Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért baj az, ha a párom...

Miért baj az, ha a párom finanszírozza az egyetememet? Miért gondolnak kitartott nőnek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok negyedéves egyetemista. A párommal 1 éve költöztünk össze,és mondta,hogy örülne neki,ha ő fizetné az egyetemet és kifizet nekem bármit,amire szükségem van. Ő 31 éves jó állása van,nagyon szépen elvagyunk együtt. Kitakarítom a lakást,bevásárolok,mindig meleg finomsággokal várom Őt haza,intézem a postát. Viszont elmentünk a szüleihez,és nem szívleltek sem engem sem azt,hogy a párom mit csinál. Azt mondták,hogy semmi dolgom nincsen az életben,és,hogy csak élősködök a drága kicsi fiúkon. A párom megvédett,hogy ez egyáltalán nem így van. Ezt még nem is vettem fel magamra,de az egyik barátnőm azt mondta,hogy "sose hittem volna,hogy te kitartott nő leszel". Nem a plázákat járom és szórom a pénzt.Most őszintén mi a gond azzal,hogy tanulok és ezt a párom finanszírozza? Ez még nem kitartás.
2014. nov. 4. 14:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem semmi probléma nincs azzal, hogy kitartott nő vagy.
2014. nov. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagy kitartott.

Ez egy átmeneti állapot. Gondolom, jó munkád lesz, ha elvégzed az egyetemet.

Engem is a párom tart el, mert nem kaptam még munkát, csak otthon a hobbimmal keresek valamicskét.


20l

2014. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
95%

IRIGY!


ok, nálunk picit más a helyzet, mert házasok vagyunk, és én keresek is, de az én fizetésem elmegy a tanulmányaimra, azon felül csak apróságokra marad. Így gyakorlatilag a férjem fizetéséből élünk. Mégsem érzem magam kitartottnak, hisz ez csak egy átmeneti állapot, ráadásul befektetés a jövőnkbe.

2014. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ettől nem vagy kitartott. A kitartott aki nem dolgozik nem tanul otthon sem végez semmit és csak költi a pénzt. Te meg tanulsz, ha úgy vesszük neked ez jelenleg a munkád és ellátod a háztartást. A szüleivel meg ne foglalkozz, csak irigyek, biztos arra számítottak hogy a fiúk majd őket apanázsolja. Nem a te dolgod, hagyd rájuk, majd megszokják.
2014. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
56%

1 éve költöztetek össze, előtte miből éltél? Ha a szüleid finanszíroztak, most miért hárítják át a párodra? Ha dolgoztál, akkor miért hagytad abba?

Így még a tanulásra se vagy rákényszerítve, h jó legyen az ösztöndíjad...

Mivel semmit sem teszel a közös megélhetésetekért, felnőtt ember létedre csak viszed a pénzt, így jogos a kitartottság.

22 éves, egészséges embernek nem kéne magát teljesen alávetnie másnak illetve felmerül a gyanú, hogy mivel nem bírod magad eltartani, akkor ha esetleg kiszeretnél a párodból,mi lenne? Vele maradnál amíg elvégzed az egyetemet, vagy elmennél munkát keresni?

2014. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
56%

5-ös mindent elmondott.

Most jön az, hogy kiderül, hogy a kérdező valójában bla bla bla, csak hogy nehogy már igaza legyen az ötösnek.

:)

2014. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
60%

"egészséges embernek nem kéne magát teljesen alávetnie másnak illetve felmerül a gyanú, hogy mivel nem bírod magad eltartani, akkor ha esetleg kiszeretnél a párodból,mi lenne? Vele maradnál amíg elvégzed az egyetemet, vagy elmennél munkát keresni?"


Mi ez a baromság? Azért mert otthon van és rendbe rakja a lakást, főz, bevásárol, az nem azt jelenti, hogy aláveti magát másnak. Ő választotta ezt, és ha jól érzi magát ilyen háziasszony szerepben és a párjának is tetszik, akkor miért ne? Jól megvannak, akkor nem kell egyelőre abban gondolkodni hogy mi van ha vége. Ha vége, akkor meg elmegy dolgozni, ettől még nem szerencsétlen, el fogja tudni magát tartani.


Nekem is finanszírozta a párom (később férjem) a főiskolát. Én választottam hogy otthon legyek és mindent én csináljak a lakásban, plusz még segítettem a vállalkozásában is. Egyszerűen imádtam hogy szabad vagyok, nekem a háziasszony szerep kimondottan tetszett.

2014. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
35%

nem vagytok hazasok, ugyhogy eleg korai hogy a baratod fizeti a dolgaidat szerintem.


Hogy ez most kitartottsag vagy nem, az pusztan nevezektani vita, es nem is az a lenyeg. Annyi buszkeseg lehetne benned, hogy a sajat dolgaidat magad finanszirozod.


Mas lenne a helyzet ha a felesege lennel.

2014. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
35%

Hát nekem a képemről leégne a bőr, ha az évi 1 milliós tandíjú sulimat a barátom állná. De még ha évi félmilliós lenne, akkor is. Nincsenek szüleid, vagy mi?

Az oké, hogy meghív erre-arra, vesz neked ruhákat, de a tandíjt fizettetni egy idegennel szerintem gáz.

2014. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
56%

Mond már el, kedves utolsó, miért lenne más a helyzet, ha a párja a férje lenne?

Most komolyan EGY KIB.SZOTT PAPÍRDARAB alapján ítélsz el embereket?

Szerintem meg a kérdező nem kitartott, mert dolgozik otthon, olyan, mintha háztartásbeli lenne, csak mellette még tanul.

Akkor a háztartásbeliket miért nem szidjátok? Hisz azok is csak viszik a pénzt és csak a lakást tartják fent.

2014. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!