Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megbeszélnétek velük, vagy...

Megbeszélnétek velük, vagy próbálnátok eltűrni, ha szülő (nekem anyós, após) folyton rá- illetve mellépisil a közösen használt wc-n?

Figyelt kérdés
Anyagi okokból együtt élünk, a kapcsolat is rendben, de ez már akkora diszkomfort érzést okoz, hogy a költözést fontolgatjuk, pedig sokat segítene, ha meg tudnánk beszélni, és még maradhatnánk egy ideig, csak félek, hogy megalázó lenne nekik. Nem tudom, hogy tűrjem, hogy pisis a papucsom, a nadrágom szára (ha nem figyelek, leülök és belelépek, belecsúszik a nadrágom szára) vagy azt hogy folyton takarítom utánuk a wc-t (abszolút nem foglalkoznak vele, olykor a wc papírt is mellédobják a földre, pedig 65-70 évesek, idősek tudom, de szerintem nem annyira még..)Talán én vagyok túl béketűrő, nem tudom.. :(

2014. márc. 28. 08:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom ti laktok náluk. Ők megváltozni nem fognak, hiába fogod elmondani, hogy törölje fel maga után a wc padlót, meg hogy ne pisiljen mellé. Költözzetek el, ha nem tetszik. Nem tudom ebben mi a béketűrőség, hiszen egy netes oldalon panaszkodsz, ahelyett, hogy elköltöznél.
2014. márc. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, szerintem a legegyszerűbb megoldás az, ha tartotok ott egy vödör vizet felmosóval és egy rongyot. Ha mindig úgy mész be, hogy feltörölsz magad előtt, ez ugyanolyan rutinná fog válni, mint az, hogy felkapcsolod a villanyt, kifele meg lekapcsolod, nem fogod elfelejteni. Ezzel a probléma legidegesítőbb részét megoldottad.


Azt, hogy ennél jobban megoldani hogy lehetne, nem tudom. Először a pároddal kéne beszélned, és neki kéne a szüleivel, szerintem ilyen ciki dolgokban jobb így. Szerintem az egy viszonylag szemérmes megfogalmazás, hogy legyen ott az említett felmosó a wc-ben, és ha szükséges, mindenki törölje fel maga után a padlót.

2014. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
52%

Az az ő lakásuk, ha kedvük van a nappali közepére tojnak.

Meg ne haragudj, én is tartom, hogy a család így úgy, nem is tenném ki a gyerekeimet, de ha ők így pisálnak, akkor szerinted jogotok van beleszólni? Amíg náluk laktok? Legyen saját házatok és ott úgy pisiltek ahogy akartok, még házirendet is kitehettek. De nehogy már nekik kelljen alkalmazkodniuk, meg meghúzni magukat mert ti ott vagytok.

2014. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló nincs jogom beleszólni.. tisztában, vagyok vele, hogy nem az én házam, nem az én szabályaim.. de akkor is.. szomorú, hogy őket már ilyesmi nem érdekli. Azt is tudjuk, hogy ha elköltözünk, nemhogy a fürdőt, de a lakást sem fogják takarítani.. Sajnálnám akkor is, hogy így élnek. Én csak azon dilemmázok, hogy a helyükben inkább tudni akarnám, hogy odafigyeljek (mert esküdni merek, hogy észre sem veszik), mint hogy azt tudjam meg, hogy a gyerekek, akiket úgy szeretek, és sokszor túlzottan is óvok, helyettem takarítják fel a pisimet, nap mint nap, és a többi.. hát ezért nem tudom eldönteni mit csináljak. A megbeszélés híve vagyok, de tudom, hogy csodálatos változást nem várhatok.
2014. márc. 28. 09:11
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, szerintem az lenne a megoldás, hogy elsősorban te alkalmazkodsz. Ha ezzel kapcsolatban szólnál, szerintem te lennél a rossz. Legalábbis az emberek nagy része nem fogadja jól azt, ha valaki a hibáira akarja felhívni a figyelmet. Nyilván nagyon rossz ez a helyzet, de nem hinném, hogy ha eddig így csinálta, most változtatni fog 70 évesen. Úgy ahogy az egyik válaszoló írta, töröld fel mielőtt leülsz a wc-re. És ettől függetlenül legyetek rajta a költözésen.
2014. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Bár abban van valami, hogy nem a te házad, és ők már idősek, de azért van egy pont amikor igenis beszélni kell róla.

A párod beszélhetne velük, mint a gyerekük. Az kevésbé sértő ha a saját gyerekünk mondja meg, mintha a menye vagy veje. Kérd meg életed párját, hogy üljön le a szüleivel, és kérdezze ki mi az oka ennek. Az is lehet, hogy komoly vizelet visszatartási problémájuk van (idős korban előfordul), és ezt lehet gyógyszerekkel kezelni.

Sok idős embernek fel sem tűnik, hogy félre vizel vagy büdös, vagy 2 hetes kaja van a szobájában és bűzlik. Igenis néha szólni kell.

2014. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, azert ok mar nem fiatalok. Romlanak az érzékszervek, ráadásul ez sokszor fel sem tűnik nekik.... Az en nagyanyám tisztaság mániás volt, nonstop takarított - ma mar nem latja, ha kicsit poros valami, a mosdóban siman melle csurog ez-az, az edényt nem mossa el rendesen,.... Meg lehet ezt oldani, nem kellene szólni érte. Veszel fertőtlenítő kendőt, azzal letorlod a wc ülőket, tartasz felmosot a mellekhelysegben, ahogy mar írtak. Ha nem tudod, vagy nem akarod megoldani, akkor tessék elköltözni. Mas megoldás nincs.
2014. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem van jogod beleszólni. Sőt, akkor is lenne, ha nem laknál ott.

Ez nekik is fontos, hogy tisztaság legyen, a fertőzések miatt, illetve, ha mellé megy, akkor könnyen el is csúszhatnak idősebb korban.

Nem tudom, hogy milyen az egészségük. Talán nehezen mozognak, azért történik ez?

Nekem fura lenne, ha nem beszélhetném ezt meg velük. Beszélsz anyukáddal négyszemközt, nem mások előtt. Ő elmondja, mi a baj. Aztán kerestek valami megoldást. Lehet, hogy kell nekik valami kapaszkodót felszerelni, hogy könnyebben leüljenek.

2014. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Azt nem tudom, hogy te mit tegyél, de én is tartanék ott egy vödröt, hogy mielőtt bemegyek fel tudjak mosni. Ne aggódj, ez legyen a legnagyobb problémátok!

Igen, valószínűleg megváltozni már nem fognak, ez különben is igény kérdése. Voltam már olyan házban "újgazdagéknál" hogy még a padló is márvány volt, de a Wc-jük köpedelem volt.

2014. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
Én azt mondom, beszéljen velük a férjed. Nem miattad, miattuk! Lehet, hogy nem is tudnak a problémáról, és idegen helyen még kellemetlen helyzetbe kerülnek, ha más is észreveszi. Elég egy vendégségbe elmenni, vagy csak a szomszédasszonyhoz pletykálni, ott is előfordulhat a tudtukon kívül ilyen baleset. Kellemetlen ilyenről beszélni, de az még inkább az, hogy ha más teszi meg helyettetek, vagy a hátuk mögött beszéli ki őket egy ismerős. :(
2014. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!