Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül nevelem a két lányomat...

Egyedül nevelem a két lányomat és nem vagyok benne biztos, hogy sokáig fogom bírni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam rossz apának és szeretném ha kicsit megértenétek, nem pedig leszólnátok, még akkor is ha a kérdésem alapján nem vagyok szimpatikus.


A feleségemmel elváltunk néhány hónapja és abban egyeztünk meg, hogy hétvégente nálam lesznek a lányok. Na most hozzám kerültek mert az anyjuk beteg lett és nem tudna most gondoskodni róluk. Mivel régebben annyit dolgoztam, hogy több napot voltam távol mint itthon nem vagyok annyira hozzászokva ahhoz, hogy mind a ketten elmondanak nekem mindent. Imádom őket, nem is arról van szó csak kicsit sok ez nekem munka után. Teljesen lefárasztanak, elszívják az összes energiámat. Rajtam ugrálnak még éjszaka is és velem is akarnak aludni. Jól esik, hogy szeretnek csak na... remélem értitek. Nem fogok lemondani róluk ha úgy alakulna, csak meg kell még szoknom. De hogyan?

5 és 7 évesek. 34/F


2013. szept. 20. 21:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem bántásból írom, de szerinted a nők hogy bírják? Minden férfire ráférne egy kis ilyen tapasztalat, mindjárt nem mondanák a feleségüknek, hogy nem csinálsz semmit ha otthon vagy....
2013. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
20%

Rendben előző, de a nők jobban szeretnek fecsegni, beszélgetéssel nevelni a gyerekeket, míg a férfiak nem annyira.

Ez van, majd hozzászoksz, de azért húzd meg a határokat, mondd, hogy a szabadidő egy részében csak együtt játszanak, ne zargassanak téged, mert neked is kell a feltöltődés egyedül. Legyél szigorú, és magadra is gondolj.

2013. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarlak megszólni de most legalább látod mit csinált a feleséged az elmúlt pár éveben. Gondolom nem tartottad el, ő is munka után fáradtan ment haza amellett elvégezte a házimunkát és ugyanígy lógott a nyakán a két gyerek. Nem tudsz mást tenni mint szülőnek lenni és elfogadni, mert gondolom te is benne voltál a gyerekvállalásban..
2013. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Minden szülő ezt csinálja. Képzelheted 12 óra munka után mit érzek, és még takarítani is kell, főzni, ellátni mindent itthon. Ilyen az élet. Ha nagyobbak lesznek könnyebb lesz, talán. Bár az egyik barátom azt mondja csak az első 20 év a nehéz.
2013. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
36%
Azért fárasztanak le ennyire, mert túl engedékeny vagy velük, tesztelgetik a határaidat. Nyugodtan rájuk lehet szólni időnként, hogy fáradt vagy, játszanak ketten a saját szobájukban!
2013. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
15%

Azért nem minden szülő ezt csinálja.

Mert vannak csendesebb gyerekek is.

2013. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%

Most még lehet, hogy az újdonság erejével hat, hogy apával vannak, ezért ilyen lelkesek, majd elmúlik, ne aggódj.

Remélhetőleg hamar felgyógyul az exed, és akkor visszaáll a rend.

2013. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Egy 5 és 7 éves gyerek akkor csendes, ha beteg...
2013. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%
Komolyan mondom minden tiszteletem a tièd, hogy fèrfikènt ennyire helyt àllsz. Kevès ilyen van. Viszont próbàlj meg hatàrokat szabni, ès betartatni a lànyokkal, de idővel annyira bele fogsz jönni, hogy rutinosan fogod kezelni a helyzetet. Fàrasztó az biztos, de rà fogsz jönni hogy te tudsz velük bànni a legjobban :) sok sikert!
2013. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Passz, nem tudom hogy bírják. Lehet, hogy én is bírnám ha első perctől kezdve éjjel nappal velük lettem volna. Nagyon sokat beszélnek, időnként rájuk szoktam szólni. Mindketten 3 órás beszámolót tartanak, aztán a többi :) A volt feleségem nem mindig dolgozott és szereti hallgatni őket, beszélgetni velük. És köszönöm :)
2013. szept. 20. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!