Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom pár hétig nálunk...

Anyósom pár hétig nálunk lakik, de már most kikészít. Tudnátok tanácsolni valamit?

Figyelt kérdés

Anyósom vidéken él, de egy 2 hónapos kezeléssorozat miatt hozzánk költözött.

Egyrészt mindenbe beleszól, de erre felkészültünk. Egyszerűen nem reagálunk rá, csinálunk mindent mint eddig.


De most elkezdte azt, hogy amikor a férjem "férfiatlan" dolgot csinál, akkor elkezd sóhajtozgatni, hogy ő nem b..it nevelt. Amit szerinte nem lenne szabad csinálni: bármilyen házimunka, főzés, a lányunk hajának fésülése, a gyerekeket elvinni reggel vagy értük menni délután.

Vasárnap beszéltük, hogy a héten ki mikor megy a gyerekért, és mikor szokás szerint nem reagáltunk a hülyeségeire, azt mondta hogy a férje forogna a sírjában ha így látná a fiát. Erre a férjem nagyon kiakadt, iszonyúan összevesztek. Azóta nem beszélnek egymással.

Holnap reggel a férjem viszi a gyerekeket, nem tudom, mi lesz. Én itthon sem leszek, mert korán lesz egy telefonos konferencia a külföldi ügyféllel, amit nem tudok/szeretnék kihagyni.


Mit tudok tenni? Hogyan bírjuk ki a hátralévő 7 hetet?


2015. jan. 26. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgessetek vele, hogy fejtse ki, hogy szerinte ezek miért problémák, miért lenne ettől bárki b_uzis? Miért ne foglalkozhatna egy apa a gyerekeivel?

De ne változtassatok semmin, hiszen semmilyen szempontból nem rossz az, amit csináltok.

Meg valami elfoglaltságot is kitalálnék neki, lehet, hogy nagyon unatkozik és már nem tud mit kitalálni :)

2015. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgyis ott van, akkor csinálja meg a házimunkát, főzzön, hozza vigye a gyerekeket.
2015. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Ő egy teljesen már korban nevelkedett és élt, más elveket neveltek belé. Semmivel nem fogjátok már megváltoztatni. Szerintem üljetek le vele beszélgetni erről, mást nem nagyon csinálhattok. A békesség mindennél fontosabb, főleg ha még 7 hetet nálatok lesz.
2015. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Erről nem a "más kor" tehet, az ő generációjában éppen, hogy általánosságban nagyobb a családi felelősségtudat, mivel nem számított kuriózumnak, ha egy házban 5-10 családtag is élt.

Nem ismerem, de ez szimplán csak belénevelt/felvett rosszindulat. Meg kell kérni, hogy ugyan magyarázza már el, miért bzis, rossz dolgok ezek. Nyilván ha veszi a drótot, akkor megpróbál majd kevésbé láb alatt lenni.

2015. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Igaza van a férjednek, anyósod egy idi.ta, már ne haragudj.


De, ha lebzizta volna a páromat, ÉN teszem helyre - nem szépen -, és ha tovább folytatja a dolgot, bizony kiadnám az útját, vagy onnantól kezdve csináljon, amit jónak lát, de hozzám ne szóljon.


Mosson, főzzön, stb. MAGÁRA.

2015. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gömbicica ***** válasza:
30%

ki fogátok birni. adjatok feladatot anyósodnak.

főzni ő is tudna bizonyára, a kislányt is megtudná fésülni, sőt a gyereket is elvihetné vagy hozhatná.

ha már magától nem jutott eszébe.


én biztos hogy adott helyzetben boldogan elvinném, -persze, ha beteg, vagy egyéb akkor érthető hogy nem- elhoznám az unokámat...


nem kell összeveszni :-)

férjed mesélje el édesanyjának, hogy ő bizony szereti a gyerekeit, és örömmel főz, vagy fésüli a kislányhaját, stb.


bizonyára valami lelki problémája van, kérdezz rá, hogy miért ilyen morc, hátha elmondja.

hidd el jobban jár mindenki!


azt meg nem tudom elképzelni mibe tud beleszólni?

mit főzzél? mit veszel fel? mikor mész el? mit vásároltál?

2015. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell vele beszélni ...
2015. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Buta vagy.

10 centiről 90 decibellel ordíts a fejére 15 percig. Attól észhez tér. Vagy elhúz a fenébe. A lakásotok nem apartman.

2015. jan. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Le kell álítani meg meg kell neki mondni hogyha nem fejezi be kereshet lakást a kezelés idejére.
2015. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Mama!

Bár sokunknak lenne ilyen férje. Nagyon szerencsés a menye, hogy ilyen párt talált magának. Milyen jó ember is az olyan, aki boldoggá teszi a feleségét és a gyerekét, ha szeretettenek érezheti magát és elismerik ezért.


Ha befogadták Önt ebbe az otthonba, ahol az Ön gyermeke is él, enni-inni adtak Önnek, nem tartják rosszul, akkor bárhol is van, nincs létjogosultsága ilyesfajta kritikának, főleg akkor, ha a saját fia boldogságára és eredményeire irányul.


Szerintem muti meg neki ezt. :)



Kár, hogy itt nincs like-gyűjtés. Húsz perc múlva dobna egy hátast a mama, hogy milyen sokan egyetértenének velem. :)

2015. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!