Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom úgy érzem különbséget...

Anyósom úgy érzem különbséget tesz a férjem és a lánya (sógornőm) között, illetve az unokák között, szerintetek? A többi lent.

Figyelt kérdés
Ezt így a férjem nem veszi észre, mert az anyósom nagyon mézes-mázos, iagzából velem van baja, nem a legjobb a kapcsolatunk.Nekünk van egy 3,5 éves kisfiunk. Nagyon messze lakunk anyósomtól (ország másik vége),így nincs túl gyakori személyes találkozás. Sajnos nem kíváncsi a mi kisfiunkra, nagyon ritkán jön el megnézni, ami a legrosszabb, hogy nincs iagzán jó, bizalmas kapcsolata a gyerekkel sem, mert soha nem játszott vele, csak ül és elvárná, hogy a gyerek mintaszerűen viselkedve csendben játsszon el egész nap egyedül. Úgy gondolom a jó unoka-nagyszülő kapcsolathoz kellene az együtt játszás, a közös élmények. A kisfiam nagyon eleven, így bár nem mondja ki az anyósom, sőt másoknak azt mondja, hogy mennyire szereti, látom, hogy a gyereket a személyisége, temperamentuma miatt nem tudja elfogadni. A sógornőmet (és a sógoromat) másképpen nem tudom leírni, de egyszerűen bálványozza, nem egészséges majomszeretettel csüng rajta. Minden úgy jó, ahogy ahogy ők csinálják, én burkoltan mindig csak a kritikát kapom. Anyagilag is különbséget tesz (sógornőméket segíti sokkal jobban, a férjemnek előadja, hogy nincs pénze), de engem nem az anyagi oldal érdekel.A sógornőm eddig nem tudott szülni, így mot örökbefogadtak egy kisbabát. Nekem nagyon rossz érzés azt látni, hogy anyósom azt a babát sokkal jobban szereti (az nem lenne gond, ha ugyanúgy szeretné), mint a vér szerinti unokáját.Szép dolog persze, hogy örökbefogadtak, de nekik így lehetett gyerekük, ezért nem kell szerintem szennté avatni őket. Nekem sajnos nagyon problémás terhességem volt (nem volt biztos, hogy megszülhetem a babát, genetikai vizsgálattól kezdve minden volt), de ott egy szemernyi iagzi, szívből jövő aggódást nem láttam rajta. Az örökbefogadott babát még pár naposan megnézte a kórházban, a mi kisfiunk 1 hónapos volt, amikor először látta. Igazán az fáj, hogy a saját vér szerinti unokája nem kell neki, már arra is gondoltam, hogy mivel velem nem jó a kapcsolata, ezt vetíti ki a gyerekre + még a kisfiam sem egy csendben ülő kiangyal típus. Mi a véleményetek?

2014. nov. 27. 10:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósomnak három unokája van, akiket imád. Én most várom az első babánkat, és mivel engem anyós mindig is utált, így egyáltalán nem érdeklődik a születendő unokájáról. Még azt sem tudja, hogy fiú-e vagy lány, vagy hogy mikorra vagyok kiírva. Akárhányszor beszél a férjemmel telefonon, sosem kérdez semmit rólam vagy a babáról.

Nem tartom vakószínűnek, hogy a kicsi születése után változni fog a helyzet, de őszintén szólva nem is érdekel. Anyós legyen boldog a három unokájával, az én gyerekemet meg hagyja békén, jobb lesz így mindenkinek. Te is tegyél rá magasról Kérdező, felesleges ilyesmin idegesítened magad. Egyszerűen ne foglalkozz vele, anyósod meg fulladjon csak bele a kicsinyes gonoszságába.

2014. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy igazad van, tényleg különbséget tesz. Erre voltál kíváncsi? Vagy arra, hogy mit tegyél? Semmit sem tudsz tenni, csak túllendülni ezen a sérelmen. Anyámék 40 km-re laknak, egyszer sem jöttek el látogatóba. Akkor sem jöttek el, amikor 3 km-re laktunk. Ha mi nem megyünk, nem találkozunk. Egy szelet csokit sem küldenek soha, vagy egy képeslapot, csak a siránkozás megy, mennyire nincs pénzük, de azért napi 2-2 doboz cigire mindig akad... Tudomásul vettem, kész. Már nem megyünk hozzájuk mi sem, mert nem tudok közlekedni egyedül a 3 gyerekkel. Meg nem is akarok, minek erőltessem, ami nem megy? Anyósomék mindennap átjönnek unokázni, remek a kapcsolatunk, anyuék helyett is itt vannak és segítenek, persze ez oda-vissza megy.
2014. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nahát mintha rólunk írtál volna. Sógornőnél örökbefogadott gyerek, nálunk vér szerinti. Egyidősek amúgy a gyerekek. Mienket egy évben kétszer nézi meg, a másikat minden nap. A sógornőéket egy lakásnyi pénzzel támogatta, a fiától meg csak kért.

Nekem az a véleményem, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni. Mindig is fontosabbak voltak a lányok gyerekei mint a fiúké és ez így is lesz. Remélhetőleg van anyukád, aki betölti a nagymama szerepet.

2014. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Én másképp látom a helyzetet.

Ti az ország másik végében laktok. A sógornődék hol laknak? Ha közelebb (netán egy településen az anyóssal), akkor teljesen természetes, hogy velük aránytalanul többet volt, van és lesz.


Természetes, hogy az ország másik végébe ritkán jön el megnézni a ti gyereketeket és ebből egyáltalán nem az következik, hogy nem kíváncsi rá, hanem a távolság egy objektív akadály. Ha egy hónapos korában már eljutott hozzá az ország másik végéből, akkor szerintem igenis fontos lehet neki az a kisbaba.

Visszakérdezek: ti milyen gyakran mentek őhozzájuk?


Azt írod, anyósod másoknak azt mondja, mennyire szereti a gyerekedet, de te ezt sem hiszed el, szerinted nem tudja a személyiségét elfogadni. Nem lehet, hogy te látod rosszul? Nem lehetséges, hogy te állsz rosszindulatúan az anyósodhoz és minden gesztusát rosszra magyarázod?


Még egy mondat a távolsághoz: nyilván nem anyósod költözött el messzire tőletek, hanem a férjed ment el az ország másik végébe teérted (és gondolom a te családod közelébe). A nagy távolságnak szükségszerű következménye a ritka találkozás. Vagy választottatok volna társat mindketten a magatok régiójából, vagy költöztél volna te az anyósod városába/falujába és távol a sajátodéktól. Akkor nyilván anyósod gyakrabban látná a gyerekedet, anyukád viszont annál ritkábban. Ez jobb lenne???

2014. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
egyetértek 4-essel. még annyit fűznék hpzzá, h sztem az örökbefogadott gyereket azért nézi meg és foglalkozik vele - a távolságot figyelmen kívül hagyva - m kompenzál. Nem akarja megkapni, h azért nem szeret eléggé, azért nem nézi meg, m nem "saját".
2014. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Erőltetni nem akarom a dolgot, nem is tudnám. Anyukám szerencsére betölti a nagymama szerepet, imádja a kisfiamat és fordítva. Ő amikor csak tud meglátogat minket (egy városban lakik anyósommal), ha éppen nem mi utazunk haza, pedig anyukám még dolgozik, anyósom pedig már nyugdíjas (állandóan azt mondja, hogy annyi dolga van, hogy semmire sem ér rá). Ami ebben a rossz, hogy amikor hazautazunk,akkor napra pontosan számolja, hogy nála is ugyanannyi napot legyünk a gyerekkel, mint az én szüleimnél. Ez valószínűeg csak a külvilágnak szól, mert semmit sem foglalkozik a gyerekkel. De az FB-n állandóan azt írja, hogy mennyire szereti. Hát nem így kellene kimutatnia. Szerintetek hogy fog viszonyulni hozzá a gyerek, ha nagyobb lesz? Egyáltalán akar-e majd odamenni, vagy ott fog-e maradni egyedül nála? Még nem hagytuk ott egyedül a nagyszülőknél, de nem tudom elképzelni, hogy hagynám majd később az anyósomnál (a gyerek betegségeit sem veszi komolyan,nem biztos, hogy rá merném bízni). Már eddig is sokszor mondta, hogy miért nem hagyjuk ott a gyereket, mert jól ellennének, de így látva én ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Utolsó válaszoló, nálatok nem javult a helyzet? Nálunk a kisfiam 3,5 éves, az örökbefogadott babát újszülöttként hozták haza, most 5 hónapos. A sógornőmék még terveznek esetlegesen lombikot, vagy ha azt nem, akkor újabb gyerek örökbefogadását. Nekem is jól esett volna, ha a kisbabás időszakban eljött olna segíteni, de 9 hónapos koráig összesen kb. 2 hét időtartamban látta a kisfiamat.Sógornőmnek így könnyű akármennyi gyereket örökbe fogadni, mert bárhová mennek, akkor odadják neki a gyereket, hogy vigyázzon rá (már 5 naposan odaadták, én azt korainak tarotta, mivel nekik akkor kellett összeszokni a babával). Utolsó válaszoló az anyagi különbség nálunk is jelentős, pedig mi 9 éve fizetünk hatalmas összegű lakáshitalt, míg a sógornőméknek nincs hitelük, de pl. 2 autót tartanak fent.De tényleg nem az anyagiak lennének a fontosak, azon már túlléptem, legyen boldog a pénzével, mi előteremtjük magunknak azt, amire szükségünk van. Még utaolsó válaszolóhoz lenne kérdésem, hogy a férjed ezt mennyire vesz észre (sajnos az enyém semennyire)?
2014. nov. 27. 11:17
 7/23 A kérdező kommentje:
Mindkettőnk családja egy városban él, mi költöztünk el. Mielőtt meglett volna az örökbefogadott baba aki még csak 5 hónapos), azelőtt sem érdekelte az unokája, nem most változott meg. Az én kisfiam eddig sem érdekelte. De rossz érzés látni, hogy a másik gyereket (jobban) szereti. Persze szorosabb a kapcsolat, ha gyakran találkozik a gyerekkel (ha azonos városban lakik), de kellett volna azért tennie, hogy a mi kisfiunkkal is jó kapcsolata alakuljon ki. Anyukám is csak nagyon ritkán látja az unokáját, de akkor nagyon sokat játszanak, mesélnek, bolondoznak, "lemegy" gyerek szintre és játszik a kisfiammal, ezt hiányolom a másik részről. Ugyanakkor elvárná anyósom, hogy mindezek ellenére a gyerek ragaszkodjon hozzá.
2014. nov. 27. 11:24
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Eszerint akkor mindegyik nagyszülőtől nagyon messze vagytok. Nyilván megvolt az oka, hogy odaköltöztetek, de azzal számolni kellett, hogy így más lesz a nagyszülő-unoka kapcsolat, mintha pár km-re laknátok tőlük.


Ezer és egy oka lehet, hogy anyósod ritkán utazik hozzátok. Lehet, hogy jobban fárasztja az utazás, mint anyukádat, lehet, hogy rosszul alszik idegen helyen - és ekkora távolságra nem lehet egy napra menni. Idős embereknek sokszor már az is megterhelő, hogy egy másik lakásban kell aludniuk, másik fürdőszobát kell használniuk, nem a megszokottat.


És nem mindenki egyforma habitusú: lehet, hogy ő merevebb, nem tud úgy "bolondozni" az unokájával, mint a te anyukád, de attól még szeretheti őt és fontos lehet neki a kisgyerek. És lehet, hogy lazábban kezeli a betegségtüneteket is, de a férjedet is fölnevelte, nem?


Hogy szeretne többet lenni a gyerekkel, arra utal az a mondatod is (6. hsz-ban), hogy "már eddig is sokszor mondta, hogy miért nem hagyjuk ott a gyereket, mert jól ellennének". Hát a sógornőd meg rá merte hagyni már 5 naposan és ő örömmel ment unokázni. És nyilván megy is oda, ahol szeretettel várják. És azzal az unokával valószínűleg meg is lesz a bensőséges viszonya. Pedig nyilván ugyanannyira veszi vagy nem veszi komolyan mindkét kisgyerek betegségeit.

Ha a tiétekkel nem lesz bensőséges viszonya, a leírtak alapján elősorban a távolságot, másodsorban téged hibázatnálak és csak harmadsorban az anyósodat.

2014. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Sajnos benne van a pakliban, hogy a nagymama a közelebbi unokával alakít majd ki közös kapcsolatot. Azt nem várhatod el, hogy gyakran menjen hozzátok, gondolom idős már. Szerintem nem kéne ezen agyalnod, főleg, hogy a másik nagymamájával jó a kapcsolata a fiadnak. Nekem sem volt soha ugyanolyan a kapcsolatom a két nagymamámmal, mert az egyikkel egy házban laktunk, a másik meg több órára tőlünk.

Amire viszont szeretnélek figyelmeztetni, mert ez nagyon feltűnt a leveledben: Ne tegyél különbséget az örökbefogadott baba és a te fiad között abból a szempontból, hogy ki a vérszerinti unoka. Nagyon rossz volt olvasni, hogy a te fiad a vérszerinti és mégsem őt szereti jobban, hanem az örökbefogadottat. Kezeld őket egyenrangúként kérlek. A babának úgy kell felnőnie, hogy ne érezze, hogy különc, mert örökbefogadott!

2014. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Azért azon fennakadtam, hogy "azt a babát sokkal jobban szereti, mint a vér szerinti unokáját."


Vedd tudomásul, hogy egy normális lelkületű ember NEM tesz különbséget a vérszerinti és az örökbefogadott gyereke/unokája között!!!!

Ő talán kevesebb? Minek kell ezt így kihangsúlyozni?

Egyáltalán, a történet szempontjából miért fontos, hogy ő CSAK örökbefogadott?

2014. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!