Igényesség ember. Ismered ezt a szót?
2014. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
36%

"akkor nem fogok tudni mosni". "

Amíg ez a mondat el nem hangzott, anyósodnak semmi baja sem volt. Kétlem, hogy ez a mondat pont így csúszott ki, és azt is, hogy elfogadható hangnemben.


Kellett lennie valami nagyon bunkónak a stílusodba, amire ennyire otromba reakció érkezett.

Ha féltené tőletek a nyaralót, nyilván nem adott volna hozzá kulcsot.

Úgyhogy szerintem ez a b. .zd meg menyem ha ekkora tuskó vagy reakció volt részéről.

Valami nem stimmelt ott. Nem hiszem hogy anyóst egyértelműen ki lehetne kiáltani hibásnak.


Szerintem ülj le vele, és kérdezd meg hogy megbántottad-e, mert nyilván igen, majd tegyétek rendbe a dolgokat. Már akkor meg kellett volna beszélni, nem egy hétig duzzogni a nyaralás alatt.

2014. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem hordtam le semmilyen szennyest. De a gyereknek 5 váltás ruhát vittünk, ami ugye 10 napra nem elég. És mondom, azért nem vittünk egy rahedli cuccot, mert anyósom előzőleg azt mondta, hogy nem kell, lehet ott mosni. Vagy szerinted a nyaralás alatt nem piszkolódik be a ruha?
2014. júl. 28. 09:43
 4/27 A kérdező kommentje:

"Amíg ez a mondat el nem hangzott, anyósodnak semmi baja sem volt."


De, ez pontosan így hangott el, mindenféle bunkó felhang nélkül. Én anyósommal mindig kedves voltam.

És már előtte is volt baja, előtte is beszólt, csak azt lenyeltem. Mondta, hogy ebédre paprikáskrumpli van, majd melegít nekünk. 3 adagnyi volt, és elkezdte kiszedni tányérba, hogy megmelegíti a mikróban. Én mondtam neki, hogy hagyja csak, majd megmelegítem a tűzhelyen, úgy egszerűbb, ne fárassza magát feleslegesen. Erre közölte, hogy egyáltalán nem egyszerűbb, mindenki tudja, hogy a paprikáskrumplit nem szabad tűzhelyen melegíteni, mert odaég, és én milyen háziasszony vagyok, hogy ezt nem tudom. Ez persze nyilvánvaló baromság, de ráhagytam, sőt kedvesen bocsánatot is kértem tőle.

2014. júl. 28. 09:47
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem benned van a hiba, de ezért nem szabad rokon/ismerős nyaralójába menni. A szüleimnek is van egy nyaralója, ahova néha mentünk, de utána hónapokig hallgattuk, ha elfelejtettük elzárni a boylert, kikapcsolni a hűtőt, vagy összetört valami. Nem éri meg azt a rettegést és izgalmat, hogy mit csinálunk rosszul, mi romlik el, míg ott vagyunk. és utána a lelki gyötrelmet. Inkább befizetünk valahova és a nyaralás tényleg nyaralás lesz.
2014. júl. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Ha így történt, szó szerint, ahogy leírtad, akkor nagyon nincs igaza. Benne van a pénzetek, kulcsot adtak hozzá, nincs miről beszélni. Ha nem sértetted meg semmivel, akkor szemétség volt a részéről így beszélni veletek.

Elsőnek üzenem: nem fogod fel, hogy a kérdező miről beszél. Nem a szennyest viszi oda. Csak nem pakol mind a 10 napra tiszta ruhát, hanem kimossa nyaralás közben, amit OTT összekoszoltak. Olvassál már, mielőtt kötekedsz...

2014. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Utólag persze kiderült, amikor a párom visszavitte neki a kulcsot, hogy anyósomnak velem van problémája. Történetesen az, hogy egyszer azt mondtam neki, hogy én nem hasonlítok anyukámra, de nem is bánom. És szerinte ez megbocsáthatatlan bűn, hogy én az ő házában (!) ilyen stílusban (!) nyilatkoztam az anyukámról. Egyrészt semmi sértőt sem mondtam szerintem anyukámra, másrészt meg nehogy már ne lehessen ez a véleményem csak azért, mert épp az ő házában vagyok.

Szóval mondvacsinált okok miatt utálja a pofámat, és lényegében emiatt volt az egész hiszti.

2014. júl. 28. 09:57
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
És most nem beszéltek?
2014. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
85%

Egyáltalán nincs igaza az anyosodnak! Ha ő azt mondta elöte,hogy nem kell sok ruhát vinetek mert lehet ott mosni akkor talán lehet,hogy emlékeztetni kellet volna,hogy dehát mama a multkor azt mondta,hogy nem kell sok ruhát hozznunk mert lehet mosni. A másik meg én szerintem meg kéne kérdezni töle,hogy minek adot kulcsot az ő szintjéhez is ha oda nem mehetek be.

egyáltalán nincs igaza. De egyszer ha ketesben lesztek a drága mamával akkor le ülnék vele beszélni és meg kérdezném töle,hogy ez mire is volt jó vagy,hogy miért nem tud el fogadni.

2014. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy leírtad ezeket hogy "5 váltás ruhát vittél, hát milyen feleség vagy", meg hogy "leég a paprikás krumpli, milyen feleség vagy" egyértelműen azt bizonyítja, hogy a kedves anyós mindenbe csak bele akar kötni, és azt hiszi ő lesz az egyetlen tökéletes feleség a fiacskája szemében. Rosszul csinálja! Számító ember nagyon...

Egyszerűen ne foglalkozz vele, nem neki kell megfelelned, hanem a fiának, és legelsőként magadnak! ;)

2014. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!