Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak? Én ezt nem...

Mit csináljak? Én ezt nem fogom bírni!

Figyelt kérdés

Anyósomról van szó. Elég hosszú a történet, lényeg a lényeg, hogy párom szülei most váltak el, após kisemmizte, egyedül maradt, és nem tudja fenntartani a házat, sőt, lehet, hogy el is fogják veszteni, mert annyi adósságuk van. Évek óta könyörgünk neki, hogy lépjen valamit, csináljon valamit, mert hajléktalan lesz és mindent elveszít, nem tett semmit, csak ült a fenekén, és várta, hogy minden magától megoldódik, és csak vette fel az újabb és újabb hiteleket, hiába könyörögtünk, hogy ne. Azt is felajánlottuk, hogyha bajban van, adunk mi kölcsön, aztán majd nekünk törleszti, és akkor nem dupla annyit kell visszafizetnie, de csak ment mégjobban lefelé.


Most eljutott oda, amitől óvtuk. A férjem tegnap mondta, hogy úgy néz ki nincs más megoldás, minthogy anyukája hozzánk költözik, mert különben az utcára kerül. Sosem kedveltük egymást, azt a havi 1 alkalmat, amikor találkoztunk, azt is úgy bírtam ki mosolyogva, hogy ennyit összeszorított foggal is. 3 szobás albérletben élünk, most próbáljuk felépíteni az életünket, van egy 2 éves kisfiúnk.


Én ebbe nem akarok belemenni, és tudom hogy jóban-rosszban, de egyszerűen nem akarom elfogadni, hogy velünk fog élni, lehet, hogy örökre. Férjem próbálja pozitívan beállítani, hogy majd kevesebb lesz a kiadás, mert besegít, lesz ingyen bébiszitter stb., de én nem szeretnék egy olyan emberrel egy fedél alatt egy kis területen élni, akit ki nem állhatok. Elfogadtam, soha semmi konfliktus nem volt, mindig tisztelettudó voltam vele, de ez nekem sok!!! Attól félek, ha mégis ragaszkodik ehhez, az a házasságunk végét jelentheti.

Hozzáteszem: anyukámmal jó a kapcsolatom, de vele sem szívesen élnék együtt. Persze segíteném, ahogy tudnám, de próbálnék más megoldást találni.

A legbosszantóbb, hogy mindig intettk, hogy ez lesz a vége, támogattuk, segítettük, és nem hallgatott ránk, a saját nemtörődömsége miatt jutott ide! Most ezért az én és a családom életem legyen tönkretéve? El sem tudom képzelni, hogy mi lesz így :(



2015. jan. 14. 08:20
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%

A férjednek határozottan meg kell mondanod, hogy ebbe te nem mégy bala.


A kiadás nem kevesbb lesz, hanem sokkal több, mert eggyel több ember eszik, használja a vizet, áramot, ami legalább 20-35 %-os emelkedést jelent, az anyós szokásai szerint.

Ezen kivül nem besegíteni fog, hanem beleszólni mindenbe, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi a normális családi életet számotokra.

A férjednek fel kellene fognia, hogy ez egynelö azzal, hogy rövidebb-hosszabb sztesszes idöszak után elváltok.


Megoldás az lehetne, ha valahol az anyósnak kivesztek egy kis albérletet (egy szoba elég), és a lakbért fizetitek. (de a szerzödés az anyós nevén kell, hogy legyen) A rezsit az anyós saját maga kell, hogy fizesse, ez nem a ti dolgotok.

2015. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
86%
Anyósnak van jövedelme?
2015. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
42%
Ha anyós jön, te fogod a gyereket, és mész. ennyi. Ebbe nem szabad belemenni, tönkre fogja tenni a házasságodat. Még ha egy 2 szintes családi ház lenne, de nem az. Az nem megoldás, hogy ti beköltöztök anyós házába (ha jól értettem, az van neki), ő meg megy albérletbe? Ha a párod egyke, ígyis-úgyis ő örökölné. Akkor az elmaradásokat ti kifizetnétek, anyós menne garzonba, nektek lenne házatok. Mindenki jól jár.
2015. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
94%
tudom neked ez most nem segit, de oszinten sajnallak!
2015. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Albérletet nem tudunk neki kivenni. Mi is fizetjük a miénket, meg plusz lakástakarékot, hogy egyszer saját lakásunk lehessen. Nincs plusz havi 50ezer forintunk!

A házába nem tudunk költözni, mert 100 km-re lakik innen, nekünk itt van munkánk. Ő most itt akar mukát keresni, és azzal beszállna a költségeinkbe.

Már mondtam a férjemnek, hogy én ezt nem akarom, de próbál győzködni, és lassan n vagyok egy sz@rként beállítva, hogy lelketlen vagyok.

2015. jan. 14. 08:44
 6/50 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem megoldás, hogy kivesz magának egy kis lakást?
2015. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
3%
Én befogadnám azt a nőt, aki a szíve alatt hordta a szerelmemet.
2015. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
94%

Jól értem, jelenleg anyósodnak nincs semmilyen jövedelme?

Felélte a lakást, amiben lakott, most pedig oda fog költözni hozzátok megmondó embernek, és majd egyszer, ha talál munkát (ha eddig nem volt munkája, sajnos nem valószínű, hogy most hirtelen találni fog, hiába költözik, idősen nagyon nehéz munkát találni - max. ha vállal takarítést), akkor majd beszáll valamennyivel a rezsibe?

Addig pedig etetitek és a "jobb a békesség" kedvéért mindent úgy csináltok, ahogy mondja?


Párodnak van testvére? Anyósnak egyéb rokonai (testvérek)?


Nagyon sajnállak. :(

2015. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Jelenleg van keresete, de nem sok. Egy gyárban dolgozik futószalag mellett. Azért nem tud kivenni egy albérletet, mert annyi hiteltörlesztése van egy hónapban, hogy lényegében a fizetése rámegy. Ezért nem tudna fizetni lakást, a jelenlegi rezsinek is csak egy részét tudja fizetni, nagy elmaradásai vannak.
2015. jan. 14. 09:05
 10/50 Andi80018 ***** válasza:
91%
Én is nagyon sajnálom ezt a szitut. Az a baj, hogy a férjed nem látja, hogy ilyenkor már nem az anyját kell előtérbe helyezni, hanem a feleséget,gyereket. Persze, megérti az ember, hogy nem akarja az utcára rakni az anyját, de így viszont ez a kapcsolatotok végét jelentené, ezt kéne neki felvázolni. Én a helyedben, ha ha a férjem ennyire az anyja mellett lenne, beszélnék egyszerre velük, hogy ezt neked nem jó, és oldja meg az életét. Az a lényeg, hogy te jó lelkiállapotban legyél anyaként, mert ha te emiatt bedepizel, persze jogosan, az a gyereknek se jó. Kell mindenképpen keresni más alternatívát.
2015. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!