Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőm próbál beleszólni az...

Sógornőm próbál beleszólni az életünkbe, már anyósomon keresztül is. Mit tegyek, veszekedjek vele vagy bízzam anyósomra a dolgot?

Figyelt kérdés

Anyósommal kezdetektől jó a kapcsolatom. Sógornőmmel is az volt, de amióta mindkettőnknek gyerekeink születtek, azóta ez megváltozott. Teljesen más elveket vallunk, és ő sokszor beleszól az életünkbe.

Ők sosem hagyják a nagyszülőknél a gyerekeket, mert ő "nem a nagyszülőknek szült". A mi gyerekeink kezdetektől voltak ott hagyva, először pár órára, majd ahogy nőttek, egyre többet. Nagyon jó a kapcsolatuk anyósommal, szeretnek ott lenni és anyósom is szereti, ha ott vannak.


A sógornőmék elváltak, így ő odaköltözött anyósomhoz a 3 gyerekével. Én beszéltem anyósommal, mondta hogy ez engem ne érdekeljen, az én gyerekeim ugyanúgy az unokái, továbbra is szeretné ha néha ott aludnának. Sógornőm viszont nagyon csúnyán beszél velünk emiatt, amit már nem bírok elengedni a fülem mellett.

Anyósom szerint ne foglalkozzak vele, az ő háza, ő ideje, ha nem tetszik valami a lányának akkor arra az időre elmegy otthonról.


Tényleg hagyjam a dolgot anyósomra?


2014. nov. 9. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, hagyd rá. Szerencséd van, hogy ilyen kedves anyósod van, ritka az ilyen :) Egyébként én csak akkor szólnék, ha már látom, hogy anyósod is ki van emiatt, csak nektek nem akarna szólni. Ha közvetlenül nektek szól, akkor persze, védd meg a családod, de addig szerintem bízd az anyósodra.
2014. nov. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Így van hagyd az anyósodra. Ha neked mond valamit, csak válaszold azt rá, hogy majd ha anyukának nem tetszik akkor szól ő, de míg szívesen látja a gyerekeket, addig akkor mennek mikor csak akarnak. És küld el az anyjához, hogy beszélje meg vele a gondjait, anyuka meg majd ecseteli neki, hogy "kuss"


Ja és megkérdezheted, hogy ha nem az anyósodnak szült, akkor miért költözött be hozzá? Akkor élje a saját életét külön, és ne kérjen segítséget.


(Hozzáteszem természetes dolog hogy a szülei segítenek, de nem ezzel a hozzáállással, ami a sógornődnek van)

2014. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja ez kicsit viccesen jön ki, hogy ő nem a nagyszülőknek szült, de mégis ott lakik velük. Én pl örök hálát adok a szüleimnek, hogy rengeteg időt tölthettem együtt a nagyszüleimmel is gyerekként.


Amúgy felesleges konfrontálódni vele, csak látványosan le kell szarni mit mond. Az anyós szívesen lát titeket, ő meg ne szóljon bele, ha más házában él. De alapvetően nem éri meg támadni, mert azzal esetleg az anyóst is ellenetek fordítja.

2014. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Ameddig a gyerekeidet vagy téged szemtől szemben nem ér sérelem, addig hagyhatod anyósodra.


Jajj, annyira tudom utálni az ilyen embereket! Az én sógornőm (csak ő a sógorom nője) pontosan ilyen. Mindenbe beleköt, de úgy, hogy az ember hónapok óta nem is találkozott vele. Ennek ellenére mindig talál valamit, amivel "megsértettük" :D Bár nálunk inkább azért van a dolog, mert mi együtt élünk, házasságban, gyerekekkel, őt pedig nem akarja elvenni a sógorom. Az alap szitu más, viszont lényegében ugyanaz. Jó dolgában nem tudja hogy mibe tudna belekötni. Ráadásul vagy mondvacsinált az indok vagy olyan, ami nem tartozik rá. Az ilyen emberektől mászok falra.

2014. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha anyósod szeretettel fogadja a gyerekedet és úgy dönt mehetnek hozzá annak ellenére hogy a sógornődék most ott laknak, akkor igen, hagyd anyósodra ezt a dolgot, ne szólj bele. Persze ha van olyan értelmi szinten a sógornő, akkor egy próbát megér beszélni vele, hogy miért csinálja a fesztivált, mi a baja ezzel a helyzettel.. stb? Hiszen anyósnak mindkét gyermeke egyforma, az összes unokájával együtt. Evidens.
2014. nov. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

G.T.A.

"hogy miért csinálja a fesztivált," - hát miért?

Szar az élete, férj sehol, most meg éppen a markáns elvei ellenében ott lakik gyerekei nagymamájánál...

Persze, hogy frusztrált, kötözködő.


Vesztesnek érzi magát, Veled szemben is, Kérdező, - bár te tán nem is tudsz semmiféle versenyről.

Szerintem anyósod megoldja a dolgot.

2014. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!