Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan állíthatnánk le anyósom...

Hogyan állíthatnánk le anyósomat? Teljesen elborult az agya, amiért használt lesz a babaholmik nagy része.

Figyelt kérdés

A páromnak is van az első házasságából 2 gyermeke, nekem is. Kiderült, hogy jön a közös baba. Anyósom nagyon örült, addig, amíg ki nem derült, hogy nem új holmikat fogunk venni, hanem a babadolgok nagy része (kiságy, babakocsi, hordozó, játszószőnyeg, ruhák, játékok...) használt, a fiaimtól jó állapotban megmaradt lesz. Természetesen fog kapni új dolgokat is, de feleslegesnek érzem, hogy mindent lecseréljünk. Anyósom teljesen fel van ezen háborodva, szerinte mindenből újat kellene vennünk. Már megmondtuk neki, hogy arra se pénzünk se kedvünk nem lenne és fogadja el a döntésünket, de nem tud vele megbékélni.

Hogyan tudnánk vele elfogadtatni ezt, hogy ne minden egyes nap ezen menjen a balhé (együtt lakunk).


2014. aug. 2. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Koltozzetek el, eljetek onalloan, onellatoan, es mondjatok meg neki, amit akar ujat venni, szivesen fogadjatok.
2014. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A ház amiben lakunk, az enyém, nagyszülői örökség, nem fogok belőle kiköltözni. Anyósom azért lakik velünk, mert nincs más megoldás. Beteg, csak segélyt kap, az meg még az alapvető élelmiszereit sem fedezi.
2014. aug. 2. 10:03
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha az anyós lakik nálatok, az a minimum, hogy befogja a száját, és meghúzza magát!

Ha neki nem tetszik, amit csináltok és ahogyan csináljátok, akkor mehet Isten hírével...

2014. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is ez volt. Használtan vettem a babakocsit, hát én is minden voltam csak urinő nem..... Hogy az Ő unokáját más kocsijába befektetni???? De nem foglalkoztam vele, te se tedd! Szerintem fogalma sincs mi mennyibe kerül, ha tudná, lehet, hogy másképp gondolná! Ráadásul a fiaid dolgai voltak, mondd meg neki, hogy ez van, ezt kell szeretni, ez nem az Ő dolga. Ha gondolja vegyen új babakocsit meg kiságyat, de készüljön fel rá, hogy csak ez a kettő újonnan minimum egy százas!!! A fiaidé voltak, vigyáztál rájuk, van az embernek enélkül is épp elég fizetnivalója, hogy feleslegesen szórja a pénzt. Mellesleg tudhatná ha segélyből él.
2014. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Anyósodnak nem sok köze van hozzá, de ahhoz csak gratulálni tudok, hogy az 5. gyermeketeket várjátok összességében, és még nem vagytok annyira felnőttek, hogy elköltözzetek, vagy saját magatokat eltartani sem tudjátok. Gyönyörű. Biztos rendezett, remek körülmények közé érkezik a gyermek...
2014. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

kedves 5-ös!


javaslom, hogy olvasd el a kérdező kommentjét! 2-es számú!

2014. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

5-ös, a kérdező fogadta a SAJÁT házába az anyósát, nem fordítva! Azért ez marhára nem mindegy...

Amúgy én megmondanám a kedves mamának, hogy rendben, ha szerinte mindenből új kell, akkor menjen, és vegye meg ő, végülis neki nem jó a nagyobb tesóktól örökölt kiságy stb... (ezt a hülyeséget amúgy, az én gyerekem abban a kiságyban fog feküdni nemsokára, amit anno még NEKEM vettek anyuék... ha vigyáz rá az ember, nincs annak semmi baja...)

26N

2014. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Én is azt mondanám, hogy rendben van, ő vehet a saját pénzén annyi új babaholmit, amennyit csak akar.
2014. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodnak nyilván nincs fogalma arról, hogy manapság mennyibe kerülnek a babaruhák, a babaszobába a bútorok, a babakocsik és akkor ezek még csak az alapvető dolgok. Meg kell mondani neki, hogy a kevés pénzével szálljon be a költségekbe, szerintem garantáltan elmegy a kedve a piszkálódástól ha meglátja a nem kevés számjegyű összegeket.
2014. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg vegye meg a sajat penzebol.

Ha viszont nem akarja, akkor meg kell mondani neki, hogy ha meg egyszer emiatt vitazik vagy szobahozza, akkor felalltok es otthagyjatok, masik szobaba mentek, es nem szoltok hozza.

Egy idoutan megunja.

2014. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!