Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak, mi lenne a...

Mit csináljak, mi lenne a legjobb megoldás? Miért van ez? lsd. Lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam úgy érzem még nem "bölcsi érett".

Minden porcikámmal tiltakozom, hogy bekerüljön, viszont párom szerint ez az ideális megoldás, mivel a téli időszak nálunk a gyerekvigyázás szempontjából most problémás lesz, nem biztos hogy meg tudjuk oldani úgy mint eddig. Én elsősorban a betegségek miatt nem szeretném.

Eddig meg tudtuk oldani, most viszont nagyon úgy néz ki, hogy más megoldást kell keresnünk.

Egyik közeli rokonunkat kérdeztem meg, ő vállalná, nyugodt lennék ha vele lenne a gyerek.

Jelenleg heti 1 nap, amit meg kéne oldalunk.

Anyóssal ha beszélek úgy érzem hogy nem foglal egyértelműen állást, miután megemlítettem, hogy esetleg idegent kérnék meg, kiakadt.

Egy részről azt mondja hogy ne agyaljak majd megoldjuk, más részről meg ő is problémázik, elbizonytalanít.

Nem értem. Nyilván nem mindegy, hogy idegennek adom-e a fizetésem és agyon izgulom magam, vagy nyugodt vagyok, mert tudom, hogy jó helyen van, jól bánnak vele.



2014. júl. 31. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
engedd el azt a szerencsétlen gyereket!!!!!
2014. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem akarok úgy járni, hogy az utolsó pillanatban kezdek el kapkodni, rám számítanak a munkahelyen, nem szeretnék ebből problémát.

De pitizni, könyörögni sem szeretnék senkinek, és állandó bizonytalanságban lenni.

2014. júl. 31. 12:32
 3/18 A kérdező kommentje:
jaj
2014. júl. 31. 12:33
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Épp a betegségek miatt (is) kéne. A bölcsiben elkap egy csomó betegséget, alakul az immunrendszere. Talán kisebb eséllyel lesz allergiás.
2014. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
igen, csak nem mindegy, hogy majd' 2 évesen lesz beteg, vagy kicsit később..
2014. júl. 31. 12:35
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
majomszeretet
2014. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem jártam bölcsibe, mégis normális gyerek lettem...
2014. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Mivel mindkét gyermekünk 2 évesen bölcsibe ment - a munkahelyem nem vette volna jó néven, ha 3 évet távol maradok- nem vagyok bölcsiellenes. Nagyszülőt nem kötöttem volna le azzal, hogy egy éven át, minden nap az ő gondja legyen egy kisgyerek. Hatalmas áldozat ez egy nagyi részéről.Én megpróbálnám a bölcsit, lehet, hogy simán veszi.Ha megbetegszik, az első nehéz napokban úgyis te lennél vele táppénzen.Orvoshoz vinni, a gyógyszereket beállítani... S ha nem bírja a bölcsit, még mindig változtathattok a körülményeken.Én nem emlékszem, hogy abban az egy évben különösen betegeskedtek volna. Az óvodában viszont örökké taknyosak voltak, de az orvos engedte, mert nem ítélte fertőzőnek.

Kérdés, hogy messze van-e a bölcsőde, télen jobb lenne a gyermeknek, ha az idegen, vagy az anyós menne helybe hozzá. Ez is egy szempont. Vagy ti vinnétek minden reggel?

2014. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bébiszitter? Ha most csak heti egy nap felügyeletet kell megoldanotok, akkor azt simán bébiszitterrel is meg lehetne oldani. Ha működik, akkor akár a téli hónapokra is lehetne alkalmazni. Utána meg lassan mehet óvodába.
2014. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én kislány voltam ugyan, most meg már nagylány, és fél éves koromtól bölcsibe jártam. Oviban sokkal többet voltam beteg, az összes fertőzőt, mint a mumpsz, bárányhimlő, csak általános iskola végén kaptam el. Normális lettem így is.

Értem én, mire gondolsz, amikor nem akarod beadni bölcsibe, de heti 1 nap miatt szerintem felesleges ennyire görcsölnöd, nem törvényszerű, hogy mindig minden betegséget elkapjon, hacsak nem tartottad eddig steril körülmények között. Azt is megsúgom, minél fiatalabb a szervezet, annál hatékonyabban küzd az immunrendszere a betegségek ellen, és könnyebben átvészeli, neked soha nem mondta a gyerekorvos?

Csak az én példám: az unokatestvéreim ovis korban kapták el a fent említett mumpszot és bárányhimlőt. Két pötty a pocin, kis hőemelkedés, a mumpsznál sem volt komoly láz vagy bedagadt nyirokcsomók. Ehhez képest én 13-14 évesen mindkét betegséggel 3 hétig feküdtem lázzal, mindkettőnél elértem simán a 40 fokot is és lenyomhatatlan volt. Ez így működik! Az anyai szíved nem a logikát követi, ezt mi tudjuk mind anyák, a miénk is ilyen, de hallgass néha az eszedre is. És nézd közben a gyereked érdekét, ne a sajátodat, mert az övé fontosabb!

2014. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!