Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha a párom anyukája fiatal...

Ha a párom anyukája fiatal (40 alatti), hogyan köszönjek neki első találkozáskor?

Figyelt kérdés

Mi 21 évesek vagyunk, és most hétvégén mutat be a családjának. Az édesanyja elég fiatal, 36-7 éves, és nagyon fiatalosan is néz ki, kb mint egy 28 éves. Ezért nem tudom, hogyan köszönjek neki? Mondta a párom hogy mindenkinek rögtön mondja, hogy tegezzék, de azért első alkalommal lehet hogy nem kellene tegezni. Nem? De a csókolom az olyan hülyén jön ki, amikor ilyen fiatal. A jó napot, az meg olyan távolságtartó...

Szóval mit gondoltok? :)

21/L



2014. jún. 12. 21:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
15%
Heló
2014. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Jó napot kívánok! Kedvesen, mosolygósan.
2014. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%

Jó napot kívánok! vagy Szép napot kívánok!


(magyartanárom szokta mondani, hogy aki "jónapot"-tal köszön, az kb. azt is mondhatná, hogy "menj a fenébe" )

2014. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

És mi a baj a "távolságtartással"? Hiába fiatal, akkor se a "haverod" és nem is megfektetni mégy.(Egyébként nem távolságtartó, hanem udvarias.)


Jó napot kívánok!

2014. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%
Jó napot kívánok! Ez a normális magyar köszönés, nincs vele semmi gond, vagy ha van úgyis mindegy, mert igazából nincs más alternatíva, gondolom azonnal felajánlja a tegeződést, ha nem akkor viszont véletlen se kezdd el tetszikezni, hanem akkor magázni kell, legalábbis én (33/N) megcsapnálak ha elkezdenél tetszikezni, annál nincs rosszabb, mégis rengetegen használják.
2014. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
A Jó napot kívánok! nem távolságtartó, hanem udvarias köszönés. Teljesen mindegy, hogy mennyire fiatalos, csak akkor tegezheted le, ha ő felajánlja, belépéskor kapásból tegeződni valóban hmm... tuskó dolog.
2014. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
10%
Ha kéri a tegezést én a helyedben tegezéssel indítanék. Ez egy bók is lenne felé, hogy te magadtól is fiatalosnak tartod őt.
2014. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
33%
Csókolom, Üdv!:)
2014. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Én is fiatalos vagyok (39) szeretek is tegeződni a fiam barátaival, de az első találkozásnál valamiért elvártam, hogy magázzanak. Én akartam megadni a tegeződés lehetőségét. Valamiért úgy érzem, hogyha egy fiatal az első találkozásnál magázva köszön, akkor mint ismeretlent megtisztel engem.

Jó napot kívánok köszönés után szinte mindig azt mondom, hogy

-tegeződhetünk?? A válasz igen, akkor rögtön jöhet a tegeződés.


Ha egy fiatal az első találkozásnál rögtön helloval jön, az számomra kicsit lelombozó, és nem is biztos, hogy ezek után tegeződnék vele. Lehet én magáznám..:)


Jó tanács:

Mindig várd meg, míg felajánlják a tegeződést neked. Így kezd egy "jó napot kívánok" köszönéssel.

Ha fiatalos, kedves, akkor rögtön megkér, hogy tegeződjetek..Ahogy én szoktam.

2014. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

Aki idősebb nálunk, első találkozáskor mindig "Jó reggelt/napot/estét kívánok" a köszönési forma.


Csókolommal nem köszönünk, maximum idős hölgynek "kezitcsókolom"-mal.

2014. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!