Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik apóssal/anyóssal élnek,...

Akik apóssal/anyóssal élnek, hogy alakult a kapcsolatuk? Együtt maradtak?

Figyelt kérdés

Egyre több vita van a férjem és köztem, mert após állandóan közzénk akar állni. Parancsolgat a fiának, s nekem is. Már ott tartunk, hogy azt is megakarja nekem szabni, hogy a szüleim ne jöjjenek a 2 hónapos unokájukat látogatni. Állandóan fenyegetőzik, ha valakinek ezt s azt elmondom, s a szüleimmel erről merek beszélni, akkor hazaküld. Ha meg nem szeretnénk vele élni, vetessek a szüleimmel házat, s csak akkor mehetünk el a fiával.

A fiával kiskorában nem foglalkozott, feleségével s a felesége szüleivel éltek. Mindannyian ittak, így mivel páromat folyamatosan a óviban hagyták, a gyámhatóság a nagyszüleihez ítélte Őt, s onnan ismerem a férjemet.

Majd 13-14 éves volt mikor visszakerült a szüleihez. Összejöttünk a párommal, rávett hogy költözzek apósékhoz, közben anyós meghalt. Addig semmi gond nem volt. Mivel 2 ingatlan van a férjem nevén, így elkezdtük azt felújjítani, ahová kiköltöztünk volna, csak amint meghalt anyós, újra elkezdett inni após. S itt maradtunk míg helyre nem jön. Férjemnél azt vettem észre, hogy nagyon tart az apjától, semmit nem tud megbeszélni vele, s elég sokat zsarolta após a fiát, ha el merünk költözni, inni fog. Végül, mivel már nagyon szerettünk volna gyereket, így a férjem is szólt, hogy próbáljuk meg, hátha unoka hatására megváltozik, s belátja, hogy 1 kis szobában nem férünk el gyerekekkel. Hát nem így lett. Első szava, hogy biztos akarjuk-e a pocakomban lévő babát? S jól meggondoltuk-e, biztos meg akarom-e szülni?

Amikor felhoztuk neki, hogy azt az ingatlant, amit elkezdtünk felújjítani, eladnánk, mert elég messze van párom m.helyéhez, s 3-onknak kicsi lenne. Erre a válasza az volt, hogy kell nyugdíjas korára, s addig velünk akar élni. Ha nem tetszik tegyünk érte. Én úgy jöttem fel, lett volna munkám, de férjemnek volt annyi pénze, hogy simán meg tudtunk volna élni belőle. De após alkoholizmusa által anno is voltak közöttünk viták, s párom olyankor mérgében elköltötte, amit azóta állítása szerint megbánt. Ami meg megmaradt, azt após fokozatosan veszi el tőlünk. Egyre jobban nőveli a rezsit, s gyerekünk születése óta 10ezerrel nővelte.

Férjemmel már nagyon nem bírjuk elviselni. Ha nem szól bele az életünkbe, ami ritka, jól megvagyunk, de ha beleszól, egyre jobban nagy a feszültség köztünk is. Férjem fél attól, ha nem áll ki mellette, akkor elveszíti őt s rokonait, aki após mellett állnak ki, s már ők is támadnak engem. Már ott tartunk, hogy fia is annyira tart tőle, hogy már ő is mondja néha hogy menjek haza a gyerekkel, mert nem bírja. Ha nincs gond, mindig mondja, hogy ő is szeretne már elköltözni, mert ezt sokáig nem bírja, s múltkorában felhozta, ha megkapja az adójóváírást az, s az eddigi lekötöttünk megy lakáselőtakarékosságiba, s most meggondolta magát. Már mégsem akar nyitni, s már ő is felhozta h menjek inkább haza, váljunk el. Ez legútóbb abból indult ki, hogy szüleim múlthéten felhívtak, hogy hugaim, s egyikőjük párja jönnének hozzánk, s mivel több órás az út, az ország másik végén laknak, így mondtam nekik, hogy 20ezret ne dobjanak ki 3 óráért, s ha pont akkor szoptatok, pl. a hugom párja nem biztos, hogy tud babázni. Még aznap szóltam páromnak, hogy 7végén jönnek hozzánk, amire a válasza, h megkérdezi apóst, mert nem biztos h itt aludhatnak. Mivel miénk a kisebb szoba, így úgy tudjuk megoldani a vendég fogadást, ha 1 személy a földön alszik, több még ott sem férne el, mert nem tudnánk közlekedni, após szobájában 2 ágy van, s az 1-iken a hugom s párja elaludnának. S én meg beszóltam a páromnak, nehogy már ne tudjunk vendégeket fogadni, meg nem idegenek jönnek, hanem a családtagjaim. Nekem ne após mondja már meg úgy, hogy nem is akarok se én, se a párom vele élni, hogy kit fogadhatok, s kit nem. S hogy egyáltalán fogadhatok-e vendégeket. Ezen após felhuzta magát, míg párom dolgozott nekem állt, parancsolgatni akart, s rám fogta h mit képzelek magamról h parancsolgatni akarok azzal, hogy kijelentettem a családtagjaim jönnek, ha tetszik neki ha nem, s én részemről le van tudva. S nekem áll, hogy illő szólni, mondtam neki, hogy szólt a párom. Állítólag az elmondása szerint párom nem azt mondta, hgy itt fognak aludni, de nem mondta el, hogy mit mondott. Meg csak szólhatott, mert valahonnan tudhatta, hacsak nem megint hallgatózott szokásához híven, mikor szüleimmel beszélgettem telon. ja, s még azt is megparancsolta, hogy nem beszélhetek szüleimmel, s meg ne hallja h még egyszer róla beszélek telon. (elmondtam a szüleimnek a reagálását arra, hogy itt aludnak). S páromra rácsörögtem, mikor volt ideje visszahívott, s szóltam neki, leállíthatná az apját, mert nem szóltam hozzá, bent voltam a kicsimmel a szobában, amikor berontott s nekem támadt szóban. Férjem válasza csak annyi volt, lesz@rja, s ő nem avatkozik bele. Apja vele is beszélt, aztán bejötta férjem a szobában, miután beszélt vele após, h menjek haza. S váljunk el, gyereket sem kéri, vigyem magammal. De ezt mostanában gyakran mondja. Amikor csitulnak a dolgok, meg arról beszél milyen jó lenne elköltözni, s már ő se bírja az apjával. Apja szemébe ráadásul mást mond mit a háta mögött. Elhiszem, hogy apja is fontos számára, még ha sosem foglalkozott vele, csak mióta felnőtt. De kiállhatna mellettem is. Eleinte, s ha apja iszik, akkor mellettem áll ki, de ha apja jószan, sőt mostanában (amúgy már fél éve letette az italt, ahogy nőtt a pocakom), csak az apja mellé áll ki. Létezik, hogy ennyire tartana az apjától? Miért beszél így egyszer, másszor meg úgy?


2011. márc. 29. 17:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha többnyire olyanok válaszolnának, aki u.ebben a cipőben járnak. Elmesélnék a történetüket, s elmondanák, hogy végződött.
2011. márc. 29. 17:45
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Anyós pöfékel mint egy mozdony, egyre csúnyábban köhög is tőle.Nálunk van esély a nyugodt életre.....
2011. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
S nálatok anyós mennyire szólt bele a magánéletetekbe? Sok vita volt emiatt a férjeddel? S ki mellé állt ki a férjed? Van-e egyáltalán más is ilyen helyzetben, hogy párja egyre jobban az anyja/apja mellett áll ki, s nem a felesége mellé áll?
2011. márc. 29. 18:00
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
A legfontosabb, hogy tudd: ezt a problémát NEM neked kell megoldani, sőt nem is szabad! A párodnak kell dönteni, és leülni beszélni vele! Nálunk ez úgy volt, hogy anyós miatt kikészültem agyilag, és folyton bőgtem. Párom hónapokig nem vett komolyan, hiszen mégiscsak az anyja, el tudta szédíteni. Aztán mikor már a párom lassan ráébredt, hogy gáz a dolog (fontos, hogy maga jöjjön rá, ne te beszéld tele a fejét, azt utálják) ő maga ült le, és mondta el, hogy nem mehet tovább. Jött a veszekedés, a hiszti, a "ez a nő kifordított önmagadból" satöbbi, satöbbi. Albiban nyomorogtunk, ez volt a megoldás! Csak hogy ne kelljen egy fedél alatt élni, mert akkor két család élete ment volna tönkre, meg a gyereké! És láss csodát! Az albérletben minden klassz lett, és szép lassan hiányozni kezdtünk, és most már állandó vendégek vagyunk hozzájuk vasárnapi ebédre... Ne te oldd meg, nem a Te szüleid! Irj!
2011. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Csak az a gond a párom nem mer vele szembeszállni. Amikor a párom kedvenc unokahuga írt nekem, hogy miért vállaltam úgy gyereket, hogy nem dolgoztam előtte, s hogy a páromat így akarom magamhoz láncolni a gyerekkel. S napi szinten küldözgette az sms-t a páromnak, hogy válljon el tőle, meg verjen meg stb. A párom eleinte dugdosta a telefonját, s mivel nagyon feltűnt, egyszer megnéztem az sms-eit. Tudom nem szabad, de előttem sosem titkolozott, s kezdett nagyon furi lenni. Ezeket onnan tudom. Akkor nagyon összevesztünk, s mikor lecsidult, mondta, hogy ha választania kellene, inkább az unokahuga, s az apja, mert ők régebb óta a családtagjaihoz tartoznak, s fél attül, hogy ha nem őket választja, az egész rokonsága vele szembe fordul, az apja kiteszi a lakásából, mivel apjáé a haszonélvezet, s ha idővel történne valami vele, akkor rájuk számíthat. Mondtam neki, mi is mellette állnánk, meg ha annyira nem szeretném, már rég itt hagytam volna az apja miatt, s nem szülök neki gyereket.

Hát így nem hiszem, hogy fog vele beszélni. Gondolom a ti esetetek más.

Megjött a párom majd folytatom

2011. márc. 29. 22:29
 6/16 A kérdező kommentje:

S úgy érted hogy ne beszéljek apóssal, hogy páromnak se mondjam? Te mit csináltál, hogy kapcsolt a párod, s tudtatok lépni? Eleinte mondjuk több esélyünk volt, mert ha nem is bejelentve, de egy évet dolgoztam, s ezt követően mentünk albiba, de após alkoholizmusa miatt vissza kellett jönnünk. Megzsarolta a fiát, ha nem jövünk vissza, inni fog, s a fia féltette a lakását. Pedig nem hitelre lett véve, nagyapja szolgálati lakását vették meg anno. S hitel nélküli a lakás.

Csak ott rontottam el, hogy hallgattam a páromra, s egy másik unokahugával közösködtünk, aki meglopta a párom, s ott hagyott minket egy drága albiban, holott mehettünk volna olcsóbba, ahol u.annyi rezsit fizettünk volna, csak a csajjal nem írtunk alá olyan megállapodást, amiben benne lett volna az igérete. Olcsóbbat akartunk nézni, csak a csajnak nem volt mindegy milyen albi, s mivel olyan jóban voltak a páromék, így benne voltunk, csak hát a csaj azt hazudta, ha nem nézünk olcsóbbat, akkor felesben megy. Így míg nem gyüjtöttünk új albira visszajöttünk, s após nem engedett el.

2011. márc. 29. 22:45
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is hasonló volt. Anyósom mindenbe beleszólt, de mivel náluk laktunk, nem szóltam neki vissza. Aztán házat vettünk, és anyósék jöttek velünk..... hogy minek, azt nem tudom, de jöttek, koloncnak. Mikor anyósom meghalt, apósom inni kezdett. Aztán összejött egy nővel, és odahozta a nyakunkra. Eladták az anyóssal közösen szerzett házat, és elszórták a pénzt. Ki akartak túrni a saját házamból engem. A nő gyerekei bántalmazni akarták az én gyerekeimet. És itt telt be a pohár. Megmondtam nekik, hogy 1 héten belül takarodjanak el a házamból. Apósom jöhet az unokáit látni amikor csak szeretne, de ez a nőt, és a pereputtyát nem fogom nézegetni. Kiköltöztek, és utána a férjem a legnagyobb meglepetésemre megköszönte azt, amit tettem.......... Ha én ezt tudom, már rég kivágom őket. Azóta megnyugodtunk, és jól élünk.
2011. márc. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én idén leszek 30 éves. Pár évvel ezelőtt közel öt év együttjárás után költöztem oda a páromhoz, aki az anyukájával lakott. Én is naívan azt hittem, minden rendben lesz, kompromisszumkész leszek, megértő; pláne, hogy más lakásába költözök be. Elég az hozzá, hogy már nem vagyunk együtt; részben emiatt is.

Egy életre megtanultam, hogy nincs az az isten, hogy akár párom szülőjéhez, akár hozzánk költözzünk. Soha! Mert úgyis beleszólnak a szülők az életetekbe, és nem tudtok a magatok urai lenni.

Szóval kedves kérdező itt rontottad el, de nagyon! Mindegy, már megtörtént. Mellesleg, a férjednek igenis kutyakötelessége lenne melletted kiállni, hiszen te vagy a felesége, és már egy új családot alkottok. Nem az apját vette feleségül, nem is az unokahúgát, vagy bárki mást. Ha nem látja be, hogy számára igenis ti kell, hogy az elsők legyetek, akkor nem sok értelme van/lesz ennek a házasságnak. Erről beszéltetek az elején?

2011. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Mi csak rövid ideig laktunk a párom szüleinél a baba születése után (kezdődtek amúgy a gondok ilyen értelemben), szerencsére lett lehetőség, hogy külön menjünk hárman.

Viszont egy hozzám elég közelálló személynek az anyósa tönkretette a kapcsolatukat. Féléves volt a kislány, mikor a lány besokallt, és hazaköltözött vele, így a párjával is szétmentek. (Csúnya dolgok mentek ott is, nem részletezem, de aki volt hasonló helyzetben, az el tudja képzelni...)

2011. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

MENJ ONNAN GYEREKKEL GYORSAN EL!!!!

1, tönkremegy az életed mert csak egyhelyben álsz s az idegeid is

2, babának nem kell alkoholista a közelébe s idegbeteg anyuka se, ez rá is átragad majd

3, a férjed sajnos sose fog megváltozni. Ha ennyire jellemgyenge ember s a gyerekkoi terorizálás máig folytatódott akkor te semmit se tudsz ellene tenni, ha ő nem akar.

4, a férjed nem szeret ha válni akar, erőltette, hogy odaköltözz mert nem akart egyedül lenni apukával szemben de ez nem élet

5, jobb neked inkább a saját családoddal akik szeretnek hisz az ország végéből képesek eljönni hozzátok.

2011. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!