Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért viselkedik így a barátom...

Miért viselkedik így a barátom anyukája?

Figyelt kérdés

A barátommal az egyetemen találkoztunk, 350 km-ről jött ide egyetemre. 6 hónap után, márciusban elvitt bemutatni a szüleinek, félt kicsit, hogy mit fogok hozzájuk szólni. Saját elmondása szerint furcsák, félt, hogy majd valamit beszólnak, odafele úton végig ezen aggódott. Elmondta, hogy az apukájának agydaganata volt, megműtötték és elrontották a műtétet, azóta nem lát és a sok gyógyszer agyilag teljesen leépítette, ezért ne vegyem magamra, ha valami olyat mond. Mondta, hogy még senkit se vitt haza bemutatni, még barátait se hívta oda, én leszek az első.

Mikor odaértünk este az anyja volt már csak ébren, vacsorával várt. Szép nagy,3 szintes házban laknak. Másnap a barátom félt az apjának bemutatni, próbálta elkerülni, hogy találkozzak vele, végül mégis bemutatott mikor ebédeltünk. Igazából ahhoz képest, hogy beteg nem volt vele semmi komoly gond, rosszabbra számítottam. Kérte, hogy pár hét múlva húsvétkor megint menjünk el hozzájuk, hogy ne legyen egyedül, mert az anyja úgy volt, hogy elutazik külföldre egy hétre. Végül mégsem utazott el, de húsvétkor elmentünk hozzájuk megint. Eddig összesen háromszor voltam náluk, az anyja a második alkalommal már elkezdett piszkálódni, hogy mért nem eszem többet, meg inkább nem is szed nekem kaját, mert csak pazarlás, úgyse eszem meg mindet. Volt, mikor el akartunk menni sétálni a városba, volt, hogy vásárolni,nézelődni akartunk elmenni, volt, hogy borfesztiválra szerettünk volna menni, mindig azon morgott, mért nem visszük magunkkal a kutyát, vagy mért nem marad otthon segíteni neki a fia, esetleg menjen el boltba, várjon ki egy fát az udvaron, stb. Mikor legutóbb ott voltam reggel mikor eljöttünk már ébren volt az anyja (hajnal 5-kor), akkor is kaját akart belém tuszkolni, majd mikor eljöttünk köszöntem neki, hogy viszlát, erre ő fennhangon ugyanígy köszönt nekem, pedig előtte már úgy köszönt, hogy szia. Azóta mindig azt akarja, hogy a barátom hazamenjen, mindig vásárolni akarja küldeni vagy épp arról panaszkodik, hogy nem boldogul az apjával vagy a kutyával, ezért kell neki a segítség. Mindig kitalál valamit, amivel haza akarja kényszeríteni, de a sarki boltba se képes egyedül elmenni. Mesélte, hogy egyszer elvitte sétálni a kutyát és a gyerekek elkezdték gúnyolni, hogy vén boszorkány kutyát sétáltat, azóta nem vitte el. Folyton morog valamin, kb. olyan, mint a Mr. Beanbe az öreg, macskás nő, főleg mikor köntös van rajta.

A barátom mondta, hogy így nagyon nehéz neki, hogy otthon ennyire szükség van rá és úgy érzi néha már szétszakad, mert közben dolgozik is Pesten mérnökként. Azt tervezi, hogy eladja a szülei nagy házát és ideköltözteti őket a környékre, de nem hiszem, hogy ebből a közeljövőben lesz valami, már ha csak azt nézzük milyen nehéz eladni a házakat, ráadásul mikor ott voltam az anyja pont akkor akart házakat nézegetni(persze ő csak ült, a barátom kezelte gépet, mert ő nem ért hozzá), de mindegyik házzal volt valami gondja.

Még márciusban meghívták a barátomat az unokatesómék a júniusban esedékes esküvőjükre amiről az anyja tudott, viszont az esküvő előtt 1 héttel beszervezett egy Németországi utat a barátom apjának pont aznapi indulással és mivel beteg, a barátomnak kellett őt elkísérnie, természetese a jegyeket nem lehetett visszamondani.

Úgy érzem, hogy a barátom anyja próbál keresztbe tenni a közös programjainknak, próbálja kisajátítani a fiát, mintha azt akarná, hogy mindig vele legyen. Nem értem miért viselkedik így. A barátom szokott hívni, hogy menjek el hozzájuk, szívesen el is mennék, de nekem nincs kedvem az anyjával találkozni. Nem tudom, ha el is mennék, akkor mit változtassak, hogy az anyja jobban megkedveljen? Szerintetek miért viselkedik így? Nem hiszem, hogy 3 alkalom alatt megbántottam volna valamivel, mivel nem is nagyon beszélgettünk olyan sokat, viszont a barátomnak nem merem elmondani mindezt, illetve azt se tudja, hogy miért nem akarok elmenni hozzájuk.

21/N ( és 24/F)


2014. aug. 25. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként szimplán nem vagy szimpatikus a barátod anyukájának, volt már ilyen a történelemben. Majd a következő pasid anyja lehet, hogy jobban kedvel.
2014. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Tanácsot adni nem tudok, de ismerős a helyzet, sajnállak. Veled nincs gond, az anyuka félti a pici fiát, most szembesül vele hogy egyszer el kell engednie és most kezd el tiltakozni ez ellen.
2014. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem véletlen hogy a barátod még senkit se vitt haza. Se barátnőt, se barátot. Vannak olyan szülők akik azt hiszik a gyerekük a tulajdonuk, és csupa "jószándékból" irányítani akarják őket. Az ilyeneknek senki se jó. Ne vedd magadra a sértéseid. nem a te hibád hogy veled így viselkedik. De a barátoddal beszéld meg. Habár ez is visszaüthet , mert ha az anyjának szól akkor az jöhet ki az anyja részéről hogy közéjük akarsz állni.
2014. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Biztos rossz, de kicsit gondolj bele a helyzetébe, otthon van egy beteg vak férjjel és nincs segítsége. Most az, hogy a párod bevásároljon és sétáltassa meg a kutyát nem nagy kérés. Legyél nyitottabb egy kicsit vele, néha ha mentek, a párod vágjon egy kis fát, te meg menj vele kutyát sétáltatni, már lehet ez is sokat segítene, nem azt érezné, hogy a fiát elviszik, hanem, hogy új családot kap.
2014. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Biztos gáz az öreglány, elhiszem, de ha komolyan gondolod a kapcsolatot a fiával, meg kell szelidítened. Mondjuk felajánlod a segítségedet a kutyasétáltatásra, bevásárlásra, egyébre, amit észreveszel. Megdicséred a főztjét, és igenis eszel rendesen. Ne ítéld meg, hanem fogadd el. Neked is jobb lesz. Sok sikert!
2014. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Az én anyós jelöltem is ilyen. Beszól ha nem eszek annyit mint ő (kb 110 kilót nyom, persze, hogy 50 kilósként nem bírok annyit enni) ha olyannal kínál amit nem szeretek, megsértődik és beszól, hogy legalább több marad. 15 km-re lakom tőlük, meg volt beszélve, hogy a barátom hazavisz kocsival (busz már nem volt) erre félúton ránk telefonált, hogy hol a kocsi, vigye vissza azonnal, én meg menjek haza gyalog. Paraszt az egész családja, folyamat oltogatnak, sokszor azt hittem már, hogy beolvasok nekik de azzal a barátomat is kellemetlen helyzetbe hoznám, így inkább ha lehet akkor oda se megyek.

Ezt csak azért írtam le, hogy nem vagy egyedül a problémáddal. Vannak ilyen neveletlen, magukat különbnek hívő emberek, nem tudsz velük mit csinálni.

Azt javaslom ha lehet kerüld a találkozásokat, mert csak megmérgezi a kapcsolatotokat az egész.

2014. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 *Victorique* ***** válasza:
87%

Szegény.... hát jópár fiús anya ilyen. A szeretetét nem, vagy csak nagyon nehezen fogod tudni kivívni. Addig meg marad a jópofizás, meg ha hasonló programotok van, akkor lehet jobban jártok, ha nem áruljátok el neki csak max. 1-2 nappal előtte, hogy ne tudjon keresztbe tenni.


Mindenképpen beszélj a barátoddal. Ő maga is tisztában van az anyja viselkedésével, ezért is félt haza vinni. Ha elvagytok az egyetemen /koliban /albiban, akkor jobba, ha ritkán mész hozzájuk.

Amúgy, mikor ez a beszólása volt az anyjának, akkor a párod megvédett legalább? Azért kiállhatna melletted.

2014. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam megenni a főztjét, de egyszerűen annyira fűszeres volt, hogy marta a torkomat és nem bírtam csak a felét megenni, kritizálni pedig nem akartam, így jobbnak láttam inkább kevesebbet enni. Volt olyan is, hogy rendeltek halas pizzát ebédre, de én nem szeretem pizzán a halat, ezért csak egy szeletet ettem belőle, ekkor a következő beszólást kaptam: "látom olcsó neked a háztartás".

Azóta a barátomtól is azt hallgatom, hogy keveset eszek..

A kutyát mindig elvittük sétálni, mivel a barátom kutyája. Ha máshova nem is, de a közeli parkba egy órára mindig kivittük, viszont ő azt akart, hogyha napközben megyünk akkor is vigyük magunkkal, illetve mindenbe beleszólt.

Legújabban azzal fenyegeti a barátomat, hogyha nem megy haza akkor kiengedi a kutyát az utcára "hadd szaladjon" vagy lealtatja.

2014. aug. 25. 17:14
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Hadd szaladjon... Elaltatni a kutyát? Hadd szaladjon? Nagy hiba volt bemutatkozni, illetve megismerni őket. A párod pedig egyértelműen azért csesztet a kaja kérdéssel, mert ezt hallja otthon...
2014. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Azért jó látni, illetve rossz is egyben, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

Azért is furcsa számomra ez a viselkedés, mert az előző barátomnak a szülei szerettek, örültek ha náluk voltam, sőt a szülei néha még írnak is nekem, érdeklődnek mi a helyzet velem.

Júniusig a barátom kollégista volt, akkor ott voltunk a koliban vagy pedig nálunk. Én féltem bemutatni a szüleimnek, mivel nem vagyunk gazdagok és a házunk az övékéhez képest sehol sincs, de mióta kiköltözött nyár elején a koliból azóta munka után vagy idejön vagy pedig hazamegy, hétvégén is vagy idejön és itt van hétvégén vagy pedig hazamegy. Már nem kollégista, mert már csak 2 tárgya és a szakdogája van hátra a diplomáig (1 félév), ezért felesleges lenne abban a városban koliban lennie ahol nincs szinte semmi dolga. Pestre akart menni albérletbe, de rájött, hogy annak sincs semmi értelme, mert én itt vagyok Pesttől egy órára, a szülei pedig onnan 3-4 órára, így úgysem töltene sok időt az albérletben, tehát felesleges érte fizetnie, így szegénynek ingáznia kell.

2014. aug. 25. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!