Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nagyon megbántott,...

Anyósom nagyon megbántott, nem tudom, hogy legyen a karácsony?

Figyelt kérdés

2 hete elvetéltem 11 hetes terhesen. Még nagyon fáj a dolog, az ünnepekre igyekszem összeszedni magam.

Anyósom felhívott, hogy hogy állok a készülődéssel stb. modntam neki, hogy nem lesz nagy díszítés, úgysem leszünk itthon mert 24-30 között a családot látogatjuk, minek díszítsek, senki nem fogja látni. Amúgy sem vagyok ünnepi hangulatban. Erre mondta, hogy milyen önző vagyok, egy feleségnek igenis gondoskodnia kell az ünnepi díszekről, lakásról, hangulatról, gondoljak a férjemre. Szó szót követett, végül azt mondta hogy a vetélés az én hibám, nem kellene a saját felelőtlenségem miatt tönkretennem a fia és a családja ünnepét.


Ezek után eszembe sincs hozzá menni karácsonykor.


A férjem menne is meg nem is. Ott lesznek a testvérei is, ritkán találkoznak, jó lenne, ha ott lenne. De akkor meg én egyedül maradok, és nem tudom, azt hogy viselném :-(


2014. dec. 20. 18:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Érzéketlen, önző vénasszony, a helyedben én sem mennék! Azt persze nem lehet elvárni, hogy a férjed ne találkozzon a családjával, de gondolom nem napokra menne hozzájuk. Pár órát meg kibírsz nélküle.
2014. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Az anyósok ilyenek... imádnak piszkálódni, sértegetni, ez a lételemük. (tisztelet a kevés kivételnek). Ne vedd magadra! Bármit csinálsz, bárki vagy az anyósnak sehogysem jó. Ha mindenki a szívére venné, amit mondanak, akkor már kb. nem is lennének családok. Én egyszerűen nem szoktam azzal foglalkozni, hogy az anyósom mit mond, különben ha kicsit is figyelnék rá, már egy lelki roncs lennék. Tégy úgy, mintha mi sem történt volna, sőt, én a helyedben csak azért is kedves lennék vele, sőt, mézes-mázos, és titokban tennék egy kis hashajtót a forralt borába.

Az anyós az anyós és az is marad. Te pedig feleség, akit szeret a férje, és úgy ünneplitek a karácsonyotokat, ahogy ti akarjátok.

2014. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Merre laksz? Ha a közelben szívesen elmegyek Hozzád vagy jöhetsz Hozzám arra az időszakra, míg a férjed elvan, mert én meg TÖK egyedül leszek.
2014. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Na, én tuti nem mennék. Nem is megyünk az anyósomhoz. Ugyanis az én anyósom is ugyanilyeneket mond. Nekünk nem jött össze a gyerek, 16 év után sem, pedig mindent megpróbáltunk. Erre azt mondja a fiának, hogy keressen "normális" nőt, aki tud szülni. A férjem kiosztotta, és ő se megy már hozzá. A testvérével és a többi rokonnal úgy találkozik, hogy meghívta őket hozzánk. Ennyi. Nekem ennyi idős koromban már nincs se kedvem, se energiám, se időm mások aljasságait elviselni, főleg ilyen energiavámpírokét. Az ember egyszer eljut arra a szintre, hogy leépíti az ilyeneket a környezetéből.Fontosabb a nyugalom, a békesség, de amíg ezek az emberek generálják a problémát, addig nem lesz meg a harmónia...Persze, ez csak az én véleményem. A nagy átlag kötelességből menne így is, és aztán szép lassan belülről felőrli őket a sok méreg, és elfojtott düh. Na, ebből én nem kérek.
2014. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Második! Én vagy tizenvalahány évig kedves, türelmes, segítőkész, mosolygós voltam vele, mégis egyre rosszabb lett. Semmi se volt jó. A végén már folyton ezen veszekedtünk itthon, hogy az anyós mit szurkálódott már megint, és hogy próbált megalázni. Na most aztán be van tojva, elhiheted, pedig nem én mondtam a férjemnek, hogy ne menjen hozzá, felőlem mehet, de nélkülem.
2014. dec. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem dübörög az empátia az öreglányban, az már biztos, nekem nem sok kedvem lenne személyesen is hallgatni az alázását.
2014. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

Anyósom is ilyen...én el sem mondtam neki 2 éve mikor , szintén 11 hetesen elvetéltem. Mert nem akartam hogy szájara vegye a legbelsőbb fájdalmam. Előtte mondta pár hónapja, hogy sajnálja a gyerekeimer mert olyan anyjuk van mint én. Az alapján, hogy a kicsinek a kádban fekve mostam meg a hátát, holott szerinte ültetve kell, volt hogy azt mondta, hogy nem megy az utcára a lányommal mert a kabátja nem tetszik neki, és ezt a lányom előtt..

Sógornőm 5 hónaposan vetélt el tavaly, neki azt mondta, hogy kívánja hogy soha ne ismerje meg milyen anyának lenni.

Én elkönyveltem nem normálisnak, így legalább nem gyötröm magam a miértekkel. Sajnalom a babát !

2014. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Vidéken élnek, sokat kell utazni, nem pár órára menne. Úgy volt, hogy 3 napot töltünk ott aztán 3at a szüleimnél.
2014. dec. 20. 19:20
 9/33 anonim ***** válasza:
88%
Kis r.*hadék banya
2014. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
55%

"Kedves Második! Én vagy tizenvalahány évig kedves, türelmes, segítőkész, mosolygós voltam vele, mégis egyre rosszabb lett. "


Miért, mondta itt valaki, hogy attól jobb lesz?

És ha ő meg nyíltan visszatámad attól jobb lesz??

Sehogysem lesz jobb, pont ezt magyarázom, valamit félreértettél. Csak minek idegeskedni rajta, meg lesüllyedni az ő szintjére és belemenni a gyerekes háborúzásba, ha a helyzet így se úgy se javul... ? Hadd legyen már az anyós baja, az hogy gonosz, nehogymár a mi életünket rontsa vele.

2014. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!