Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van rá garancia, hogy anyósom...

Van rá garancia, hogy anyósom a születendő gyerekemet nem fogja ellenem uszítani, ha a férjemmel megpróbálta?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy babát várok.

És elég tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy a születése után megengedjem-e anyósomnak, hogy találkozzon a gyerekkel.

Ő még nem tud a terhességről egyelőre, mivel nagyon összevesztünk vele amiatt, hogy a hátam mögött szörnyű dolgokat mondott rólam a férjemnek. Olyanokat, hogy én valójában nem is szeretem őt, csak kihasználom, és hogy én csak a pénze miatt vagyok vele (az igaz, hogy nekem nincs lakásom, a férjemében élünk, viszont majdnem 50%-kal többet keresek nála, szóval nem is értem ezt az egészet). És anyósom szerint a férjemnek el kellene tőlem válnia.


Ezek után nem tudom, hogy el merjem-e engedni hozzá a gyereket, mert látok esélyt rá, hogy az ő fejét is megpróbálja majd hülyeségekkel tömni, mint például hogy "anyádnak nem kell szót fogadni, anyád hülye", stb. Persze ez még messze van, de akkor sem örülnék, ha néhány év múlva ellenem uszítaná a gyerekemet.

Az nem opció, hogy majd én is ott leszek amikor ő unokázik, mert én ezek után sosem lépem át anyós küszöbét, és nem vagyok hajlandó egy légtérben tartózkodni vele.


Ti mit gondoltok erről? Aki volt már hasonló helyzetben, engedte anyósnak, hogy találkozhasson a gyerekkel? Nem volt belőle probléma?



2014. aug. 6. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen nem tilthatod el tőle, de korlátozni lehet a látogatások számát. Az a kérdés, hogy a férjed hogyan viszonyult ezekhez a hazugságaihoz. Kiállt melletted?


Ha igen, akkor a férjeddel együtt egy-két órára átengedném néhanapján. Az elején még kicsi ahhoz, hogy hatni tudjon rá. Egy bizonyos életkor után az unoka is átlát majd rajta, a kettő közötti időt meg valahogy ki kell bekkelni.


Az én egyik mamám is ilyen áskálódós természet volt. Nagyon keveset voltam nála, de már általános iskolás koromban rájöttem, hogy hülyeségeket beszél. (és nem is szeret igazán) Sok éve meg már nem is látogatom.

2014. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, a férjem maximálisan kiállt mellettem, ki is tiltotta anyóst a lakásunkból. Még én könyörögtem neki, hogy ne tegye, majd inkább én elmegyek itthonról, ha anyósom jönni akar. De a férjem hajthatatlan, nagyon haragszik az anyjára.
2014. aug. 6. 08:34
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Nincs.

Ám ugyanúgy fenáll annak lehetőséde is, hogy anyósod haragja megenyhül.

Azon még ráérsz gondolkodni (? inkább jóslatokba bocsátkozni), hogy mi lesz akkor, ha már gyereketeknek elég felfogóképessége lesz, hogy az esetleges uszításokat felfogni tudja.

Készíts leltárt önmagadban(!): kettőtök kapcsolatában csak anyósod a hibás?

Nem megalázkodás, ha a leendő gyermek érdekében némi közeledési szándékot mutatsz.

Ha látogatása idején te elmész hazulról, azt jelenti: nem is vagy kiváncsi rá. Nem biztos, hogy jónéven veszi. (Te hogy vennéd?)

2014. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Anyósom a férjem exnejét is utálta, és rühelli a sógorom feleségét (a másik menyét) is. Ezek fényében nem érzem úgy, hogy erről én tehetnék.

De még ha az én hibám lenne is, akkor sem vagyok hajlandó megbocsátani a kétszínűségét, hogy a szemembe mosolyog, a hátam mögött pedig légből kapott, gusztustalan vádakkal illet. Nem feltétlenül az a bajom, hogy problémája van velem, inkább az, hogy nem mondja a szemembe.

Akár a gyerekem nagyanyja, akár nem, én nem tűrök meg ilyen embereket magam körül soha, semmilyen körülmények között. Pont.

2014. aug. 6. 08:54
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Joggal tartasz tőle, de ne feledd, hogy a férjed, ha még mindig veled van, akkor téged választott.


ELŐRE nem tudhatod, hogyan akar reagálni a gyerekre, és ELŐRE eltiltani a meg sem született gyereknek, hogy lássa az unokáját (az unoka-nagyszülő kapcsolat nem a tied, hanem két másik emberé!) olyan fokú önzés, mint amit te szenvedtél el az anyóstól.


Először engedd csak meg neki. (Különben sem tudod, hogy meddig él az anyósod, és megéri-e ezt élve, hogy az unokája olyan korú legyen, hogy már felfogja, amit mondanak neki.) HA azt tapasztalod, amitől most félsz, hogy az anyósod a saját unokáját ellened akarja hangolni, az édesanyja ellen, AKKOR kell lépni, addig nem.


A többit priv.

2014. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
az én anyósom is folyamatosan próbálta ellenem uszítani a férjem, mikor bejelentettük az esküvőt (1 hónappal csak a dátum előtt, mert tudtuk, hogy balhé lesz:D) meg akarta tiltani hogy elvegyen.. :) és míg meg nem született az unokája folyamatosan ment a hátam mögött a szöveg(férjem mindig elmondta) na de mióta van unoka... én vagyok a legjobb meny a világon :D szóval akár meg is változhat az anyósod hozzáállása... azt nem mondom, hogy a tüske nem marad ott az emberben, mert ott marad... normálisan beszélgetek vele, nincs semmilyen vita, de olyan igazi "baráti" kapcsolatban nem tudom hogy tudok -e hozzá közel kerülni azok után amit művelt évekig... sajnos nem hiszem... pedig alapból egy segítőkész rendes nő... csak én nem voltam a megfelelő partner a kicsi fiának :) (bár sztem egy nő se lett volna az :) )
2014. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Garancia nincs rá, de aggódni nem kell miatta. Ha a férjed így kiáll a melletted, akkor a gyerekkel nem fogja merni megcsinálni, mert akkor őt sem fogjátok vinni, ezt ő is tudja szerintem. Ha annyi idős lesz a gyerek, hogy még nem fogja fel, de elkotyogja, úgyis tudni fogja, nagyobb korában pedig szerintem már nem fog semmire menni anyuka.
2014. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Engedd meg, de nagyon óvatosan!
2014. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos még az ilyen anyósoknak is vannak jogaik.

Van olyan, hogy nagyszülői láthatási jog. Ha nagyon tiltod, akkor akár bíróságon is kérheti a kapcsolattartás szabályozását az unkájával.


Na akkor lesznek csak gondok, mert ha így is haragszik, és még ezt a tortúrát is végigdühöngi, akkor abból nem sok jó fog származni.


Én azt tanácsolnám, hogy ha már így is úgy is áll a bál, mondd el neki a véleményedet szemtől szembe, és fektesd le a szabályokat a jövőre vonatkozóan.

2014. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Életben semmire sincs garancia. Nagyszülői láthatás jár neki,más nem gyámügyre megy érte.
2014. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!