Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérem segítsenek! Lányom...

Kérem segítsenek! Lányom (homoszexuális) kapcsolatban él, rokonokkal nem tudom tisztázni (bővebben lent), mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
31 éves lányom 4 éve mondta el itthon, hogy leszbikus és kapcsolatban él egy lánnyal ezt mi nagyon nehezen fogadtuk el, de a kapcsolatunk megóvása érdekében beletörődtem, lányom külföldön él és évente kétszer jön haza 3-4 hétre. A fiamnak aug. végén lesz az esküvője, melyre természetesen hazajönnek a lányomék is, viszont a rokonok miatt tartok attól, hogy elkezdenek róluk pletykálni és ez lesz a téma végig! Legfőképpen a testvéremékről van szó, akik mindig kérdezgetik a lányomat, hogy van-e barátja, mikor megy már férjhez. Tavaly karácsonykor itthon voltak, közös ebéd volt mely majdnem botrányba fulladt. A lányom azt mondta elhozza a barátnőjét és nem fogja azt hazudni,h ogy csak a sima barátnője. Sajnos a rokonok olyanok, hogy ha ez kiderül még az előtte való napon lévő leánybúcsún, mindenki erről fog beszélni a fiam esküvőjén. Fogalmam sincs mit tehetnék, az a probléma, hogy még a nagyszülők sem tudnak róla, lányom viszont most készüli elmondani mindenkinek. Tanácstalan vagyok kérem segítene valaki?
2013. aug. 9. 16:33
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
75%

Itt nem a rokonokat kellene védeni a sokktól, hanem a lányod mellett kellene állnod teljes mellszélességgel, és jól megmondani a magadét annak, aki pletykál róluk vagy rosszat szól. A szexuális beállítottság az ember egy MEGVÁLTOZTATHATATLAN, ÖNHIBÁN KÍVÜLI tulajdonsága, mely már a SZÜLETÉSKOR ELDŐL! Ezen nincs mit vitatni.


Az egyetlen módja a konfliktus elkerülésének, ha megmondod szépen a rokonságnak, hogy nézzenek magukba előbb, és ott keressék a hibát, mert senki nem tökéletes - és ha pletykálni akarnak, akkor terjesszék a saját hülyeségüket, ne más magánéletében turkáljanak! A lányodat pedig még egyszer mondom: TÁMOGASD!

2013. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%

Mi lenne a megoldás?

Nem foglalkozni azzal, amit mások mondanak. Törődjön mindenki a saját dolgával, söprögessen a saját udvarában, mert biztos a rokonságnál is lenne mit és ne a te lányod nemi hovatartozásával foglalkozzon.

Ma már teljesen elfogadott dolog, hogy vannak emberek, akik a saját nemükhöz vonzódnak. Csak vannak még elmaradott emberek, akik ezzel nem tudnak mit kezdeni. Hát ők így jártak.

Ha a lányod elmondja, hát elmondja. Engem nem érdekelne, az biztos. Majd megemésztik és 2 hét múlva majd a Zsuzsi néni unokája lesz a téma, akinek 10 évvel idősebb barátja van. Ennyi.

2013. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
90%
Én kiállnék a gyerekem mellett, le se szarnám, mit mond a rokonság. Ha nekiállnák sértegetni, úgy kivágnám őket onnan, hogy a lábuk sem érné a földet!
2013. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
91%
Még én,mint idegen,sajnálom a lányodat,hogy ilyen begyöpösödött a rokonsága,már ne is haragudj!A lányodat megkellene védened a rokonoktól,a lányod élettársa előtt,hogy lássa a másik nő,hogy be van fogadva a szű családi körben.Mondjuk a fiad esküvőjén nem hiszem,hogy a rokonok pont a lányodról beszélnének,legalábbis normális emberek nem ezt csinálnák.Dehát,mint tudjuk,hibái mindenkinek vannaak,és itt nem a lányodban van a hiba,hanem a rokonaidban,úgyhogy ha IGAZI ANYA VAGY,akkor állj ki a lányodék mellett!Megérdemli,hiszen veled őszinte volt.Pedig nehéz.
2013. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
96%

A lányod nem élheti le az életét a családjával együtt hazugságban, nem takargathatja folyton ezt az oldalát. Nem valószínű, hogy növőgörcs nála a leszbikusság, nem fog elmúlni. Ha te ezt elfogadtad akkor a távolabbi családnak is el kell. Ha nem tetszik nekik max nem fognak vele kapcsolatot tartani.

Nem várható el a lányodtól, hogy sose jelenjen meg a párjával. Az ilyen "megszólóknál" minden szemet szúr, az is gond lenne, ha egy SZÁMUKRA nem megfelelő férfival élne.

Lehet nem az esküvő a legmegfelelőbb alkalom a bemutatásra, mert az ifjú párról elterelődne a figyelem, holott annak a napnak róluk kellene szólnia, lenne aki különcködne is, de egyszer meg kell történnie a bemutattatásnak.

2013. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
98%
A lényeg, hogy van társa a lányodnak, még akkor is ha leszbikus. Én azt mondanám a gyerekemnek, hogy nem kell ezt külön bejelenteni, de ha valaki kérdez bármit nem kell titkolózni, mert az szüli a pletykát. Mindig csak annyit kell megválaszolni, amit kérdeznek. Ha titok nyílt nincs benne semmi különlegesség és be van mindenkinek fogva a szája. a lányod viselkedjen a barátnőjével természetesen, ne kirívóan, mert a hetero kapcsolatokban sem való a kirívó viselkedés.
2013. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
88%

Nem ertem mi a problema, ebben nincs semmi. Ha a rokonok meg ennyire begyoposodott, intolerans, rosszindulatu bagazs, akkor magukra vessenek. Nehogy mar a lanyodnak kelljen miattuk boldogtalanul elnie!

Allj ki a lanyod mellett, legy buszke ra es a parjara, orulj neki, hogy megtalalta a boldogsagot.

(Gondolj bele a forditottjaba, milyen erzes lenne, ha teged neznek le valamiert amirol nem tehetsz, es meg a lanyod sem all ki melletted)

2013. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Első nem értem a válaszodat, egy szóval nem mondtam, hogy én elutasítottam és nem támogattam! 4 éve mást sem teszek, tehát ne ítélkezz.

Sajnos nem befogadóképes a rokonság, nem tudom kinek van olyan családja, főleg idősebbek, akik közül mindenki ennyire toleráns. Nálunk nem ez van, szerintem másoknál sem. Én nem mondtam, hogy titkolja, de lesz még rá alkalom és szerintem nem a testvére esküvője erre a legalkalmasabb sem az Ő, sem a fiam szempontjából.

2013. aug. 9. 16:51
 9/53 anonim ***** válasza:
30%

A válaszolók csak sértegetni tudnak... arra nem gondol senki, hogy valószínűleg egy faluban élő családról van szó, ahol a "kedves" rokonság és a falubeliek pletykája már nem egy ember életét keserítette meg? Ilyen az emberi természet, ezen nem lehet változtatni. Faluban pedig - főleg az öregek - a gyerek "hibájáért" mindig a szülőket vádolják, úgyhogy szerintem kapnák a beszólásokat rendesen.

Ha a kérdező fiának ez így megfelel, hogy valószínűleg a saját esküvőjén az emberek a testvére szexuális életét fogják kitárgyalni, akkor nincs mit tenni. Ha a fiú sem szeretné, ha a nővére/húga egy nővel állítson be, akkor neki kell szólnia, hogy ne hozza a partnerét, a szülők sajnos nem tehetnek semmit.

2013. aug. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
88%
Semmi közük hozzá. Te pedig ne szégyelld a lányodat. Azt mondtad, hogy elfogadtad és nem zavar a lányod döntése, de valami oknál fogva cikinek tartod mások előtt. Biztos neki sem könnyű, hogy magában tartja, mondjuk nem értem, hogy miért kell így direktbe kijelenteni mindenki előtt. Viszont ha kimondja megkönnyebbül. Ne akard lebeszélni. Biztosan fognak róla beszélni, de ne foglalkozz velük és ne legyen miatta szégyenérzeted.
2013. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!