Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyire erőszakos...

Másnak is ennyire erőszakos az anyósa? Az a lényeg neki jó legyen és ne a kicsinek.

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves, anyóséknál hétvégén disznóvágás lesz. Párommal úgy döntöttünk hogy én a kislányunkkal nem utazom el, mert volt már karácsony előtt egy disznóvágás náluk, és a kicsi nagyon nem volt el. Anyósom szüleinek a házánál volt a disznóvágás, most is ott lesz. A ház szinte tök üres, csak a konyhában van 1-2 dolog. Szinte egész nap az üres lakásban ültem a kicsivel, hiába vittem játékot neki nem maradt el, sírt, nyűgösködött, menni akart. Ha kimentünk ott se volt el, így minket hazavittek anyósomékhoz és ott voltunk a kislányunkkal ketten. Épp ezért úgy döntöttünk most nem megyünk, azért minek legyek ott hogy megint nem marad el, aztán mi otthon maradunk anyóséknál... ők úgyse lesznek otthon se szombaton se vasárnap. Este meg mire hazaérnének a kicsi már úgyis alszik. Itthon is van elég dolgom legalább megcsinálom azokat. Anyós teljesen ki van kelve magából mi az hogy nem megyek el a kicsivel, hogyan gondoltam én ezt, mindennek lehordott. Egyszerűen mintha nem érdekelné más véleménye csak az övé. Minden másnál ezt csinálja ha valami nem úgy van, ahogy ő kigondolja már sír a párom nyakán. Másnak is ennyire erőszakos az anyósa??? Nem is értem komolyan, már nem tudom hogyan kezeljem ezeket a "hisztijeit", ha megmondom a magamét akkor én vagyok a szemét...
2014. jan. 22. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, ismerős a hisztis anyós jellemrajza. Nálam eljött az a pillanat amikor megmondtam a magamét. Rájött, hogy neki lesz rosszabb, ha besértődik és kicsit visszavett.

Én nem mennék el, ha nem marad el ott a gyerek. Max. anyósékhoz, de a disznóvágásra semmiképp.

2014. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen csak nem látom értelmét anyóséknál két napig ott lenni úgy, hogy csak én meg a lányom vagyunk ott, mert mindenki a disznóvágásnál van, másnap meg a maradék teendőket csinálják. Ezért feleslegesnek érzem hogy utazgassak...
2014. jan. 22. 12:46
 3/4 ildikolszo válasza:
Nos. Eloszor is tudnod kell, hogy en mar ket hazassagbol leptem ki foleg anyos okoskodasa miatt. Kaptam hideget, meleget 18 eves korom ota. Most vagyok 40 es egy 3. hazassagot tervezunk mert jon az elso babam :) . Csunya dolog kimondani, de szerencsere anyos nelkul, mert a leendo ferjem szulei meghaltak. Mar most leszogezem, hogy vannak nagyon rendes anyosok, en mar lattam olyat az ismerosoknel. :) Igy utolag visszagondolva egy rossz anyos alapjaban nagyon nehez ember, de a dolgot neheziti mondjuk ha a "kisfia" egyke, vagy erzelmileg kicsit gyengecske es alakithato. Borzalmas tud lenni, amikor az anyos csak mondja es mondja a fia meg csak hallgat vagy ami meg szornyubb bologat is. Tanacs amit igy kivulrol adhatok: Ne menj sehova, szepen takarits otthon, meg erezzetek a gyerekkel jol magatokat. ( Mondom ezt ugy, hogy az apukam fiatalkoraban allandoan a nagymamamnal ult es minket is kenyszeritettek, hogy oda menjunk minden hetvegen pedig neha szerettunk volna otthon maradni szegeny beteg anyukammal. ) Aztan mikor a ferjed hazajon kerd meg nagyon szepen , hogy ilyenkor rendkivul kimeletesen mondja meg anyukadnak, hogy Te vagy a felesege es a velemenyedet minden teren tiszteletben fogja tartani. Ne mondd meg a magadet anyosnak, csak mondd azt, hogy nem es kesz. A parodat meg puszilgasd korbe egy kis noi fortellyal es kedvesen kerd a segitseget. Sajna, a ferfiak hajlamosak az anyukajukra tulzottan ( indokolatlanul )tekintettel lenni. Arra vigyazz, hogyha szereted es tiszteled a parodat ne kapjon ez ugyben tul sok elmarasztalast toled mert emlexem azt mindig utaltak a ferjeim, ha balrol is meg jobbrol is egy egy no osztogatta nekik az eszt. Szal kb. ennyi. :)
2014. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ildikolszo válasza:
Irom mindezt ugy, hogy az elso hazassagomban olyanokat veszekedtem anyosilag ( pedig nem kellett volna, hanem bele sem kellett volna menni az egeszbe de nagyon fiatal voltam ) A masodiknal mar probaltam gyengeden kezdeni anyospajtassal, de beteges volt a kisfiahoz valo ragaszkodasa. Egyszer felhivott, hogy tuti , hogy en nem szeretem a fiat, mert mindig elpakolom a szerszamait meg a biciklijet es nem hagyok neki teret. ( csak mert rendet akartam kicsit ) Egyszer veszekedtem vele nagyon aztan meg lehuztam veluk 6 evet....Aztan ferjem kezdett hujen viselkedni mert ket tuz kozott erezte magat....
2014. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!