Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik anyóssal, apossal éltek...

Akik anyóssal, apossal éltek együtt, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk én a párom és a lányunk, lassan 10 éve vagyunk együtt, 3 évig jártunk együtt, addig még otthon laktunk, de én csak látogatóba jártam hozzájuk, nem is volt baj anyóssal. Aztán költöztünk ki külföldre, de mikor hazamegyünk 2 hétre, nekem az elég anyósból. Ott kell laknunk náluk. A tisztaság mániája borít ki a legjobban, de ugye nem adok ennek hangot, saját otthona, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

De most kijött hozzánk látogatóba egy hete és teljesen kiborít, enyhén sértőnek találom, amit csinál. Reggel 4-kor felkel és körbenyalja a házat. Minden nap, majdnem minden percében takarít. Első reggel kivonult és lepókhálózta a házat kívülről, Lesikálta az ablakkereteket, ajtókat kívülről, mert belül nem tudott mit takarítani, mert tudom, hogy tisztaság mániás, ezért kitakarítottam a házat mint egy nagy takarításnál. Az összes ablakot lepucoltam, az összes sarokba benéztem, nehogy egy kis por legyen, kimostam még a függönyöket-ő két hetente szokta mosni. Takarítónőként dolgozik-mellesleg én is. Kutyát tartanak a lakásban náluk, minden nap felporszívóz, feltöröl. 4-kor kel otthon minden nap. Hát itt is minden nap 4-kor kel és mindig keres magának takarítanivalót, minden nap feltörli a konyhámat, mire felkelek, kimegy, gazol, fölsöpör...stb. Ha be akarom előzni, nekem is 4-kor kéne kelnem. Hát én nem kelek fel 4-kor csak azért, hogy beelőzzem és olyan őrült se vagyok, hogy minden nap ennyit takarítsak. Lehet, hogy most hülyén hangzik, de rohadt feszélyeztetve érzem magam a saját házamban, és félek, hogy a férjem majd megjegyzi, hogy úgy tűnik, mintha én csak láblógatnék. Azonkívűl olyan, mintha felülbírálna ezzel anyós. Ebéd után ülnék még 5 percig az asztalnál, de nem tehetem, mert akkor anyós mosogat el, hiába mondom neki, hogy üljön nyugodtan, mindjárt elmosom, akkor azt mondja, hagyjad. Most lehet megkapom tőletek, hogy örülj neki, hogy 3 hétre mindent megcsinál, de rohadt frusztráló, azonkívűl mondom, attól félek, férjem máshogy fogja ezt látni. Ha az én családom jön el, ők tudnak nyugton ülni.

Ha otthon laknánk, tuti átjárna majdnem minden nap, és akkor már valószínű nem is lennénk együtt párommal. Bármit túlélünk párommal-sok mindent túléltünk már-de anyóst kizárt, hogy túlélnénk. Én állandóan pampognék, hogy már megint ott van nálunk, párom meg próbálná megvédeni...

Hogy bírjátok, akik együtt kell éljetek az anyóssal?


2014. aug. 3. 10:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket.


Én tuti első alkalommal helyre tettem volna: "Anyuka! Nem takaritani jött ki, hanem vendégségbe. És különben is, ez az én házam, itt ne takaritson!"

2014. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy unatkozik, és most legalább elfoglalja magát. Szerintem hagyd rá, ne csinálj ebből büszkeségi kérdést.
2014. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az érdekes, hogy magadban őrlődsz, hogy a férjed mit fog gondolni.


Miért nem kérdezed meg tőle, mit gondol arról, hogy az anyja egy külföldi nyaralást is takarítással tölt?


Nem szoktátok megbeszélni a dolgokat?

2014. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Szörnyen. Amióta idekerültem hozzájuk, katasztrófa az életem (kb 1 éve) Közölte velem az első héten, hogy ha fejtetőre állok, akkor sem fog soha szeretni, mert mást nézett ki a fiának. És ezt mindig érezteti. Múltkor jövök haza a munkából, dög fáradtan, láttam, hogy a kertben van, hátramentem, és segítettem neki kapálni. Nem szólt semmit, de másnap már azt hallottam a buszmegállóban (kicsi falu, gyorsan terjednek a hírek) hogy őneki olyan menye van, hogy nem eszi meg, amit ő főz, meg ilyenek.Utána mikor hazaértem, nekiültem az ebédnek, akkor meg az volt a baja, hogy nem segítettem neki barackot szedni, hanem hazaérek, és telezabálom magam. A féléves fiamra egyszer kellett volna vigyáznia, akkor is azt mondta, h ha megszültem, vigyázzak rá én, persze a fia a mindene, én meg vagyok a köcsög, szemét, betolakodó. Egy szabadnapomat is beáldozom inkább, csak ne kelljen vele eltölteni egy napot! Hála Isten nemsoká elkészül a házunk, és elhúzunk tőlük.
2014. aug. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
35 éve élünk együtt, de már nem bírom elviselni!Ha bejön és meglátom, már emelkedik a pulzusom, pedig még meg sem szólalt...20évig még elég jól bírtam az alkalmazkodást, de 10 éve már nyugtatókon élek. Nem tudtam aludni, debressziós lettem az állandó ki nem mondott (lenyelt) dolgoktól.Szeretnénk néha egyedül lenni, de sajnos nekünk a férjemmel sohasem volt magánéletünk.Ránk telepedett, megfojtott a "szeretetével". Mi meg hagytuk, mert szegény mama korán megözvegyült.Ne haragudj, de mikor ilyen hozzászólásokat olvasok, hogy pár hetet nem bír ki az anyósával, csak mosolygok magamban... Ti nem tudjátok, milyen szerencsések vagytok, hogy SZABADON élhetitek az életeteket.
2015. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!