Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szabaduljak meg az...

Hogy szabaduljak meg az anyósomtól?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 15:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
állandóan mindenbe belepofázik, bocs, hogy így beszélek de már kezd elegem lenni belőle. Mintha az övé lenne a gyerek vagy nem is tudom...megmondja, hogy nem jól fejek...stb. A férjem neki ad igazat és nem tudom mi tévő legyek. már teljesen kivagyok!
2009. márc. 4. 15:39
 2/17 A kérdező kommentje:
ja! Azt nem mondtam, hogy már a válást fontolgatom, mert annyire nem tudok kijönni vele, elviselni.És a férjem sem nekem ad igazat hanem az anyósomnak, mondván 3 gyereket hozott a világra csak jobban tudja a dolgokat!
2009. márc. 4. 15:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez már rossz kezdet, hogy a párod az anyósodnak ad igazat, de mondd meg neki, hogy férfi létére tán ne szóljon már bele olyan dolgokba, amihez nincs köze és tapasztalata (szoptatás, fejés). Az anyósodnak meg mondd meg: Kedves Mama, nekem és a babámnak is így jó, mindkettőnknek megfelel, ha majd gond lesz, akkor természetesen maga lesz az első, akitől segítséget kérek, köszönöm az aggódását. Aztán bekaphatja a bal bokádat. Ha ezután is erőlködik akkor nyugodtan küldd el a búsba!
2009. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elöttem szólónak! Ne hagyd magad, és ne engedd hogy rámenjen a házasságod!!!

A férjednek pedig melléd kellene állnia, hiszen ti már egy család vagytok.Szerintem mond el neki, hogy neked ez így nem jó, és szóljon a "kedves mamának", hogy a saját dolgával törödjön!

Kitartás!!!

2009. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tisztázzd előbb a férjeddel. Nehogy már erre menjen rá a házasságotok,amikor a legboldogabbnak kellene lennetek. Lehet csak azért ad igazat anyukájának, hogy elkerülje a konfliktust vele. Vagy ha kettesben vagytok akkor is anyunak ad igazat, mert akkor én jól megmondanám neki a magamét. Végtére is nem ő hordta ki a gyereket és nem is neki kell szoptatni.

Amúgy én ráhagyom már anyósomra. Az enyém is folyton dumál, hogy az ő gyerekei már 3 hónaposan parizert tettek és meg miért nem adok a 10 hónapos lányomnak. És még sorolhatnám a végtelenségig. Egyik fülemen be a másikon ki.

2009. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Cián?:-D

Mond meg neki,hogy hagyja abba,mert különben elváltok és akkor már nem lesz mibe belepofáznia.

Az ő idejükben is más volt minden,nem biztos,hogy ő mondja helyesen!!!

Fogd a gyerekorvosra,védőnőre,hogy manapság ez a gyakorlat,nem az amit ő mond.

A férjednek nem szabadna ezt engedni.

Én alapból távol tartom magamtól az anyósomat,mert ő is okoskodik folyton,de nem hagytam magam,a párom ellen is fellázadtam.

Ne beszélj neki arról mit,hogyan csinálsz és ne előtte.

Nehéz de állj a sarkadra,mert egy anyós bizony tönkreteheti a házasságot.

Ha nagyon nem bírod és van hova menned menj el pár napra és éreztesd a pároddal milyen lenne nélkületek.

Egyben biztos lehetsz,soha nem fog megváltozni,mindig légy résen.

2009. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan abban a cipőben járunk nekem is ugyan ilyen az anyosom, csak nekem mond durvább dolgokat is, mint például milyen béna vagy, majd ő megcsinálja a pelenkázást, a fürdetést stb mert képtelen vagyok rá. Majd elegem lett a dologbol, beszéltem a védőnővel a problémámmal, és azt találta ki hogy kijönn hozzám az egyik nap amikor itt van az anyosom, és majd elötte pelusozzam és fürdessem meg a kicsit, és ő mint szakvéleményként elmondja hogy tökéletesen csinálok mindent, és anyasság velejároibol ötös kaptam. Ez megis történ , ezek után anyosom közölte hogy szerinte pancser vagyok és jobb helye lenne nála a kicsi. Na akkor bepöccentem és elküldtem a fenébe, megmondtam hogy mégegyszer belepofázik valamibe elbucsuzhat az unokájától örökre, igaz a párommal nagyon összevesztünk ezután miután anyos köpött, de megmondtam neki hogy a nem tetszik mehet az anya után, majd másnap a párom bocsánatot kért mivel belátta nekem volt igazam és helyre tette az anyát is. Kitartás és én azt mondom ne agyd magad, mert a végén az lesz hogy depis leszel e miatt és a gyermekeden csattan az ostor. Beszélj az uraddal, hát ha megérti. Nagyon szoritok, átérzem a helyzeted. Nekem szerencsém volt a védőnő miatt és mert felforrt az agyvizem.
2009. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

en eltiltottam az elso hat hetre a nagyszuloket, es egyaltalan, mindenkit.


nem orultek neki, de nem erdekel, nekem kell ennyi ido, hogy megismerjem a babam, kell ennyi, hogy harman kialakitsunk egy szokast, mert igenis a ferjemnek is lesz feladata, és utana is havonta egyszer johetnek, amig 3 honapos nem lesz, utana heti egyszer, amig fel eves nem lesz.


az anyosom tanar, azzal a mentalitassal, hogy mindent jobban tud, bar imadom, es joszandeku, anyam meg gorcsosen szeretetehes, es nem erzem, hogy az unokajan kene kielnie.

mindenki huzta a szajat, igazabol picit a ferjem is, aposom meg mindig nem hiszi el, neha mondja, hogy majd a baba szuletese utan, en meg hatarozottan mondom, hogy NEM.


tudom, hogy nehezebb lesz, es szaladni fog a haztartas, mert mar most, az utolso napokban-hetekben is szalad, de onzo dog vagyok :(

2009. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
az utolso hozzá szolonak csak annyit hogy minden anyukának igy kellenne csinálnia, hogy tényleg kialakuljona kis család és megismerjétek egymást. talán itt rontottam el hogy nem mondtam nemet anyosomnak és már akkor befészkelte magát hozzánk mielött haza mentünk volna a korházbol. idegesítő volt.., mindent ő akart csinálni, még sz etetést is, tápszerezni akarta hogy ő etethesse, pedig dögivel volt már tejem. én nem tudom ilyenkor meghülyülnek az anyosok, nekem anyám csak akor segít amikor kérem... elötted szólo vagyok
2009. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
jaj most nagyon felidegesített ez a téma már előre rosszul vagyok a hétvégétől, jönnek anyosomék..... világá megyek
2009. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!