Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szabadúljak meg az...

Hogyan szabadúljak meg az apósomtól?

Figyelt kérdés
Apósom 76 éves, igénytelen ember, ráadásúl beteg is. Most babát várok ezért szeretném ha elköltözne tőlünk, nem akrom, hogy a gyerek így lássa. Párom hallani sem akar róla. Van ötletetek?
2013. aug. 17. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Most ki lakik kinél? Az apósod lakik nálatok, vagy ti nála?
2013. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A te saját otthonodból akkor teszed ki amikor csak akarod. Más kérdés, hogy utána milyen lesz a pároddal a kapcsolatod..
2013. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

És egy beteg, idős embert hova költöztetnél? Gondolom az igénytelensége összefüggésben van a betegségével.

Milyen betegségről van szó?


Amúgy gyerekkoromban a beszédképtelen, agyvérzéses, amputált lábú nagyapámmal sokat találkoztam. A nagynénémnek sclerosis multiplexe volt, pelenkázni kellett, kerekesszékes volt, 35-40 kg. Nagymamámnak a lábfejét amputálták, levették a mellét rák miatt, nyelőcsőszűkülete volt - utolsó heteit nálunk töltötte. Akkor már szellemileg is leépült sajnos, pelenkázni kellett, néha letépte magáról, sokszor engem sem ismert meg. Akkoriban 10-11 éves lehettem.


Nem kell a gyereket cukormázba csomagolni. Neki az lesz természetes, amit lát. Miért baj az, ha empátia is szorul belé és tudatában lesz annak, hogy léteznek beteg emberek?

2013. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Apósom koszos, csipás stb. Mehetne a többi gyerekéhez is de nekik nem kell, most velünk lakik de van saját háza is, járna hozzá szociális gonxozó de nem veszi igénybe. Mit tegyek?
2013. aug. 17. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel fogod az öreget és bekíséred a fürdőszobába hogy márpedig zuhanyozzon le, törölje ki a csipát a szeméből, ha nem teszi akkor leöntöd langyos vízzel így kénytelen lesz megtörölközni.

Ha nem hajlandó fürdeni akkor szólj a fiának hogy fogja meg az apját és fürdesse le..

Ha ez se megy akkor berakod az öreget a kocsiba, elviszed valamelyik gyerekéhez, és ott hagyod, hogy volt nálatok eleget..


Vagy állítsd az öreget tények elé. Vagy tisztálkodik rendesen vagy mehet haza a saját otthonába..

2013. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen betegsége van?
2013. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen betrgsége van de nem tud rendesen menni sem. Csak a páromnak van kocsija de ő csak orvoshoz viszi az apját. Ne tudjátok meg, hogy mennyit kell utána súrolni a kocsit.
2013. aug. 17. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Mit semmit, most azt gondolod hogy szülsz neki egy gyereket aztán már a szüleivel nem is fog foglalkozni?

Én a te ki..szásodon gondolkoznék a párod helyében, az biztos.

2013. aug. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, kérdezek: ha betegség miatt te kerülnél hasonló helyzetbe, mit várnál el a gyerekedtől, hogyan viselkedjen veled?

Önként távoznál, ha már önellátásra képtelen lennél?

2013. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az öreg el tudná magát látni ha akarná. Nem azért nem fürdik mert nem tud hanem mert nem akar.
2013. aug. 17. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!