Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Szeretném más véleményét is olvasni,hogy én látom rosszul a dolgokat vagy a férjem elfogult a szüleivel...Avval kezdeném,hogy van egy 2 éves kislányunk.Mikor őt kereszteltük anyósoméktól egy járókát kapott.A sógornőmék kisfia a hétvégén lesz elsőáldozó.Ő laptopot fog kapni.Tegnap mérges voltam és mondtam a férjemnek,hogy ez igy nagyon nem jól van,hogy ekkora különbséget tesznek a két unoka között.Erre ő azt válaszolta,hogy nincs igazam,majd kap a mi lányunk is elsőáldozására szép nagy ajándékot.Nem szeretnék összeveszni anyósomékkal,de engem zavar ez az egész,és nagyon rosszul is esik.Szerintetek kinek van igaza?Illetve mit kellene tennem ebben a helyzetben?
2014. máj. 13. 11:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, ajándék lónak ne nézd a fogát. Keresztséggel gyerek megkapta a szentséget nem az a lényeg?
2014. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
magasról letojnám hogy ilyen alkalomra mit kap a gyerek ha egyébként rendesek vele a nagyszülők és amúgy a keresztelő nem olyan nagy dolog mint az első áldozás.
2014. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
Baxus, hogy miért nem vettek laptopot a keresztelore! Egy nehány hónapos biztos jobban kihasználta volna, mint a járókat. Hulye vagy kerdezo, ne is haragudj.
2014. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
mégis mi a brét kezdett volna egy totyogós a laptoppal? neked kell? vedd meg. istenem!
2014. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagyszülőknek joguk van eldöntetni, hogy kinek mit vesznek, elvégre az ő pénzük.

Meg milyen már, hogy elvárod, hogy ekkorra, meg ekkora értékű ajándékot kapjon a gyereketek?

Oké, most a másik unoka kapott egy nagyobb értékű ajándékot, de honnan tudod, hogy a tiétek majd nem fog? Jó, most nem kapott, majd kap máskor.

Amúgy meg szerintem a keresztelkedésnek és az elsőáldozásnak eleve nem erről kéne szólnia...

2014. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Mit kellene tenned?? Hmmm, semmit. Majd kap a te gyermeked is, én is ezt mondanám. Lehet rosszul esne nekem is, de nem tennék semmit!
2014. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük a lányod nem akkor fog előáldozni amikor a sógornőd gyereke házasodni,merthogy arra is többet adnak majd az biztos. Nagyon irigy és kapzsi vagy. Gyereknek kell a tanuláshoz a gép, a te gyerekednek meg a járóka kellett, ennyi.
2014. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Nézd! Keresztelő újszülött korban van, míg elsőáldozás tizenévesen.

Nehogy már ugyanolyan ajándékot várj a babának, mint egy kamasznak. Mit kezdett volna a kamasz egy járókával, vagy a babád egy lap-toppal.

Teljesen jól gondolkodnak anyósodék. Nem az értékét, hanem a szükségszerűségét nézik az ajándéknak.


Irigy vagy kérdező, itt más baj nincs. Jó hogy nem állsz neki háborogni azon, hogy Ti kevesebbet kaptatok. Semmit nem kellett volna kapnotok. Az ajándékozás nem kötelezettség, hanem egy lehetőség arra, hogy kifejezzük a szeretetünket. Ezt akár szavakkal is meg lehet tenni. Szerintem hallgass erről a sérelmedről, és a férjeddel próbáld meg elfeledtetni, hogy ezen te kiakadtál.

2014. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Na és! Ne szítsd a feszültséget ilyen dolog miatt.

Pl. szüleim is most a tesóm kislánya szülinapjára ötször olyan drága ajándékot vettek, mint az én fiaméra pár hónapja. Tudom, hogy a közeljövőben dolgoztatni akarnak vele, a szakmájába vágóan a segítségét akarják majd kérni, és szerintem emiatt. Vagy mert épp most jobban álltak anyagilag... Volt, hogy az én fiam kapott sokkal drágább ajándékot. Én ezt nem nézem, sőt, szoktam nekik mondani, hogy ne vigyék túlzásba az ajándékozást.

2014. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

nincs igazad.

mégis mit kellett volna venniük a keresztelöre?? és hogy mit kéne tenned ebben a helyzetben? - mégis milyen helyzetben??? hisztis egy nö vagy..lovagolsz a semmin.

2014. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!