Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim félre tehetik...

Ha a szüleim félre tehetik amit én kérek, akkor miért akadnak ki ha én teszem félre amit ők akarnak?

Figyelt kérdés

Elszakadt a gatyám, megkértem édesanyám, hogy varrja meg, TVt nézett. semmi dolga nem volt, erre leküldött, hogy majd később!


Bezzeg ha én mondom, hogy majd később megyek tejért, cigiért, akkor kizavarnak, meg fenyegetnek, hogy eltiltanak, kihajítanak!


Miért nem igazságos?

17/F



2014. júl. 23. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Igazad van

De ne felejtsd el, hogy te gyerek vagy, ők pedig felnőttek

Te függsz tőlük, ők nem tőled.


Aztán jól jegyezd meg, hogy a gyerekedeel te ne legyél ilyen...

2014. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Mert ők tartanak el. Alapvetően a te pártodat fogom, viszont átérzem amit ők élnek meg. Az hogy éppen tv-t néz, még jelentheti hogy a 60 órás munkahétből zuhan be a fotelbe.
2014. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Igen sajnos a felnőttek MIND 1 SZÁLIG a gyereket valami állatfélének tekintik, mert anno őket is annak tekintették. Én nem szoktam ilyen lenni, igaz nem is foglalkozom gyerekekkel, pont ezért véletlen se váljak ilyenné. És sajna ezt tapasztalatból írom, de a felnőttek, mind a mai napig csak ígérgetnek és sajna ígéret is marad!


Amúgy: Én is így voltam, ha Apukám kérte meg Anyát, h ezt vagy azt fel kéne venni, mert Ő bealszik addigra vagy épp dolgozik akármi, akkor Anya felvette. Mikor én kértem, hogy (félévente 1x talán, ha volt valami amit tényleg szerettem volna megnézni) Apának meg hetente voltak filmjei) fel kéne venni valamit bacott rá. Aztán úgy ahogy volt mikor már elegem lett ebből, jól megmondtam a véleményem, hogy egy xaros gombot nem vagy képes megnyomni értem, meg ilyenek. Vagy kérjem-e meg Apát, h mondja azt Neki kell a film, h felvedd stb? (Akkor még nem volt programozható a videó). Esetleg a szomszédra jobban számíthatok? Be volt sértődve, de látta ebből már nem adok, tényleg átmegyek a szomszéddal vetetem fel akkor végre nekem is felvette a filmeket.

25/N

2014. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
2-es. Gyerek nem lehet fáradt? Nem akadhat sürgős tanulnivalója? Házdolgozat akármi? Egy 17 éves is épp nem érhet néha-néha rá, mint egy felnőtt. Csak a felnőtt sose ér rá akkor se ha 2 hétig szabin van és panelba él még csak nem is kertesbe.
2014. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Elolvastad a második mondatomat is, négyes?
2014. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Hatalomvágy, irányításmánia. Ha nem ugrassz azonnal, az egójuk elleni támadásként érzékelik.
2014. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Azért, mert sajnos még nagyon sok magyar család, magyar szülő fejében vannak rögzülve olyan 40-50 évvel ezelőtti formulák, hogy ha gyerek vagy, akkkor

- nem lehet véleményed

- nem lehet problémád

- ami neki fontos, az mindig előbbrevaló, mint ami neked

- nem lehetsz fáradt

- bizonyos kérdésben nem lehetsz jobban tájékozott, mint ő

- semmit nem tudhatsz jobban

- semmihez nem érthetsz jobban

- és egyáltalán: kuss a neved.


Rengeteg ilyennel találkoztam már, ez a dolog leginkább egy szőlőfürtre hasonlít. A közvetlenül a tetején elhelyezkedő szemek = '60-as '70-es évek. Ahogy haladsz lefele, egyre kevesebb szem van = egyre kevesebben nevelik úgy a gyerekeiket, mint akkor. Ahogy mész lefele, fogynak a szemek, de még mindig lesz néhány.

2014. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Ez relatív, attól függ, hogy mennyire fontos xy dolog amit te vagy ő kér...
2014. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A szulo es a gyerek sosincs egy szinten. A szulo van fent, a gyerek pedig lent. Ennyi.
2014. júl. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!