Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan azért akarnak gyereket,...

Sokan azért akarnak gyereket, hogy idős korukra ne maradjanak egyedül. De szerintem a gyerek (ek) sem garancia arra, hogy ez nem így lesz?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 13:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Most nem akarok gyereket, de nem zárok ki véglegesen a lehetőséget, hogy egyszer lesz. Csak nem értem, miért jönnek ezzel, hogy akkor senkim sem lesz majd? Miért ne lehetne? Lehet én látok rosszul a dolgokat, de ez szokott eszembe jutni a dologról.
2013. márc. 14. 14:01
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Ismerőseim között van olyan hölgy akinek három felnőtt gyereke van, és mégis egyedül van annyira,hogy még az orvoshoz is más viszi. Nem azért mert nem szeretik a gyerekei, hanem azért mert fontosabb nekik a saját életük.
2013. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem garancia, de anélkül tuti egyedül marad. Amikor valaki gyereket vállal, az is benne van, hogy gondoskodik róla a gyerek öregkorára. Mint ahogy a szülő is törődik az ő szüleivel. Ezért is család a család.
2013. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nem garancia! Sok fiatal mesze kerül a szülői fészektől. Faluról városra költözik, hiszen kis településeken nincs munkahely. Mennek külföldre, a biztos megélhetés tudatában. Az a szülő, aki azért szül gyereket, hogy idős korára ne maradjon egyedűl, az bizony csalódni fog..Nem biztos, hogy azért, mert hálátlan a gyereke, hanem mert így hozták a körülmények. Ez az élet rendje.

Egy családnak közösek a gyökerei, de bizony elágaznak az ágai.

2013. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
A gyere nem garancia semmire,de nem is várhatjuk el azt,hogy ha felnő a gyerek mindent fel adjon a szülőért. Természetesen foglalkozni kell a szülőkel,de azért mindenkinek meg van a saját élete. Ismerek olyan embereket is akik leszarják a szüleiket, de olyanokat is akik foglalkoznak a szüleikkel és azok ki is használják a gyereket.
2013. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha nekem lesz is gyerekem, akkor el se várnám tőle, hogy időskoromban velem foglalkozzon. Az embernek van férje, felesége, barátai, nem is értem hogy lehet egyedül maradni.
2013. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak ezért akarnak, de az igaz, hogy akinek nincs gyereke, több időt tölt egyedül, mint akinek van.

Meg egész más egy baráttal tölteni a szabadidőnket, mint a családunkkal.

2013. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
úgy mondanám, h ez milyen butaság, senki sem ezért szül, de tényleg van ilyen. érdekes dolog ez. az én szüleim elváltak, ketten voltunk tesók. anyum még nem volt túl idős, de azért már fiatal sem (35). teherbe esett egy családos fréfitól, akivel nem volt jövője a kapcsolatuknak. ő is tudta ezt és megtartotta a babát azzal az indokkal, h mi nem sokára kirepülünk, ő pedig egyedül marad, férfi, társ nélkül - így legalább lesz mellette egy kisgyerek. így is lett. 18 éves korukig össze voltak nőve anyummal, kettesben csináltak programokat, gyakran olyanokat, amiket jellemzően a párjával csinálna az ember, a húgom 14 éves koráig egy ágyban, egy szobában aludtak. a tesót nem látogatta az apja, eleve nem is akarta és nem is volt rá kíváncsi. a tesóm a bátyámat tekintette egyfajta férfi példaképnek, amolyan édesapa-modellnek. ebből a katyvaszból egyébként rengeteg probléma származott. a húgomból egy lelki sérült felnőtt lett, aki hideg, rideg és érzéketlen, képtelen kimutatni az érzelmeit, sőt, néha kimondottan érzelemmentes, fogalma sincs, h hogyan kell közeledni egy férfihez, 20-as évei derekán még mindig szűz, csókolózni se nagyon csókolózott. és 18 évesen külföldre költözött, csak látogatóba jár haza, tehát végül úgy alakult, h ő van a legkevésbé anyum közelében.
2013. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Azért ne legyél olyan biztos abban, hogy még mindig szűz, ha már jó pár éve nem veletek lakik. :D
2013. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
A szomszédom parkinsonos. Van egy lánya és 3 unokája. A lánya alkoholista. Nem törődik vele. A legkisebb unokája hétcsaládos lezüllött, a legidősebb unokája elvitte magához, elvette az összes pénzét, ékszereit mindent majd két hét múlva hazahozta szó nélkül, a középső unokája jár ide takarítani meg elvenni a fél nyugdíját havonta egyszer. Kétnaponta rendeli a kaját meg én adok neki ha olyant főzök amiről tudom, hogy szereti. Meg naponta megyek át hozzá egy órára a babával szórakoztatni a másik szomszéd meg kétnaponta megy hozzá egy órára, ő szokott neki bevásárolni is. 80 éves. Van gyereke de mégis egyedül van.
2013. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!