Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom szerint nem leszek jó...

Anyósom szerint nem leszek jó feleség mert nem vagyok segítőkész. Igaza van?

Figyelt kérdés

Pároméknak van egy csomó jószágjuk. Anyósom ma rám szólt, hogy ha így folytatom akkor nem leszek sokáig a menye.

Előzmény: az a baja, hogy szólniuk kell, hogy az állatoknak adjak vizet délben stb. De mi köze ennek a házassághoz? Nem fogok azért a szabadnapjaimon hajnal négykor kellni mert ők úgy akarják. Ti mit gondoltok?


2014. jún. 5. 18:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%
Pár év múlva meg se hallod majd ezeket a megjegyzéseket :)
2014. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
*kelni
2014. jún. 5. 18:47
 3/36 anonim ***** válasza:
82%

Hm

A kettő nem függ össze..

Mximum nki nem leszel "jó" menye

A fiának, kell tudni, hogy ő milyen feleséget akar. Nekem is szólni kellene, hiszen nem tartunk állatot már, amikor tartottunk sem kellett délben itatni őket, önitatós rendszer volt.

Ez nem a segítőkészség hiánya.

Plusz nemelőfeltétel a feleségnek az hogy segítőkész legyen..


Egy biztos, az anyősod szívébe nem loptad be magad

2014. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Együtt laktok vagy nem? Ha együtt laktok és nem fizetsz nekik érte, akkor jogos, mert mindenkinek ki kell vennie a részét a munkából, neked mint feleségnek is. Ha külön laktok és magatokat tartjátok el, akkor nem jogos.
2014. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
73%

3 -as vagyok

Egyébként ha ott laksz, akkor nekdd is ki kell venned a reszed a dolgokból.. Természetesen a kisujjadból nem szopod ki, hogy mit kell tenned, ezt el kell mondani.

Gondolom a többiekenek is van más munkájuk is...

2014. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
35%

Szelektív süketség a megoldás az ilyen beszólásokra.

Mellesleg, akárhol laktok, ha te dolgozol, vagy nem anyósod tart el, nem vagy köteles az állatokat itatni, mert lehet, hogy neki az a munkája, de neked nem.

Ugyanis ha jól sejtem, nem állatgondozónak jelentkeztél anyósodék gazdaságába, hanem hozzámentél a fiához... és valószínűleg anyósodnak ez a legnagyobb - talán egyetlen - problémája veled.

2014. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ. Ropogtatod-e a friss rántott csirke combot és eszed-e a disznyót pörköltbe nokedlivel,ami az udvaron "termett" ?

Ha igen, akkor egyértelmű, hogy segíteni kell.


Mondjuk engem úgy neveltek,hogy ha "nem látom hasznát" is segítőkész vagyok. Tudom, egy elkorcsult családban nevelkedtem. Ejj ejj...

2014. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
34%

Az lemaradt, hogy vidéki vagyok ( 4 éve pesti,de vidéki maradok örökre). Vállalkozó szülők sarja. Szedtem szaros tojást 3000 tyúk után, decemberben a szabad ég alatt a hideg vízben mostan azokat a tojásokat, ganajoztam én már disznót 12 évesen. Szedd össze magad lányom!


Párom apjának is kérdés nélkül segítettem, volt,hogy kimostam a ruháit, vagy főztem neki is. Bumm, nem haltam bele.


Egy család az áldozat hozatalról szól (a lávolás, rózsaszín köd meg minden egyében kívül). Ki mit tesz meg a másikért és ezt hogyan viszonozzák.

Ha szar a pofájukba...nos, könnyű megtudni mit kapsz cserébe.

Arról nem is beszélve,hogy -ha ilyen elemi dolgokkal sem vagy tisztában- nem tudhatod azt se, hogy milyen szálak fűzik Anyát és Fiát egymáshoz. Ha csak egy picit is közelebb áll az "Anyuci pici kisfiához" a párod,mint a "szevasz muterhoz", akkor sok veszekedés lesz.


A jó házasság alapja (ha már azt kérdezted mi köze hozzá), hogy mindenki tudja a "dolgát" a családban. A dolgokat,amik szolgálják a családot,annak zökkenő mentes működését elősegíti.

És ez nem merül ki abban,hogy szétteszed a lábad. Ha már most teszel a "család javát szolgáló" munkára,akkor arra van az ajtó. Ezzel erre akart utalni az anyósod. De most már elárulhatod hány éves vagy?...


Ha nem tetszik ez a család lehet váltani. Sok fajta család létezik. Van ahol nagy a széthúzás, mindenki sz*rik a másikra (lehet neked ez lenne az ideálisabb), a legjobb,ha nagyvárosi,panel lakásos család. Ott nem kell semmit se csinálni. Nálunk is jönnek havonta vágják a füvet a munkások -bár én sokszor ingert érzek,hogy kirántsam a szegélyvágót a kezükből és én csinálhassam,de nem lehet-,de neked ez tök jól jönne. Munka után leheveredsz a kanapéra, bámulod a comedy centralt. Megjön a párod rendeltek egy pizzát. Zaba. Fürdés, majd dugás. Alvás. Az év 365 napján csinálhatod, a kutya nem szól meg érte,hogy nem itatod meg az állatokat.


25N

2014. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
21%
Ejj a sok tohonya lusta disznóba! Legalább még az egérkurzort sikerült ráhúzni a dislike ábrára és bár nehezen,de ment a jobb klikk is. Milyen szerencse. Legalább mindenki számára nyilvánvalóvá tettétek,az első mondatom realitását. Az igazság fáj alapon ;)
2014. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell magad sztárolni..

Én is vidéki vagyok állatokkal, földdel, szőlővel...( igaz én mar7 éve élek Bp-en) de nem kerdezték hogy mi mennyit és hogyan dolgoztunk..

Az colt a kérdés, hogy ettől rossz feleség lesz-e..

Akkor lesz z, ha a férje is úgy gondolja, mint az anyősa.

Nem ezen múlik.


3.

2014. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!