Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Masnak is megmondja az anyja/a...

Masnak is megmondja az anyja/anyosa, hogy mit hogy csinaljon?

Figyelt kérdés
Nekunk adta a hazat anyosom, mivel oreg korara mi kell majd apoljuk. Most meg eleg jol mozog, de egyszeruen semmit nem enged, hogy tegyunk az udvarra, se egy diszfat, se olyan novenyeket, viragokat, diszeket, amelyek nagyobb helyet foglalnak, mert neki kell a hely az uborkanak, a paprikanak a paradicsomnak, a szolonek, a hagymanak es tarsainak...
2014. júl. 3. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
NEktek adta, azaz? Csak használatra, vagy papíron is?
2014. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

ilyen áron nem kéne :)


Nem mert nem gondoznám, de nekem ne tegyen kikötéseket. És ha valamit nekem adott akkor azt nekem adta és PONT, utána neki nincs köze hozza.

nehéz ügy.



Kérdésre válaszolva: nekem nem mondja meg anyósom h mit csináljak, més soha nem szólt be.

2014. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Nos, ez van, ha egyutt el valaki a szülőkkel.....
2014. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Hát nekem ház nélkül is meg akarja mondani, hogy a még meg sem született gyerekünket hogyan neveljem/hívjam/öltöztessem/altassam/etessem.

Legalább a házát odaadta volna cserébe. :))

2014. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Legjobb az ilyen megmondásokat elereszteni a füled mellett, csak ne legyen vita. Hát igen, jó kérdés ez a nektek adta vagy sem dolog. De azért ha már nektek adta, és nem kellett külön évekig spórolnotok sajátra, akkor hozhatnál néha kompromisszumokat.

Hát az a helyzet, hogy nem jó ötlet ebbe nekünk beleszólni, mert nem tudjuk milyen szinten avatkozik be anyósod, és azt sem, hogy nekem mi a tűréshatárod, mikor robbansz.


Ha úgy érzed idegroncs leszel a szitutól, vagy a házasságod megy rá, akkor inkább jobb, ha elköltöztök és kész.


Ja most olvasom, hogy cserébe ápoljátok majd, ha... Nos akkor hát ez is érdekes szempont. majd ti is a saját belátásotok szerint ápoljátok, és nem reklamálhat...!?!

2014. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Persze hogy meg. Egy kedves mosoly kisereteben elegansan el kell a ful mellett engedni.


Persze ehhez az is kell, hogy ne adjatok olyan aduaszokat a kezebe miszerint "az en hazamban laktok", "az en kenyeremet eszitek".

2014. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
az én anyosom egy tündér. anyám mondaná meg mindig hogy mit csináljak... de ráhagyom, nem élünk együtt, de ha együtt élnénk ugy volnánk mint a kutya meg a macska
2014. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Papiron adta nekunk. LAtom, hogy mas fiataloknak milyen szep udvarunk van, de itt azt kell csinalni, amit anyosom akar az udvarral. Szeretnek szep viragos ladakat, meg viragokat futtatni...de nem engedi, mert nem tehetunk ki semmit az udvarrol.

Mar kicsit unom, hogy evek ota fujom ezt, de nem is akar rola hallani, mert ha neki kell egy paradicsom nem fog elmenni az uzletbe...

2014. júl. 3. 12:58
 9/18 anonim ***** válasza:

Én mondjuk semmi pénzért nem költöztem volna össze anyóssal, inkább maradok életem végéig a panelban.


Semmi esetre sem hajlandó a kompromisszumra? Mondjuk felezzétek meg a terültet és mindenki azt csinál a saját részével, amit akar. Férjed amúgy mit mond?


Amíg nem adta nektek a házat hol laktatok?

2014. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Mit szeretnél? Az eltartási szerződés arról szól, hogy eltartjátok, ápoljátok, amikor kell. Ennek fejében öröklitek a házát. A halála után!

Addig is mit szeretnétek? Zárkózzon a szobájába, amíg vége nem lesz az életének? És bizony, rendelkezik a házával , (és a kertjével) amíg él.

Úgy értettem a keserves panaszodból, hogy a nagyanyád egy okos asszony. Tudja, hogy megtermelheti egészséges módon a zöldségeket, nem kell a bolti gomba- és rovarölő mérges ízetlen xart ennie. Majd ha ő nem lesz, akkor menj teszkós paradicsomért, egyél te ilyent, de épeszű embernek ne kívánd.

2014. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!