Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mond anyósom A-t ha...

Miért mond anyósom A-t ha egyszer nem az van amit mond? Eléggé kiakadtam

Figyelt kérdés

Jóban vagyunk anyósommal,szeret is meg minden. DE eléggé kiakadtam. Nálunk jön a baba,mikor elmondtuk neki a hirt igért mindent h igy segit ugy segit. Én nem tudok dolgozni,igy csak táppénzt kapok,igy szülésig elég nehéz. Utánna már könyebb lesz,mert kapok Tgyást,majd gyedet is. A párom fizuja elmegy az albérletre,meg a telefonszámlákra(előfizetésesek,nem lehet csak ugy lemondani),az én pénzemből élünk. Kapok kb 75 ezer ft,amiből 30.000 Futel egy személyi kölcsön. Közösen vettük fel a párommal,de az én számlámról vonják.. A maradékból élünk. Baba cuccokat nagyon nem tudunk venni.


Anyósom kinn dolgozik Németbe,és most nálunk van karácsonykor. Mondta hogy nézzünk babakocsit,karácsonyra megveszi. Ki is néztük,használtan 12.000 FT. De már nem akarja megvenni nekünk mondta ráér az. Majd vhogy utal pénzt ha kinéztük.


Én nem akarok szólni h nem erről volt szó,párom meg nem szól neki. Nem az h elvárom h segitsen,de számitottunk rá h akkor a babakocsit most meg lesz. Jövö hónapba hozzák tesómér 200 km-ről a kiságyat(a benzint kell kifizetni,úgy kapjuk egy ottani ismeröstől),mi meg a a maradék pénzből sporolgatunk a babaruhákra,kiskádra,plédek baba ágynemű stb...


Kicsit úgy érzem h anyósóm csak igérget,és nem fogja nekünk a babakocsit kifizetni. Azt is igérte h majd az albérletet segit fizetni,és abból sincs semmi.


Áprilisban szülök,nagyon nehéz igy is az aprósűgokat megvenni. Örültem volna ha legalább ezzel besegit.


DE már tervezi h majd ha szülök jön egy jó hónapra és segít. Már most hülyét tudnék kapni az ötlettől.


2014. dec. 22. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Mégis, mire szülsz?

Remélem legalább az anyatej a sajátod lesz, és nem kölcsön!

2014. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Talán úgy kéne gyereket vállalni, hogy van rá pénz és nem mástól várni el, hogy megvegye nekünk a dolgokat...


Egyébként igen, anyósod sem jó fej, de nem lehet vele mit csinálni. Ne számítsatok rá, kalkuláljatok nélküle.

2014. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

szia..

hát,én most voltam 8hónapon át ebben a helyzetben,illetve hasonlóban.

én most dec 25-re vagyok kiírva,tehát a szülésre kellett gyűjteni,senki nem kap ajándékot,csak jelképes csokikat.

én is táppénzen vagyok 6hetes korom óta,mert többműszakban dolgoztam,éjszaka,stb..

a táppénzem,50!! ezer ft volt kb minden hónapban,szerencsére a férjem 200nettót keres,így nem volt annyira gázos a helyzet..

DE! nekünk is lett ígérve minden édesanyámék felől,hogy vesz ezt-azt,babakocsit..

A babakocsit annyira biztosra mondta,hogy mi nem is vettünk eddig,kénytelenek voltunk múlthéten szerdán venni,mert még babhordozó se volt a babának,hogy hazavigyem a kórházból.

Nem kértünk senkitől semmit,nem is kaptunk,de ez így van rendjén.. magunknak szülöm a babát,nem a rokonoknak..

PErszee!!! Rosszul esett,hogy anyukám így elhúzta a babakocsi vételt,de nem jött neki össze,nem tudott rá gyűjteni annyit,max szólhatott volna,hogy nem fog menni gyerekek vegyetek ti,és akkor nem kellett volna utolsó pillanatban vennünk karácsony előtt,38hetesen :).. (elég drága kocsit nézett ki,azt hiszem 85ezer volt,hordozóval,multifunkciós,Pierre Cardin..)

Na szóval ez van,én úgy gondolom,mikor megszületik a baba még többe fog kerülni,így csak azt tudom mondani,hogy vegyetek amiből tudtok használtat és tegyetek félre!

39+4hkm

2014. dec. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 mi a fene ***** válasza:
37%
Ha mindenki csak akkor szüle, amikor mindene megvan, már elfogytunk volna. nincs azzal semmi baj, ha nem tudnak segiteni, csak ne igérnék ! igaz ?A család is összedobhatná a drágább cuccokat.Próbálj meg kocsit a Vaterán, ruhácskát meg turiban. ne sokat, úgyis kinövi, és szülés után hátha kapsz. ha tudsz kötni, pucsikat régi szétbontottból is lehet, vagy turi fonalból. nehéz lesz, de sokaknak nem könnyű. Arra ügyelj, hogy szoptatni tudjál, mert a tápszer drága.Most látom hogy áprilisban szülsz, akkor nemsok meleg cucc kell./reméljük/menni fog, drukkolok.
2014. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 mi a fene ***** válasza:
69%
Áprilisig kár lenne még a kocsit kerülgetni, bizzunk anyósodban, hogy betartja az igéretét.
2014. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon felháborit amikor ilyen emberek válaszolnak mint az első, inkább tartotta volna magában a véleményét!

Sosem lehet tudni ki, miért kerül rosszabb helyzetbe, nem bele kellene rúgni még egyet hanem segiteni vagy biztatni. 


Sajnálom hogy nehéz helyzetben vagytok, ehiszem hogy stresszel ez a dolog anyósod miatt. Ha felajánlotta a segitségét akkor nyilván számitottatok rá és elég olcsó babakocsit találtatok ráadásul ha külföldön dolgozik gondolom nem nagy kiadás neki.

Addig is próbáljatok minnél többet spórolni, nézegess a neten ingyen elvihető dolgokat, és mindezek ellenére én boldog babavárást és kellemes ünnepeket kivánok neked!

2014. dec. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
A babakocsi tényleg ráér még! Ha ennyire nincs pénzetek mire szülsz?
2014. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Na,most az 1-es válaszolónak tényleg hasznosabb a válasza,mint az enyém? :D XD

3-s voltam..

2014. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk simán van annyi pénzünk, hogy el tudunk tartani egy gyerkőcöt, de amikor veszélyeztetett terhes voltam, és táppénzen voltam, és havi szinten kb 60000-el kevesebb bevételünk volt emiatt azt igenis mi is megéreztük, sokkal jobban össze kellett húzni a nadrágszíjat...szerintem senki ne ítélkezzen amíg nem volt ilyen helyzetben...
2014. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez az igérgetés bosszant.


Amikor megtudtuk h terhes vagyok leültünk beszélni mindkettönk szüleivel. Anyám meg mondta h nem tud támogatni de örül a a babának, jól.gondoljuk meg h fogunk kijönni anyagilag,stb...


Anyósom boldog volt, megtiltotta h örökbe adjuk/elvetessük. Igért mindent h.segit albit fizetni,mert aggódunk a pénz miatt. Tudtuk h wz orvos táppénzre vesz,mert veszélyes anyagokkal dolgozok és fizikai munka több müszakba.


A segitségéből nem kaptunk persze semmit. Most mielőtt jött volna monetw h nézzük ki a babakocsit karácsonyra megveszi nekünk. De ezt se kapjuk meg. Zavar h párom nem mond neki semmit h minek igérget. Én nem akarok szolni neki,mégse az én anyám.



Persze sporolok,csak ez igy elég szarul esik. Számítottam h tényleg megveszi ennyivel könnyebb lesz

2014. dec. 22. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!