Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti ilyen esetben engednétek,...

Ti ilyen esetben engednétek, hogy anyósotok lássa a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Anyósom a kezdetektől utál, elmondása szerint azért, mert amikor először találkoztunk, én úgy köszöntem neki, hogy "Jó napot kívánok", pedig szerinte alapvető illemszabály, hogy idősebb hölgynek azt mondjuk, "Kezét csókolom".


Folyamatosan cseszegette a férjemet azzal, hogy szakítson velem, nem jött el az esküvőnkre sem, pedig meghívtuk, majd az esküvő másnapján már válóperes ügyvédek elérhetőségét küldözgette a férjemnek.


Amikor kiderült, hogy babát várok, anyósom annyit reagált a hírre, hogy dehát neki már van unokája (egy kislány a férjem előző házasságából), ő nem hiszi, hogy az én "kölykömet" ugyanannyira tudná szeretni, mint a nagyobbikat.


Wzóta a beszólás óta már hat hónap eltelt, hamarosan szülök. És anyósom elkezdett érdeklődni a baba iránt, és azt tervezgeti, hogy majd minden hétvégét itt fog tölteni nálunk a gyerek születése után, hogy unokázhasson.


De a történtek után én nem akarom engedni, hogy egyáltalán lássa a gyerekemet. A férjem egyetért velem, viszont a sógorom szerint nincs jogunk anyóst eltiltani az unokájától.


Ti mit gondoltok?



2015. jan. 23. 09:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%

Létezik olyan, hogy nagyszülői láthatási jog. Ha eltiltod, élhet vele bírósági úton is.


Na de az más téma, hogy minden hétvégén... még a szeretett anyósomnak se engedném, hogy minden egyes hétvégét "elvegyen" tőlünk (=attól, hogy hármasban is egy kis minőségi időt eltölthessünk).

2015. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%

Engedném, mert nem lehet jó így élni, és ez talán egy kis esély arra, hogy mégis elfogadott, megenyhült.

Talán így jelzi, hogy szeretne békülni.

Természetesen nem vágynék arra, hogy minden hétvégét nálunk töltsön, mármint úgy, hogy egész napokat ott van.

De egyébként nem tiltanám el. Persze, ha továbbra is folytatná a hülyeségeit, akkor nem. De egy próbát megér.

2015. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
A férjeddel kell egyet értenetek, ha ez megvan, akkor nincs sehol probléma.
2015. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
Láthatja, de ne költözzön már oda napokra! Vagy talán amikor ott lenne nálatok, elkezdene áskálódni, hogy mindent rosszul csinálsz? nem hiányzik egy kisbabás anyukának, hogy kritizálják, hidd el, akár a tejed is elmehet az idegességtől.
2015. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Egy ilyen ember nem tehetné be a lábát a házamba az biztos.
2015. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
42%

szerintem azt csak azért mondta, hogy téged megbántson, nem hinném, hogy a gyerek ellen irányult volna

másrészről a gyereknek is jobb, hogy ismeri a nagyszüleit

viszont a minden hétvége résszel én sem értek egyet

2015. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%
Vigyétek majd ti hozzá az unokát, meg néha menjen ő is hozzátok pár órára. Ennyi. Nem kell sem egész napokat nálatok tölteni, minden hétvégét pláne nem. Aztán majd meglátod, hogy alakul a viszonyotok. Ha nem javul, akkor 1 hónapba 1x elviszitek az unokát hozzá pár órára, vagy elviszi a férjed, és ennyi. Eltiltani teljesen nem kell tőle, de a gyerek gondozás a te feladatod, nem a nagymamáé, ne is avatkozzon abba bele.
2015. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%
Én max 1 hónapba 1x engedném h jöjjön akkor sem egész napra. És ekkor is minden alkalommal csinálnék dátumozott képet mert mèg azt is kinézem belőle h feljelent h tiltod.
2015. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
Én nem engedném minden hétvégén, legfeljebb 3-4 havonta 1-szer, elvégre lehet, hogy megszereti az unokáját és annak előnyei is lehetnek később. AZ is lehet, hogy már megbánta a kijelentéseit. De az jó, hogy a férjed melletted áll. Az évekig tartó eltiltás és sérelem téged jobban mérgez, saját érdeked is, hogy minimálisan beengedd az életetekbe.
2015. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
82%

Szerintem nem hiányzik az neked gyerekszülés után,hogy valaki folyton csesztessen és bíráljon,hogy mit hogyan csinálsz a saját babáddal,márpedig anyósod biztosan ezt tenné!Nem beszélve arról,hogy mi az már,hogy minden hétvégén???És a ti kis családotokkal mi lesz?

Az más kérdés,hogy a baba esetleg megbékítheti és talán változtatna egy idő utána a mocskos viselkedésén,de ahhoz idő kell és nagy-nagy megbocsátás és türelem a részedről.A te döntésed és a párodé kell,hogy legyen,mit szeretnétek.A teljes eltiltással szerintem csak még jobban elmérgesedne a helyzet.Valami olyan megoldást kéne találnotok,amit még el tudsz viselni pl. két hetente láthatná kezdetnek,aztán majd meglátjátok,hogyan viselkedik...

2015. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!